با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خط انتقال معارف

دانلود و خرید کتاب خط انتقال معارف

چگونگی انتقال معارف دینی و پیشگیری از شکاف نسل‌ها

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خط انتقال معارف  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خط انتقال معارف

«خط انتقال معارف» کتابی از مجموعه کتاب‌های روش‌ها، اثر استاد علی صفایی حائری با موضوع مراحل و روش های کسب معرافت الهی است.

آنچه پیش رو دارید برگردانی است از سخنرانی استاد علی صفایی حائری (عین ـ صاد) در شبهای قدر رمضان ۱۳۷۶ در جوار ملکوتی عالم آل محمد (ص).

روش استاد این بود که آنچه را از علی (ع) آموخته بودند به دیگران بیاموزند و معارفی را که از این کوثر زلال و جوشان به او داده بودند، به دیگران انتقال دهند و این بار امانت که آسمانها از زیر آن شانه خالی کرده‌اند را به دوش کشند و بر دوش آنهایی که امتحانشان را پس داده‌اند بگذارند تا این امر سخت و سنگین بر دوش استوار کسانی که عاشق و شیدای این راه هستند حمل شود و به نسلهای بعد عرضه گردد تا از محرومیت و ضلالت و از محدودیت و حقارت رهایی یابند و با بصیرت و بینات، هجومی فراگیر را آغاز کنند و در هر کوی و برزنی و در هر محیط روستایی و شهری و در هر فضای فکری و فرهنگی و در هر دانشگاه و مدرسه‌ای بجوشند و به هر کسی بر اساس نیازش ببخشند.

به همین جهت آنچه را که علی در دل شبهای تار در وجود کمیل ریخت، استاد برای ما بازگویی و باز خوانی می‌کند و دغدغه اصلی‌اش را همان دغدغه علی (ع) می‌داند که چرا کسی نیست که این بار امانت را به دوش کشد و این همه معارف نورانی را حمل کند و به دیگران انتقال دهد!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
sina dogoli
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

برای کسی که مومن حقیقی هستش و تلاش داره که دین و خدا و حقیقت رو به دیگران انتقال بده، شیوه‌های خوبی در این کتاب عنوان شده...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
خدایا! ما جز تو هیچ نداریم.
محمدرضا میرباقری
وقتی که دنیا برایت تنگ شده باشد، وقتی آسمان آنقدر کوتاه شود که نتوانی سرت را بلند کنی و مجبور باشی سرت را روی زانوانت بگذاری و گریه کنی؛ اگر این آسمان پایین و این دنیای تنگ را احساس کردی، آن موقع به امامت، به ولایت، به رسالت، به دین، به وحی، به غیب محتاج می‌شوی؛
محمدرضا میرباقری
شوخی نیست! من این را خیلی راحت به شما می‌گویم اگر دنیا برایتان بزرگ است، خیالتان راحت باشد که به آخرت، حتی اگر با ادله هم برایتان اثبات بشود ایمان و گرایش ندارید. بحث یقین نیست. بحث برهان نیست. بحث خواستن است.
ali shafiee
دل‌ها ظرف‌هایی هستند که بهترینشان با ظرفیت‌ترینشان است.
محمدرضا میرباقری
انسان وقتی به بن‌بست تجربه و عقل و عرفان خود رسید به وحی روی می‌آورد
محمدرضا میرباقری
تعلق، تعهد شکن است
محمدرضا میرباقری
انسان به اندازه شهامتی که دارد، نفوذ پیدا می‌کند.
محمدرضا میرباقری
مشکل اساسی ما این است که ما خودمان را جزو سرمایه‌ها حساب نمی‌کنیم
محمدرضا میرباقری
شوخی نیست! من این را خیلی راحت به شما می‌گویم اگر دنیا برایتان بزرگ است، خیالتان راحت باشد که به آخرت، حتی اگر با ادله هم برایتان اثبات بشود ایمان و گرایش ندارید. بحث یقین نیست. بحث برهان نیست. بحث خواستن است. نمی‌خواهی؛ چون اینجا برایت بزرگ و گشاد است. مگر مرض دارم هجرت کنم وقتی که این همه دور و برم آب و علف است؟! گوسفندهایم را بردارم کجا بروم؟! ولی وقتی که گوسفندهایت دنیا را چریده باشند، وقتی که دنیا برایت تنگ شده باشد، وقتی آسمان آنقدر کوتاه شود که نتوانی سرت را بلند کنی و مجبور باشی سرت را روی زانوانت بگذاری و گریه کنی؛ اگر این آسمان پایین و این دنیای تنگ را احساس کردی، آن موقع به امامت، به ولایت، به رسالت، به دین، به وحی، به غیب محتاج می‌شوی؛
ریحانی
نمی‌خواهی؛ چون اینجا برایت بزرگ و گشاد است. مگر مرض دارم هجرت کنم وقتی که این همه دور و برم آب و علف است؟! گوسفندهایم را بردارم کجا بروم؟! ولی وقتی که گوسفندهایت دنیا را چریده باشند، وقتی که دنیا برایت تنگ شده باشد، وقتی آسمان آنقدر کوتاه شود که نتوانی سرت را بلند کنی و مجبور باشی سرت را روی زانوانت بگذاری و گریه کنی؛ اگر این آسمان پایین و این دنیای تنگ را احساس کردی، آن موقع به امامت، به ولایت، به رسالت، به دین، به وحی، به غیب محتاج می‌شوی
ali shafiee

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۴
شابکundefined
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۴