با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایلیاد و ادیسه

دانلود و خرید کتاب ایلیاد و ادیسه

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایلیاد و ادیسه  نوشته  سعید نفیسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب ایلیاد و ادیسه

کتاب حاضر، منظومه‌های «ایلیاد و ادیسه» هومر، شاعر و داستان‌سرای یونان باستان به ترجمه استاد سعید نفیسی است.

درباره هومر اطلاعات زیادی در دست نیست و منظومه‌های ایلیاد و اودیسه، تنها یادگارهای او برای ما است. هرودوت مورخ یونانی درباره این شاعر اشاره‌هایی در اثرش داشته است که نشان می‌دهد، او در ناحیه اسمیرنای یونان می‌زیسته و وقایع مربوط به جنگ تروا را جمع‌آوری و منظوم می‌کرده است.

ایلیاد و اودیسه منظومه‌های روایی همانند شاهنامه فردوسی‌اند که داستان پهلوانان و ایزادان یونانی را روایت می‌کنند.

ایلیاد داستان جنگ تروا و جنگاورانی همچون آشیل، آپاس و هکتور و بسیاری از خدیان و نیمه‌خدایان المپ را روایت می‌کند و اودیسه سرگذشت ده سال سفر و ماجراهای اودیسئوس قهرمان یونانی در راه بازگشت از جنگ تروا است.

هومر به اسکلت‌بندی آثار خود توجه خاص داشته و تناسبی ایده آل میان عناصری چون شخصیت و حادثه ایجاد کرده است. او همچنین به فن بلاغت اشراف داشته و از فنون و صنایع ادبی به نحو احسن استفاده کرده است.

بسیاری از منتقدین عقیده دارند که هومر انسان‌شناسی تمام‌عیار است و می‌تواند بینش عمیق و ژرفی از وجود آدمی به‌دست دهد و انسان را به زوایای نهفته وجود خود وارد سازد و به تعبیری ابعاد مختلف وجود آدمی را به تصویر کشد. از این رو هومر و آثارش زنده هستند و تا ابد ماندگار خواهند بود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷۲ صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۶۱-۱
تعداد صفحات۶۷۲صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۶۱-۱