با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محرمانه‌های اقتصاد ایران؛ جلد دوم

دانلود و خرید کتاب محرمانه‌های اقتصاد ایران؛ جلد دوم

گفتگو با دکتر محمد جواد ایروانی وزیر اقتصاد دولت در دوران دفاع مقدس ۱۳۶۴ - ۱۳۶۸

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب محرمانه‌های اقتصاد ایران؛ جلد دوم  نوشته  مهدی مهرپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب محرمانه‌های اقتصاد ایران؛ جلد دوم

کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)، تالیف مهدی مهرپور و میثم مهرپور به بررسی بخشی از اقتصاد ایران در سال‌های دفاع مقدس پرداخته است. این کتاب نتیجه گفت‌وگو با دکتر محمد جواد ایروانی وزیر اقتصاد دولت در دوران دفاع مقدس در سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ است و توسط انتشارات نشر علم به چاپ رسیده است.


درباره کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)

مهدی مهرپور و میثم مهرپور کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران را در ۲ جلد تالیف کرده‌اند. جلد دوم این کتاب، مجموعه محرمانه‌های اقتصاد ایران به‌شمار می‌رود به بررسی دوران وزارت محمد جواد ایروانی در سال‌های ۶۴ تا ۶۸  به‌عنوان بخشی از سال‌های دفاع مقدس پرداخته است. به‌نظر می‌رسد از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، اقتصاد ایران در سه مقطع تاریخی متفاوت، در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته است. به نحوی که اقتصاد نقش تعیین کننده‌تری نسبت به سایر مقاطع در جریانات سیاسی و اجتماعی ایران ایفا کرده و از این حیث نسبت به سایر مقاطع از اهمیت بیشتری برخورداراست. مقطع تاریخی اول، سال‌های 64 تا 68 است. از دلایل این اهمیت می‌توان به کاهش تاریخی قیمت هر بشکه نفت خام به 5 دلار، ماجرای قهرکردن وزیر اقتصاد از کابینه، وضعیت اقتصاد ایران در ماه‌های پایانی جنگ و ابهامات در این باره، جزییات اختلاف دیدگاه‌های وی با مرحوم نوربخش به عنوان رئیس کل بانک مرکزی و نقش و سهم اقتصاد و موضع گیری مسئولان اقتصادی آن دوره در قبول قطعنامه ۵۹۸ اشاره کرد.

خواندن کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)، بیانگر حقایق اقتصادی کشور در سال‌های ۶۴ تا ۶۸ است. اگر علاقه‌مند به حقایق اقتصادی هستید و می‌خواهید مطالعاتی در این زمینه داشته باشید، خواندن کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)

انجمن اسلامی امریکا و کانادا شبکه عظیمی از دوستانی بود که در آن سال‌ها با هم در ارتباط بودیم. آقایان رضا امراللهی، مجتبی خسروتاج، عبدالحسین وهاجی، محمود واعظی، محمد هاشمی، مرحوم محسن نوربخش و... افرادی بودند که هر کدام در دانشگاه‌های خود فعال بودند و با هم در ارتباط و به همراه هم به فعالیت‌های ضد رژیم می‌پرداختیم. در ضمن اجلاس‌های سراسری منظمی هم در آن برهه با هماهنگی انجمن‌های اسلامی برگزار می‌شد. «برای خواندن جملات بیشتری از کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.»

فهرست کتاب محرمانه‌های اقتصادی ایران (جلد دوم)

• مقدمه

• بازگشت به ایران

• تحول در سیستم بانکداری کشور

• استقراض خارجی، موافقان و مخالفان

• نقش انجمن‌های اسلامی در دولت جنگ

• اختلاف با رئیس کل

• نظام توزیع در کشور

• مردان در سایه کابینه

• قبول قطعنامه

• تفکرات اقتصادی آیت‌الله خامنه‌ای 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mini
۱۳۹۸/۰۹/۰۸

جلد اولش چیست؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۲
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۲