با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همتی ای همراهان

دانلود و خرید کتاب همتی ای همراهان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همتی ای همراهان  نوشته  حسین درگاهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب همتی ای همراهان

وجود مبارک حبیب خدای متعال و ولیّ او، حقیقت هر خیری است و «غیبت» پنهان بودن صاحب آن حقیقت الهیه است و «ظهور»، ظهور آن حقیقت و صاحب آن؛ ظاهر شدن آن باطن. بشارت آن ظهور ، اول در «شهر الله» و در آن «ضیافت الله» و به عنوان ارزنده‌ترین تحفه درگاه الهی داده شده است. کتاب «همتی ای همراهان» برای توجه و تذکر این ماه –یعنی ماه رمضان- و این واقعه فراهم آمده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
امیرالمؤمنین علیّ‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السّلام فرمودند: «کانَ اللهُ و لا شیءَ معه فأوَّلُ ما خَلَق نورَ حَبیبه محمَّد صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم ...» «خدا بود و چیزی با او نبود، پس اوّلین چیزی که آفرید نور حبیبش محمّد صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم بود.» و هم ایشان فرمودند: «فَإنّا صَنائِعُ ربِّنا، و النّاسُ بعدُ صَنائِعُ لَنا.» «پس حقیقت این است که ما آفریدگان پروردگارمان هستیم، و دیگر مردمان آفریدگانی برای ما.»
سیّد جواد
امام باقر علیه‌السّلام در حدیثی فرمودند: «هَلِ الدّینُ إلَّا الحُبّ؟» «آیا دین غیر از محبّت است؟» و نیز آن‌حضرت در حدیث دیگری فرمودند: «ما مِن نَبی و لا مَلَک إلّا و کانَ یَدینُ بِمَحَبَّتِنا.» «هیچ پیامبری و فرشته‌ای نیست مگر این‌که همواره به محبّت ما دین‌داری (زندگی) می‌کند.»
سیّد جواد
«ای طارق! امام ... (کسی است که) خدا او را برمی‌گزیند و هر چه که بخواهد در او قرار می‌دهد و بدین روی، اطاعت و ولایت او را بر همهٔ آفریدگانش واجب می‌گرداند؛ پس او ولیّ خدا در آسمان‌های او و زمینش می‌باشد ... پس او هرچه بخواهد انجام می‌دهد، و هنگامی که خدا بخواهد، او می‌خواهد ... و بر غیب آگاه می‌باشد و به او تصرّف علی‌الاطلاق (مطلق و بی‌قید و شرط و کامل) عطا می‌شود.»
سیّد جواد
آنان بإذن الله، صاحب ولایت مطلقه شدند؛ مالک ماسوی‌الله شدند. و از شؤون مالکیّت، حق تصرّف در مِلک خود است؛ لذا: مَلِک آن نیز گردیدند. و از شؤون مَلِکیّت، تدبیر امور و تعیین کردن قواعد اداره است؛ لذا دیّان دین نیز شدند؛ کسی که تعیین نحوهٔ زندگی کردن و نیز مسؤول رسیدگی به حاصل زندگی‌هاست، و نیز سیاست‌گذار زندگی‌ها؛
سیّد جواد
امام صادق علیه‌السّلام در حدیثی فرمودند: «... أنَّ الدُّنیا و الآخرةَ لِلإمامِ ...» «دنیا و آخرت مِلک امام است.»
سیّد جواد
در زیارت امام عصر صلوات‌الله‌علیه عرض می‌کنیم: «السَّلامُ عَلیک یا صاحبَ التَّدبیر.» «سلام بر تو ای صاحب تدبیر (اداره‌کننده و برنامه‌ریز عالَم خلقت).» و در زیارت آن حضرت علیه‌السّلام (آل یس) عرض می‌کنیم: «السَّلامُ عَلیک یا بابَ اللهِ و دَیّانَ دینِه.» «سلام بر تو ای درگاه خدا و ای حاکم دین او (یا: کسی که دین، همان رفتار و گفتار و شیوهٔ اوست).»
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۲
تعداد صفحات۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۲