با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کوچه باغهای بهشت سعادت

دانلود و خرید کتاب کوچه باغهای بهشت سعادت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کوچه باغهای بهشت سعادت  نوشته  حسین درگاهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کوچه باغهای بهشت سعادت

در کتاب «کوچه‌باغ‌های بهشت» شیوه‌های زندگی سعادتمندانه از دیدگاه دین مبین اسلام بیان گردیده است.

این کتاب در ۶۶ بخش روش و شیوه‌ی یافتن، شناختن و داشتن خدای متعال و حبیب او را که بدون آنها مولفه های خوشبختی یعنی امنیت و سکینه قلب، سیری و سیرابی نفس، خوشی حال و شیرینی کام وجود نخواهد داشت، را توضیح داده است.

در عناوین ابتدایی نحوه‌ی زندگی با حالت تقوا (توجه دائمی) بیان شده است، از جمله: داشتن محبت اهل بیت علیهم السلام، زندگی کردن برای آنها، بخشیدن و تسلیم خود به ایشان، در محضر و مشهد آنها زندگی کردن، انجام اعمال به نیابت آنها، توجه به نفس و....

و در عناوین بعدی توجّه به اعمال داده شده است، از جمله: هر کس در گرو اعمال خویش است، خالی کردن قلب از غیر خدا، ازدواج برای حذف نفس، سیّئات، دلیل زمین گیر شدن ما، کوچک نشمردن گناهان، جلب رضایت الهی در هر حال، انجام آداب و سنن شرعی، انجام هر امری با نیّت، به مقتضای آخرت زندگی کردن، تحمّل سختی‌ها با رفتار درست، تکرار زیارت، شکر نعت و خوش خلقی، کنترل ذهن، محاسبه اعمال خود و اصلی‌ترین موضوع یعنی ذکر الموت.

و در عناوین بعد از آن، شیوه‌های روابط اجتماعی بیان گردیده است، از جمله: رعایت حق دیگران، عدم توجه به خلاف، خود را اسیر مردم نکردن، احکام خانواده و فرزند، تغذیه ی صحیح، مطالعه، نظم، دوری از اهل معصیت، احترام و محبت صادقانه، انصاف، پل نشدن برای دیگران، دخالت نکردن در امور دیگران و...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۳
دسته بندی
تعداد صفحات۴۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۳