با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های #C++ ،C جاوا و پایتون

دانلود و خرید کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های #C++ ،C جاوا و پایتون

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های #C++ ،C جاوا و پایتون  نوشته  رمضان عباس نژادورزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های #C++ ،C جاوا و پایتون

دیدگاه شی‌گرایی از اواسط دهه ۱۹۷۰ تا اواخر ۱۹۸۰مطرح گردید. در این دوران تلاش‌های زیادی برای ایجاد روش‌های تحلیل و طراحی شی‌گرا صورت پذیرفت. در نتیجه این تلاش‌ها بود که در طول ۵ سال (یعنی ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴)، تعداد متدلوژی‌های شی‌گرا از کم‌تر از ۱۰ متدلوژی به بیش از ۵۰ متدلوژی رسید. تکثیر متدلوژی‌ها و زبان‌های شی‌گرایی و رقابت بین این‌ها به حدی بود که این دوران به عنوان «جنگ متدلوژی‌ها» لقب گرفت.

از یک طرف کاربران از متدلوژی‌های موجود خسته شده بودند، زیرا مجبور بودند از میان روش‌های مختلف شبیه به هم که تفاوت کمی در قدرت و قابلیت داشتند یکی را انتخاب کنند. بسیاری از این روش‌ها، مفاهیم مشترک شی‌گرایی را در قالب‌های مختلف بیان می‌کردند که این واگرایی و نبودن توافق میان این زبان‌ها، کاربران تازه کار را از دنیای شی‌گرایی زده می‌کرد و آن‌ها را از این حیطه دور می‌ساخت. عدم وجود یک زبان استاندارد، برای فروشندگان محصولات نرم افزاری نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده بود.

برنامه‌نویسی شی‌گرا در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط آلن کی Alan Kay طراحی شد. یعنی اولین قدم‌های این سبک برنامه نویسی توسط آلن کی برداشته شده است.

برنامه‌نویسی شی‌گرا شیوه نوینی است که در آن می‌توان قطعاتی را ایجاد کرد و در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. قابلیت خوانایی برنامه‌هایی که در این روش نوشته می‌شوند بالا بوده، تست، عیب‌یابی و اصلاح آن‌ها آسان است.

این کتاب شامل ۸ فصل است که فصل‌های اول تا چهارم، مفاهیم از قبیل پیچیدگی، شی‌گرایی، کلاس‌ها، انتزاع و وراثت را مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل‌های چهارم تا هشتم به ترتیب مفاهیم بیان شده را با زبان‌های C++، C#، جاوا و پایتون پیاده‌سازی می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۹
شابک۷-۲۳-۷۲۷۲-۶۰۰-۹۷۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۹
شابک۷-۲۳-۷۲۷۲-۶۰۰-۹۷۸