با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جامعه و تاریخ در قرآن

دانلود و خرید کتاب جامعه و تاریخ در قرآن

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جامعه و تاریخ در قرآن  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جامعه و تاریخ در قرآن

«جامعه و تاریخ در قرآن» جلد دوم معارف قرآن از استاد شهید آیت الله مطهری است. کتاب حاضر مجموع دوازده جلسه درس استاد شهید آیت‌الله مطهری با عنوان «جامعه و تاریخ در قرآن» در حوزه علمیه قم (حسینیه ارگ) در سالهای ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ است. استاد شهید از سال ۱۳۵۵ به درخواست برخی طلاب فاضل حوزه علمیه قم و نیز توصیه امام خمینی (ره) از نجف، معمولا روزهای چهارشنبه تا جمعه از تهران به قم می‌رفتند و درس‌های مختلفی را القاء می‌کردند که مورد استقبال طبقات مختلف طلاب و مدرسین حوزه علمیه قم واقع می‌شد. یکی از این درس‌ها درس «معارف قرآن» بود که استاد موفق شدند دو موضوع آن را تدریس نمایند و به علت تقارن با اوج‌گیری نهضت اسلامی و ضرورت وقت‌گذاری آن شهید برای پیشبرد این نهضت در کنار امام خمینی (ره)، ادامه نیافت بدان امید که پس از مهیا شدن شرایط ادامه یابد و البته آن فرزانه روزگار پس از دو ماه و اندی از پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
m.salehi77
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

کتاب مفید و خوبی بود. در کنارش کتاب‌هایی مثل «انقلاب اسلامی از دیدگاه فلسفهٔ تاریخ»، «نبرد حق و باطل»، «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی (۵): جامعه و تاریخ» از خود شهید مطهری رو توصیه می‌کنم. یه ستاره کم کردم؛ به دلیل این

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
تعداد صفحات۲۷۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲