با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب حرکت اثر علی صفایی حائری

دانلود و خرید کتاب حرکت

۴٫۸ از ۷۰ نظر
۴٫۸ از ۷۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حرکت  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حرکت

کتاب حرکت نوشته علی صفایی‌حائری (عین- صاد)، کتابی در تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان است. این اثر با تحلیل و نقد جریان‌های فکری و تربیتی در جامعه امروزی بر ضرورت حرکت و پویایی به سمت کمال تاکید می‌کند و تعادل را شرط رسیدن به کمال می‌داند.

درباره کتاب حرکت

نویسنده در این کتاب تأکید دارد ضرورت حرکت، باید از ضرورت نفس‌کشیدنمان هم بیش‌تر باشد تا بتوانیم به‌خاطر آن، حتی خون و جانمان را بدهیم. مادامی که ضرورت حرکت در این سطح درک نشده باشد، قطعاً انسان در راه می‌ماند؛ راه‌هایی که پرپیچ‌وخم و پرخطر است. راه‌هایی که پر از درگیری و رنج است.

آدمی که به ماهی چند هزار تومان حقوق و یک زن و بچه و برو بیایی و احیاناً یک عنوان روشن‌فکری و چند جلسه سخنرانی قانع است، دیگر چه می‌خواهد؟ اگر به این حد قانع باشد، طبیعی است که حرکتی نکند، طبیعی است که در رکودش بگندد. اگر به طهارت آب پاک چشمه‌ها و اشک پاک ابرها هم که باشد، می‌گندد که گندیدن ضرورت است.

کفر متحرک به اسلام می‌رسد، ولی اسلام راکد، پدربزرگ کفر است. سلمان‌ها درحالی‌که کافر بودند، حرکتشان آنها را به رسول منتهی کرد و زبیرها درحالی‌که با رسول بودند، رکودِشان آنها را به کفر پیوند زد.

ما که برای رسیدن به یک شغل، یک منصب و یا حتی یک لیوان آب، این‌قدر فعّال و کوشا هستیم و این‌قدر زدوبند می‌کنیم، آیا ضروری‌تر از اینها برایمان وجود ندارد؟ آیا در همین سطح و اندازه هستیم؟ این کتاب به شما یاد می‌دهد حرکت‌های خود را مدیریت کنید و در مسیری که دوست دارید قدم بردارید. 

خواندن کتاب حرکت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به زندگی سعادتمند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب حرکت

فطرت؛ یعنی همین ترکیب و ساخت انسان، به گونه‌ای است که برایش امکان ایستادن نیست. آدمی طوری آفریده شده که نمی‌تواند بماند. در او شوری ریخته‌اند، به او خود آگاهی و بینشی داده‌اند که می‌داند قلّه‌هایی که باید به دست آورد، غیر از چیزی است که امروز در آن قرار دارد. همین احساس، حرکت انسان را چه در مراحل عالی روحی‌اش، چه در جامعه‌اش و چه در تاریخش، تأمین می‌کند.

ضرورت حرکت، از ترکیب ما، از فطرت ما، از ساخت ما مایه می‌گیرد و به همین خاطر کسانی که حرکتی ندارند، مجبورند با تنوع‌ها خودشان را مشغول کنند. تنوع‌طلبی، نشان دهنده نیازی است که ارضاء نشده؛ مثل گرسنه‌ای که اگر به او غذا ندهند، کثافت‌ها را هم می‌خورد.

وقتی آدمی حرکتی ندارد، مجبور است خودش را با شکل‌های مختلف زندگی فریب دهد تا خیال کند که حرکتی دارد.

۲. قدر انسان

عامل دوم حرکت، شناخت «قدر و ارزش» انسان است. شناخت این نکته است که اگر بمانیم، می‌گندیم.

انبیاء از همین جا آغاز می‌کردند و به آدمی نشان می‌دادند که ارزش او بیش از چیزی است که می‌خواهد به آن برسد و برای این کار از معلومات بلاواسطه او استفاده می‌کردند، نه تجربیات و معلومات با واسطه.

رسول درودش را بر کسانی قرار داده که این ارزش را شناختند: «رَحِمَ اللهُ آمْرَءً عَرَفَ قَدْرَه». علی (ع) حد جهل را در همین می‌داند که انسان ارزش خود را نشناسد: «کفَی بِالْمَرْءِ جَهْلاً اَنْ لایعْرِفَ قَدْرَه»۲؛ برای جهل ما همین بس که اندازه و قدر خود را ندانیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۴)
Nerd
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

این یِ کتابِ موفقیت و خودیاری اسلامی هستش. بِ شخصِ نتونستم با کتاب های موفقیت خارجی ارتباط برقرار کنم. از اون اثرِ مرکب بگیر تا قدرتِ حالِ تله؛ امّا این، بر پایهِ شالوده و ساختارهای ایدئولوژیک من نوشته شده. نمیشه هم سریع

- بیشتر
چڪاوڪ
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

به جرأت می‌توان گفت که آثار استاد علی صفایی حائری، یکی از تأثیرگذارترین نوشتارهایی است که در حوزه اندیشه‌های اسلامی به نگارش درآمده است. ... امروز با دیدن بارگذاری ۲ اثر از ایشان در طاقچه بسیار خوشحال شدم، اما متأسفانه قیمت کتاب‌ها

- بیشتر
هانیه
۱۳۹۸/۰۶/۱۹

عالیه یک کتاب پر کتابی که کلی حرف داره کتابی که یک دنیا درسه لازمه که بجای کتابی انگیزشی مسخره سطحی اروپایی همه اینو بخونن

باغبان 🤗🌱
۱۳۹۸/۰۲/۲۸

اقای علی صفایی معر که ترین روحانی تربیت کننده ای که تاحالا دیدم😍😍

رضا نون
۱۳۹۷/۰۹/۱۳

شکر خدا بالاخره کتاب های استاد هم اینجا منتشر شد. بنظرم قیمت نسخه الکترونیکی کتاب رو خیلی بالا تعیین کردن. از اونجایی که کتاب حق مولف هم نداره و اساسا این نسخه هزینه ای هم برای ناشر نداره شاید می تونست

- بیشتر
کاربر ۱۵۳۶۱۶۱
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

اگر کتاب صوتی هم داشت خیلی خوب میشد

مُتِرَصِد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

سلام لطفا کتاب های استاد رو در قسمت بی نهایت طاقچه قرار بدید🌹🍃

محمدجواد
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

کتابهای استاد علی صفایی حائری بدون استثناء راه به سوی آسمان رو از منظر یک راه رفته ودراوج به انسان نشون میده واین تفاوت مهم دیگران با سایرینه واما اینکه انتشارات باید آثارایشونو رایگان توزیع کنه به نظرم حرف اشتباهیه

- بیشتر
Behzad @booker
۱۳۹۹/۱۰/۱۱

تصور نمیکردم این کتاب انقدر پربار باشه. ما انسانها در کودکی عاشق اسباب بازی هستیم و در بزرگسالی فقط ابعاد این اسباب بازیها بزرگتر میشه اما وسعت دنیامون به کوچکی دنیای همان کودک غرق در دنیای اسباب بازیهاست اما انسان متعالی

- بیشتر
Fatemeh Ghorbani
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

از اون کتاب هاییه که باید باهاش زندگی کرد..🍃

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۴۰)
«خیلی عجیب است که اینها بر باطلشان، این همه پا بر جا هستند و شما در حقِّتان، این قدر سست!»
اِیْ اِچْ|
برای جهل ما همین بس که اندازه و قدر خود را ندانیم.
چڪاوڪ
خیال می‌کنیم خیلی مهم هستیم؛ چون فقط می‌دانیم، در حالی که دانستن، مسأله‌ای را حل نمی‌کند.
اِیْ اِچْ|
مهم نیست در تاریکی هستیم یا نور، مهم این است که نور در راه ما افتاده یا در چشم ما؟ نوری که در چشم است، کور می‌کند و نوری که در راه است، عامل حرکت.
زهرا سادات
وقتی آدمی حرکتی ندارد، مجبور است خودش را با شکل‌های مختلف زندگی فریب دهد تا خیال کند که حرکتی دارد.
چڪاوڪ
مستضعف کسی است که در باطل است، ولی خیال می‌کند آنچه دارد، حق است.
اِیْ اِچْ|
این ما هستیم که ستم را پرورش می‌دهیم
اِیْ اِچْ|
کفر متحرک به اسلام می‌رسد، ولی اسلام راکد، پدر بزرگِ کفر است.
چڪاوڪ
شروع حرکت که ضرورت حرکت نیز از آن مایه می‌گیرد، از لحظه‌ای است که تو می‌فهمی از همه چیزهایی که با آنها مأنوس هستی، بزرگ‌تری. بزرگ‌تری؛ چون آنها به تو ختم شده‌اند و تو میوه این درختی و هیچ وقت به ریشه و خاک و سنگ، برگشت نخواهی کرد.
زهرا سادات
رسول، اسلام را آورد نه مسلم را و نه فقیه را.
اِیْ اِچْ|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۹/۱۴
شابک۹۷۸۹۶۴۷۸۰۳۱۹۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۹/۱۴
شابک۹۷۸۹۶۴۷۸۰۳۱۹۹