با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی

دانلود و خرید کتاب ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی  نوشته  آن ماری ون دن هارک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی

اهمیت و سودمندی «ارتباطات بحران»، در دنیای پرمخاطره و رسانه‌ای شدهٔ امروز، بی‌نیاز از یادآوری است. اگرچه ارتباطات بحران، در میان گرایش‌های علم ارتباطات، جزء شاخه‌های نسبتاً جوان به شمار می‌آید اما به دلیل اهمیت کاربردی و وفورِ موقعیت‌های رجوع به آموزه‌های آن، بشدت مورد توجه محققان ارتباطات و روابط عمومی قرار دارد. بویژه در حوزه ارتباطات صنفی، ارتباطات بحران به عنوان یک ابزار مهم حفاظت از تصویر، شهرت و اعتبار سازمان‌ها تلقی می‌شود و اقبال به آن در سال‌های گذشته پیوسته رو به افزایش بوده است. از آنجا که چالش اصلی در ارتباطات بحران، حفظ شهرت و وجهه سازمان در میان گروه‌های ذینفع است، تسلط به این حیطه، یکی از توانمندی‌های ضروری و از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی قلمداد می‌شود. هارک آن‌ماری‌ون‌دن در کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی» راه و رسم مراقبت از شهرت و نجات از بحران در فضای مجازی را آموزش می‌دهد. بحران، این روزها در کمین هر پیشه و کسب‌وکار و سازمان و دولتی است؛ حتی شخصیت‌های عمومی هم از گزند بحران‌ها مصون نیستند و در بحران، این نحوه ارتباط برقرار کردن شماست که مهمترین نقش را در کنترل موقعیت دارد. ارتباطات بحران البته فقط ابزار حفاظت از شهرت و اعتبار سازمان‌های خصوصی یا دولتی نیست و در حوزه عمومی هم برای مدیریت بحران‌های فراگیر از جمله بحران‌های مهم ناشی از بلایای طبیعی، جلوگیری از التهاب‌آفرینی، ایجاد آرامش در افکار عمومی، مقابله با شایعات و ... نقشی محوری ایفا می‌کند. در ایران هم امروزه شاهد تحرک نسبی در تولید محتوا در حوزه ارتباطات بحران بوده‌ایم اما میزان تولیدات و تحقیقات و تالیفات به هیچ وجه با آنچه در دنیا به انجام رسیده قابل قیاس نیست. از این رو کتاب حاضر منبع مهمی در این زمینه به‌شمار می‌رود. نویسنده در این کتاب، نیم‌نگاهی به به مباحث نظری ارتباطات بحران دارد و پس از آن بر اساس یافته های تجربی در این زمینه یک راهنمای کامل و کاربردی برای همه کسانی است که ممکن است در شغل خود، در موقعیت مدیریت رسانه‌ای بحران قرار بگیرند. مثال‌های متعدد واقعی از فرایند مدیریت بحران و پرداخت کارگاهی به علل و عوامل موفقیت یا شکست راهبردهای ارتباطی در هر یک از نمونه‌ها، از مشخصه‌های مهم کتاب است. مطالب کتاب عمدتاً حاصل مصاحبه‌های نویسنده با کسانی است که در سازمان‌های بزرگ دنیا بحران‌های مهم را مدیریت کرده‌اند. از این رو توصیه‌ها و دستورالعمل‌های آن، همگی امتحان خود را پس داده‌اند و کارآمدی‌شان در شرایط واقعی به اثبات رسیده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی راه و رسم مراقبت از شهرت و نجات از بحران در فضای مجازی نویسنده: هارک آن‌ماری‌ون‌دن مترجم: عباس رضایی‌ثمرین انتشارات ثانیه
Amiri

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸