با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شب ققنوس

دانلود و خرید کتاب شب ققنوس

۴٫۱ از ۱۷ نظر
۴٫۱ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شب ققنوس  نوشته  نازیلا نوبهاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شب ققنوس

نازیلا نوبهاری یکی از نویسندگان توانای ایرانی است که از سال ۱۳۸۳ فعالیت ادبی خود را آغاز کرد و تا کنون پانزده کتاب نوشته است. مهمترین آثار نوبهاری رمان‌های «یک فنجان قهوه تلخ»، «شب ققنوس»،«دوشیزه مهتاب»، «پیاده‌روهای ناهموار» و چند داستان کوتاه مثل «ریحانه» و «فرکانس سکوت» هستند. نوبهاری تا کنون موفق به دریافت چندین تقدیرنامه و جایزه ادبی شده است. داستان «شب ققنوس» در شهر گنجه آذربایجان و در سال‌های آغازین جنگ جهانی دوم می‌گذرد. نادیا، دختر جوان ۱۷ ساله، طبق رسوم خانوادگی در ۱۴ سالگی به خانه بخت می‌رود و دو سال بعد همسرش را بر اثر بیماری حصبه از دست می‌دهد و به خانه پدر برمی‌گردد. او جوان و پرشور است اما بر اساس آداب و رسوم خانوادگی مجبور است همچنان با وجود گذشت بیش از یک سال از مرگ شوهر، لباس سیاه بپوشد. نادیا با پریشانی‌ها و تنهایی‌های خود و غم بزرگش از این که نمی‌تواند مثل دختران و زنان دیگر رفتار کند، دست به گریبان است و از تبعیض جنسی‌ هم گاه و بیگاه شکایت می‌کند تا این که روزی بوی آتش جنگ به شهر آنها هم می‌رسد و هراس و اضطراب به جان همه می‌افتد. در این میانه پدر نادیا که اهل تبریز است تصمیم می گیرد بهوطنش برگردد، بی‌خبر از اینکه در ایران هم اوضاع بهتری انتظار او و خانواده‌اش را نمی‌کشد. این رمان علاوه بر روایت کردن یک داستان رئال از یک خانواده درگیر جنگ با شخصیت‌هایی ملموس و باورپذیر، روایتگر بخشی از تاریخ ایران در زمان جنگ جهانی دوم است که تشکیل فرقه دموکرات آذربایجان در تبریز یکی از پرنگ‌ترین وقایع آن است. نوبهاری برای نگارش این اثر، ۷ ماه تحقیق و مطالعه کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سما
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

بسیار زیبا فقط شاید اگه ادامه داشت زیباترم بود اما به زیبایی فصلی از تاریخ پر از درد این سرزمین بازگو کرده بود

Hamed Olia
۱۳۹۸/۰۱/۰۸

رمان شب ققنوس رمان پرکشش و آ ای بود. واقعا باید به نویسنده خانم نوبهاری تبریک گفت. داستان قشنگی رو تو دل تاریخ جا داده بود. من واقعا از کتاب راضی بودم. امیدوارم نویسنده های جوون ما بیشتر اژز این

- بیشتر
Nazanin
۱۳۹۷/۱۲/۰۳

من کامل خوندمش ناراحت کننده و عالی بود.

کاربر ۱۰۶۸۲۱۸
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

بسیار زیبا بود،داستانی پرفرازو نشیب از دل یک واقعه تاریخی کمتر پرداخته شده یعنی تشکیل و فروپاشی حکومت مستقل اذربایجان،تنها اشکال به نظرم این بود که گاهی حالت گزارش گونه پیدا میکرد که شاید به خاطر واقعی بودن حوادث بود

- بیشتر
بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۷/۰۳

کسی خونده این رمان رو؟

Gisoo
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

دوستان کسی این کتاب رو خونده؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
- مراقب باشین. اما وحشت نکنین.
-Dny.͜.
از نظر من در روزگاری که حتا خوردن یک دل سیر نانِ تازه تبدیل به یک رویا شده بود به دنیا آوردن یک بچه گناهی بزرگ و غیرقابل بخشش بود.
-Dny.͜.
- فشار بغض و تنهایی داشت خفه‌ام می‌کرد. خوب شد که آمدی! ای جان شیرینم.
-Dny.͜.
من یک زنم! عشق را من زاده‌ام و تو بی‌آن‌که خود بدانی از من متولد شده‌ای!»...
-Dny.͜.
دنیای پیرامون ما با چرخشی جنون آمیز در حال فروپاشی است!...
نیتا
با اشارهٔ انگشت ستاره‌ای را نشانم داد و گفت:‌ - اون ستاره رو می‌بینی. مال منه. مال خودِ خودمه. مامانم می‌گه هر چی من بزرگ تر بشم ستارمم پر نورتر می‌شه.
-Dny.͜.
آنا با وسواس تمام درز در و پنجره‌ها را پوشانده بود. او نگران گرم نگه‌داشتن خانه بود و من نگران نشنیدن صدای شب!...
-Dny.͜.
- در حریر شبانگاهان از پس ابرهای تیره تو را من، به انتظار نشسته‌ام...
mozhgan
برای انجام هر کاری همیشه یه عده تو صف موافقا جا می‌گیرن. یه عده هم تو صف مخالفا. مهم اینه که تو بخوای کدوم طرف صف بایستی!...
-Dny.͜.
مردم چه می‌دونن!... فکر کردن اگه اعتراض کنن مقامات محلی یه کاری براشون می‌کنن. کسی چه می‌دونست که نیروی نظامی دخالت می‌کنه و با شلیک گلوله جوابشون رو می‌ده.
نیتا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۰۵
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۰۵