با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فقر احمق می‌کند

دانلود و خرید کتاب فقر احمق می‌کند

۴٫۸ از ۱۲ نظر
۴٫۸ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فقر احمق می‌کند  نوشته  سید امیرحسین میرابوطالبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فقر احمق می‌کند

کتاب فقر احمق می‌کند کتابی مشترک از سندهیل مولاینیتن و الدار شفیر است. تمرکز این کتاب بر تاثیر کمیابی‌ها در ذهن انسان و سلب قدرت تصمیم‌گیری صحیح از او است. منظور از کمیابی در این کتاب «برخورداری از چیزی کمتر از مقداری است که فکر می‌کنی نیاز داری».فرقی نمی‌کند رئیس یک شرکت باشید با ده ها پروژه عقب افتاده،، کارگر یک کارخانه باشید با مضیقه مالی یا زنی خانه‌دار که رژیم گرفته است. در هر صورت شما دچار کمیابی هستید. نویسندگان این کتاب با اتکا به آخرین یافته‌های علوم رفتاری و اقتصاد بیان می‌کنند که چطور ابعاد مختلف زندگی ما تحت تاثیر ذهنیت کمیابی است. همچنین انها توضیح می دهند که چطور سازمان‌ها و تک‌تک افراد می‌توانند کمیابی را مهار کنند تا به موفقیت و رضایت بیشتری برسند. سندهیل مولاینیتن استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد و برندهٔ «بورسیهٔ نابغه» بنیاد مک‌آرتور است و در حوزه‌های اقتصاد توسعه، اقتصاد رفتاری و مالیهٔ شرکتی فعالیت می‌کند. او در کمبریج ماساچوست زندگی می‌کند.الدار شفیر استاد روان‌شناسی دانشگاه تاد و استاد روابط عمومی در دانشگاه پرینستون است. او در حوزه‌های علوم شناختی، قضاوت و تصمیم گیری، و اقتصاد رفتاری پژوهش می‌کند. شفیر در پرینستون نیوجرزی زندگی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
yari_3034
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

من نسخه کاغذی این کتاب رو دارم و خوندمش خیلی خیلی کتاب خوبی هستش بهتون یاد میده چقد سطحی و از روی عادت های قبلی یا تبلیغات انتخاب میکنید یا خرید میکنید بهتون یاد میده چطور دهنتون در چرخه ی کمیابی پول

- بیشتر
Anahid
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

کتاب کاهش ظرفیت فکری و روانی به دلیل داشتن دغدغه های مالی و زمانی را بررسی می کند. چنین دانشی برای برنامه ریزی های فردی، سازمانی و اجتماعی بسیار مفید است. کلمه ی کلیدی پهنای باند است که هوش سیال فرد

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
کمیابی چیزی بیش از نارضایتی حاصل از کم‌داشتن یک‌چیز است. کمیابی شیوهٔ تفکر ما را تغییر می‌دهد و خود را به ذهن ما تحمیل می‌کند.
fahime
(۲۵) همان‌طور که هنری دیوید ثورو گفته «انسان به اندازهٔ چیزهایی که می‌تواند نادیده بگیرد ثروتمند است». (۲۶)
Anahid
همان‌طور که افراد درگیرِ گرسنگی مهلک به چیزی جز غذا فکر نمی‌کنند، همهٔ ما، در مواجهه با هر نوع کمیابی، جذبش می‌شویم. ذهن به شکلی خودکار و پرقدرت به‌سمت نیازهای برآورده نشده متمایل می‌شود.
Anahid
در زندگی‌تان دانه‌ها را چیدمان می‌کنید یا چیزهای جاگیر؟ پاسخ این سؤال به بودجه‌تان بستگی دارد. اگر بودجه کم باشد، آن آیپاد احساس جاگیر بودن را به فرد می‌دهد و بخش زیادی از آنچه این ماه خرج کرده را تشکیل خواهد داد. هر چه بودجه افزایش یابد، آیپاد فضای کمتر و کمتری را اشغال خواهد کرد.
Anahid
فرض کنید که یک روز را به خرید گذرانده‌اید. یکی از کالاهایی که به‌دنبال خریدش بودید لپ‌تاپ است. عصر که می‌شود در فروشگاهی هستید که مدل و مارک مورد نظر شما را به قیمت ۱۰۰۰ دلار دارد. این قیمت مناسب است، اما بهترین قیمتی نیست که امروز مشاهده کرده‌اید. فروشگاهی دیگر که مسیرتان به خانه را ۳۵ دقیقه دور می‌کند، همین کالا را ۹۶۵ دلار می‌فروشد. آیا لپ‌تاپ را همین‌جا به قیمت ۱۰۰۰ دلار می‌خرید یا تصمیم می‌گیرد برای خرید از فروشگاه دیگر به قیمت ۹۶۵ دلار راهتان را ۳۵ دقیقه دور کنید؟ کدام یک را انتخاب خواهید کرد؟
Anahid
مطالعات نشان داده که صحبت با تلفن همراه در هنگام رانندگی می‌تواند خطرناک‌تر از رانندگی با سطح الکل بیش از حد مجاز باشد.
Anahid
انگیختگی کم باعث تضعیف عملکرد خواهد شد و از آن سو توجه بیش‌ازحد و انگیختگی بیش‌ازاندازه نیز عملکرد را تضعیف می‌کند.
Anahid
روزی را تصور کنید که چندتایی جلسه دارید و فهرست کارهایتان به اندازه‌ای نیست که از دست در برود. زمانی‌که کاری ندارید را صرف طول‌دادن نهار یا حضور در یک جلسه می‌کنید و یا به یکی از همکارانتان زنگ می‌زنید تا احوالش را بپرسید. حالا روز دیگری را تصور کنید که برنامهٔ کاری‌تان پر از جلسات پشت سر هم است. آن وقتِ آزاد کوتاهی هم که دارید باید به یک پروژهٔ عقب‌افتاده اختصاص یابد. در هر دوِ این موارد زمان از نظر فیزیکی کمیاب است. مقدار ساعتی که سر کار بوده‌اید یکی بوده و فعالیت‌های زیادی برای پرکردن این ساعات پیش رویتان بوده است. بااین‌حال در یک مورد شما عمیقاً نسبت به این کمیابی و محدود بودن زمان آگاه بوده‌اید؛ در مورد دیگر این کمیابی واقعیتی مبهم بوده و شاید اصلاً توجهتان را جلب نکرده باشد. احساس کمیابی از واقعیت فیزیکی‌اش مجزاست.
Anahid
جای خالی در پول، زمان یا کالری آرامش انتخاب‌نکردن را به شما پیشکش می‌کند. به شما اجازه می‌دهد بگویید «هر دو را می‌برم». برعکس آرمان میلتون فریدمن مبنی بر «آزادی برای انتخاب‌کردن»، جای خالی با انتخاب‌نکردن ما را آزاد می‌کند. (۱۹)
Anahid
حتی حواس‌پرتی‌های کوچک نیز آثار عظیمی در پی دارند.
Anahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۵
تعداد صفحات۳۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۵