با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب فرزندپروری بدون شرط اثر الفی کهن

دانلود و خرید کتاب فرزندپروری بدون شرط

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

۴٫۵ از ۱۳ نظر
۴٫۵ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرزندپروری بدون شرط  نوشته  الفی کهن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب فرزندپروری بدون شرط

«فرزندپروری بدون‌شرط» اثر الفی کهن، از مجموعه کتاب‌های «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» است. این کتاب شیوه‌ای نو برای حرکت از پاداش و تنبیه به‌سوی عشق و منطق در تربیت فرزند، به والدین و مربیان پیشنهاد می‌کند. والدین از همان آغاز تربیت فرزند خویش باید صادقانه به این پرسش‌ها پاسخ دهند که هدفشان از تربیت چیست؟ چه نقشه و طرحی برای رشد و تربیت کودک خود دارند؟ آیا در پی شکل دادن او مطابق با خواست و انتظار خود، جامعه و هنجارهای رایج هستند، یا خواست و انتظار فرزند؟ آیا فرزندشان باید آنگونه که «می‌تواند» بشود یا آنگونه که «دیگران می‌خواهند» و یا آنگونه باید بشود که «خودش می‌خواهد» و یا هر سه این‌ها در تعامل با هم و یا چیزی فراتر از این‌ها؟ نوع پاسخ صریح ما به این پرسش‌های چالش‌خیز، آشکارکننده نوع نگاه و نگرش و انتظار ما از تربیت فرزند است. پس از آن می‌توان مرز باریک‌بین «فرزندپروری مشروط» را با «فرزندپروری بدون‌شرط» تعیین کرد. والدینی که «راهبرد فرزندپروری بدون‌شرط» را برمی‌گزینند سعی می‌کنند قبل از هرگونه اقدامی در تربیت، تکلیف خود را با این سؤال‌ها مشخص کنند. هر پدر و مادری باید بداند که قواعد و اصول تعلیم و تربیت در تعامل با فرزندان به تناسب شرایط، موقعیت، طبیعت و حالات کودک کشف می‌شود و نمی‌توان با نسخه‌های «ثابت» به تربیت موجودی «متغیر» اقدام نمود.شخصیت و سبک زندگی فرزندان ما نباید کپی برابر اصل از شخصیت و سبک زندگی والدینشان باشد. زیرا، هر کس باید به سبک خود و به تعبیر قرآن کریم براساس «شاکله» خود رفتار کند. این کتاب با نگاه فرزندپروری بدون شرط درصدد آن است که پیش‌فرض‌ها و پیش‌شرط‌های والدین را در مواجهه با تربیت فرزندان تغییر داده و نگاه آن‌ها را از هرگونه قید و شرط بازدارنده آزاد سازد تا فرزندانشان همانی شوند که می‌توانند بشوند. امید که چنان باشد و چنین گردد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۱۴۱۸۱۶۶
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

واقعا کتاب خوب و کاربردی و متن کاملا سلیس و روان. و به شدت این کتاب را برای کسانی که فرزند دارند توصیه میکنم. من که خیلی برام کاربردی بود

منصور رضایی
۱۴۰۱/۰۳/۰۹

این کتاب چون در مورد رفتارهای نوجوان مثال های ملموس و بسیار کاربردی دارد از نظر من بسیار کار گشا و مفید هست.

خورشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

یکی از مهم ترین و اساسی ترین کتاب ها قبل از فرزند دار شدن هست...حتما بخونید ...

farzaneh
۱۳۹۹/۰۸/۰۸

این کتاب رویکرد و سبک فرزندپروری انسان‌گرا رو توضیح میده، یعنی به کودکان به به عنوان یک انسان توجه کنیم، آن‌ها را بی قید و شرط دوست داشته باشیم و به نیازهاشون توجه کنیم.

هما
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

کتاب خیلی خوبیه نظر من رو تو زمینه ی فرزند پروری تغییر داد و کمک کرد بچه ام رو بهتر درک کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
مهم نیست کودک شما برای انجام یک کار (تمرین پیانو، رفتن به مدرسه یا هر چیز دیگری) چقدر انگیزه دارد. سؤال مهمی که باید بپرسید این است که کودک شما چگونه برانگیخته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، این میزان انگیزش نیست که مهم است، بلکه نوع آن مهم است. نوع انگیزشی که به‌وسیله پاداش ایجاد می‌شود معمولا باعث کاهش نوع انگیزشی می‌شود که ما می‌خواهیم کودکانمان داشته باشند: علاقه‌ای واقعی که حتی پس از آنکه پاداش‌ها از بین رفتند نیز باقی بماند.
حسین(ع) همه جا با ماست
تحقیقی در واشنگتن دی‌سی به بررسی کودکان نوپا تا سن پنج سال پرداخت و پی برد که «برخی‌اوقات اطاعت مکرر با ناسازگاری مرتبط است.» در مقابل، «سطح معینی از مقاومت در برابر اقتدار والدین» می‌تواند «نشانه‌ای مثبت» باشد
Daryaa22
آنگاه که انگیزه بیرونی افزایش می‌یابد، انگیزه درونی کاهش می‌یابد. هرچه مردم برای عملکردشان پاداش بیشتری دریافت کنند، احتمال بیشتری دارد که علاقه خود را به آن کار که مجبورند برای به دست آوردن پاداش انجام دهند، از دست بدهند.
حسین(ع) همه جا با ماست
وقتی شما هیچ کاری نمی‌کنید و اجازه می‌دهید که اتفاقات بد روی دهد، کودکتان دو چیز ناامیدکننده را تجربه می‌کند، اتفاق بدی که برای او افتاده و دیگر اینکه به‌هیچ‌وجه در قبال مشکل پیش‌آمده حس همدلی و مراقبت نشان ندادید و اقدامی برای جلوگیری از یک پیشامد بد نکردید.
ReYHan
«رفتار نادرست و تنبیه در مقابل هم نیستند تا یکدیگر را خنثی کنند بلکه برعکس، آن‌ها یکدیگر را تقویت می‌کنند.»
ReYHan
در فرزندپروری «بدون‌شرط»، والدین به‌جای آنکه کودک را تابع طرح‌ها و برنامه‌های بیرونی کنند، خود را تابع طرح و برنامه درونی کودک می‌کنند. آن‌ها خالق سرنوشت فرزند خود نیستند بلکه کاشف آن و سپس هدایت آن هستند.
همسایه
تربیت فرآیندی سیال، تعاملی، پویا و پیش‌بینی‌ناپذیر است که نمی‌توان آن را در قالب‌ها و سلیقه‌ها و برنامه‌های خودساخته خود محدود و محصور کرد.
همسایه
وقتی می‌خواهیم نشان دهیم یک موضوع درواقع چندان هم سخت نیست، باید بگوییم: «هی، اینکه بزرگ کردن بچه نیست... .»
همسایه
بر اساس قضاوت ارزشی، کودکان نباید مجبور باشند تأیید ما را به دست آورند. ما باید آن‌ها را دوست بداریم. بنا به قول دوستم دیبورا: «بی‌هیچ بهانه‌ای باید آن‌ها را دوست بداریم.» علاوه‌براین، آنچه مهم است فقط این نیست که باور کنیم به آن‌ها بدون‌شرط عشق می‌ورزیم، بلکه مهم آن است که آن‌ها احساس کنند بدون‌شرط دوست داشته می‌شوند.
همسایه
تلاش والدین برای مشابه‌سازی و یکسان‌سازی فرزندان مغایر با طبیعت کودک و اصول تعلیم و تربیت است.
همسایه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸۶۰۱۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۲۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸۶۰۱۰۰۰۰۰۰۰