با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار حسینیه

دانلود و خرید کتاب اسرار حسینیه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار حسینیه  نوشته  حبیب الله شریف کاشانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اسرار حسینیه

«اسرار حسینیه» نوشته عالم فقیه آیت الله ملا حبیب الله شریف کاشانی کتابی با موضوع محبت اهل بیت علیهماالسلام است. از جمله لوازم محبت و عشق، فنا و نیستی است. به این معنا که باید عاشق جمیع ذرات وجود خود را فدای معشوق نماید، بلکه از خود هستی جز هستی معشوق نبیند. همانا به هر قدر که خود می‌بینی، از محبوب مهجوری و چهرهٔ او از تو مستور است. و تا دعوی انانیت می‌کنی، بساط وصلش از تو دور است. عاشق آن‌گاه حکم معشوق گیرد که از خود وجودی نبیند و از خود به کلی بمیرد و تمام اعضا و جوارح خود را فدای او نماید. هیزم که در آتش می‌افتد، تا تمام او آتش نشود لا محاله دود می‌کند، زیرا که از وجود هیزمی کثیف باقی است و در حقیقت «أنا أنا» می‌گوید؛ ولکن چون همهٔ او سوخت «أنا النار» می‌گوید. پس تا هیزم خود را فدای آتش لطیف نکند، آتش لطیف نمی‌شود. تا کم نشوی کمتر از کم نشوی اندر صف عاشقان تو محرم نشوی و باید دانست که چون آتش در هیزمی افتاد، خود طالب است که زودتر تمام او آتش شود؛ زیرا که ذوق آتش را دریافته، دیگر راضی به هیزمی خود نمی‌شود. بدیهی است که لطافت بهتر است از کثافت، و صفا بهتر است از کدورت. و هر چیز فی حد ذاته طالب کمال است، نه نقصان. و از این جهت است که چون از دانایی علاقه کم شد و برای او صفایی حاصل گشت، طالب کم شدن سایر علایق می‌شود، زیرا که لذت صفا و تجرد را ادراک می‌نماید، تا آن‌که نمی‌ماند برای او مگر التفات به خود. و چون آن هم به عنایت ازلیه گرفته شد، تمام او صفا می‌شود و دیگر از دود وجود نفس متألم نمی‌گردد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
کاروان کربلا نه از عاشورای سال ۶۱، که از ابتدای خلقت، بار بسته و کوس رحیل سر داده است که «هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله»؛ تا آن روز که در محشر بر اولین داغدار عزادار کربلا، حبیب خدا، محمّد مصطفی (ص) وارد شوند «کای مونس شکسته دلان حال ما ببین».
سیّد جواد
دهر از ازل گرفته عزایت که روز و شب گیسو برید شام و سحر پیرهن درید
سیّد جواد
لا یوم کیومک یا اباعبدالله.
سیّد جواد
خود گر نبود جان جهان آن جهان جان بهر چه از میان نرود این عزا هنوز بر قصه‌های کهنه و نو قرن‌ها گذشت هر روز تازه‌تر بود این ماجرا هنوز
سیّد جواد
ارکان عالم امکان در مصیبت شاه شهیدان متزلزل شد. نماند چیزی در زمین و نه در آسمان و نه در هوا، مگر آن‌که بر او گریست.
سیّد جواد
نیست دین، مگر محبت. قال الصادق (ع): «الدینُ هو الحبُّ و الحبُّ هو الدینُ»، زیرا که اصل دین، معرفت است. کما قال: «أصلُ الدین معرفةُ الله»، و نتیجهٔ معرفت، محبت است. کما قال: «مَن عَرَفَ الله أحَبَّه و لازَمَه». محبت، اطاعت محبوب است.
سیّد جواد
ای جمالت راحت هر سوخته در هوایت مرغ جان پر سوخته آتش عشقت فتاده در جهان رخت درویش و توانگر سوخته آه سر پوشیدهٔ هر نیمه شب آسمان را هفت چادر سوخته
سیّد جواد
قال الصادق (ع): «إنّ ابا عبدالله الحسین لما مَضی، بکت علیه السمواتُ السبعُ و الأرضونَ السبعُ و ما فیهنّ و ما بینهنّ و من یتقلّب علیهنّ و الجنّه و النار و ما خلق ربُّنا و لایری».
سیّد جواد
هفتاد هزار ملک از روز عاشورا الی یوم القیامة اعضایشان می‌لرزد. صدای غلغله افتاد در سپهر برین که آفتاب جهانتاب گشت عرش نشین شرار آتش نمرود بر خلیل افتاد ز بیم لرزه بر اعضای جبرئیل افتاد
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۸/۰۷/۱۲
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۸/۰۷/۱۲