با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب روش نقد؛ جلد اول اثر علی صفایی حائری

دانلود و خرید کتاب روش نقد؛ جلد اول

نقد هدف‌ها و نقد مکتب‌ها

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش نقد؛ جلد اول  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روش نقد؛ جلد اول

کتاب «روش نقد» در پنج مجلد انتشار یافته. در این مجموعه پس از بررسی مفهوم و ضرورت نقد به معیار و روش نقد نظر شده. سپس هدف‌ها و بعد مکاتب و آدم ها و عمل ها، از راه های گوناگونی، انتقاد شده اند.

جلد اول این مجموعه به مفهوم نقد و ضرورت و معیار آن و سپس به روش نقد و قلمرو آن پرداخته. از نیازها و آفریدگار آن ها و تنوع آنها، از اهداف و دگرگونی آنها و ضرورت انتخاب و روش نقد اهداف بر اساس سنجش اهداف با خودم و سنجش آن چه که یک هدف می دهد با آن چه میستاند، صحبت شده.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
من در کنار زباله‌ها، شاهد درگیری بچه‌هایی بوده‌ام که به خاطر قرقره‌ها و مدادهای کوچک و جلدهای دفترهای پاره، چطور بر هم می‌شوریدند. و چطور با یکدیگر پیچ و تاب می‌خوردند. خود ما هم وقتی کوچک‌تر بودیم، همین بودیم، ولی امروز حتی اگر آن آشغال‌ها را بخواهند در نزد ما امانت بگذارند، نمی‌پذیریم؛ چون ما بزرگ‌تر شده‌ایم و حرکت کرده‌ایم. تحرّک ما، تنوع‌ها را هم کهنه می‌کند. در حرکت انسان، هر تنوّعی رنگ می‌بازد.
امیری حسین
وقتی هنگام بهار، به باغ می‌رفتم و شاخه‌ها را غرق در شکوفه می‌دیدم، راستی شرمم می‌آمد که چندین بهار بر ما گذشته و هنوز چوبیم...
امیری حسین
انسان همراه بیشتر طلبی و بهتر طلبی و تنوع خواهی، به نیازهای عظیمی می‌رسید. این نیازهای بزرگ، او را به اجتماع وادار می‌کردند و در جامعه گره می‌زدند. در جامعه رابطه‌ها و داد و ستدهایی وجود دارد که از نیازهای انسان، الهام می‌گیرند. این رابطه‌ها ضرورت تدبیر و رهبری و تنظیم و خط مشی را پیش می‌کشند، تنظیمی هماهنگ با نظام هستی و تدبیری هماهنگ با ترکیب و استعدادهای انسان. آنچه با این هر دو هماهنگ نباشد، عامل درد و رنج و انهدام و نابودی جامعه و انسان است. سوخت هر ماشین باید با ساخت آن هماهنگ باشد وگرنه آن را می‌سوزاند و منهدم می‌سازد. با این معیار به راحتی می‌توانیم مکتب‌های زیادی را کنار بگذاریم؛ چون آنها یا به تنظیم و تدبیر توجهی ندارند و یا در این تنظیم و تدبیر، به هماهنگی آنها با هستی و با انسان توجهی ندارند، در حالی که انسان حتی در ساده‌ترین نیازهایش، حتی در یک لقمه خوراک و یک قطعه لباسش، با تمام هستی رابطه دارد.
esrafil aslani
آنگاه هدف‌ها و سپس مکتب‌ها و سپس آدم‌ها و عمل‌ها، از راه‌های گوناگونی، انتقاد شده‌اند.
پیمان مهرابی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۷
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۷