با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چکونه با کودکانمان صحبت کنیم تا گوش دهند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند

دانلود و خرید کتاب چکونه با کودکانمان صحبت کنیم تا گوش دهند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چکونه با کودکانمان صحبت کنیم تا گوش دهند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند  نوشته  فریبا  سبز چمنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چکونه با کودکانمان صحبت کنیم تا گوش دهند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند

ارتباط برقرار کردن با کودکان یک هنر است و مانند هر هنری نیاز به آموزش و مهارت دارد. اما برخلاف بسیاری از هنرهای دیگر، همه پدرومادرها با تمرین و استقامت می‌توانند در آن استاد شوند. ادل فبر و الین مازیلیش در کتاب «چکونه با کودکانمان صحبت کنیم تا گوش دهند و چگونه گوش کنیم تا کودکان صحبت کنند» تکنیک‌های جدید و کارآمدی برای رفع مشکلات روزمره‌ والدین در این زمینه، آورده‌اند. آنها در این کتاب، بهترین تفکرات روان‌شناسی را با دانش عملی ترکیب می‌کنند تا به شما کمک کنند این ایده‌ها را در خانه خود عملی کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ام زینب
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

عالی و فوق العاده بسیار کاربردی و در عوض کم حجم.خیلی خوشحالم که این کتاب رو خوندم.حتما تلاش میکنم برای اجراش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
اول، با دقت تمام گوش کنید. برای کودک بسیار سخت است که با والدی صحبت کند که تنها نصفه گوش می‌دهد. کودک تا زمانی که شما تمام حواستان را به ندهید حس نمی‌کند که شما گوش می‌دهید. بسیاری از اوقات حتی لازم نیست چیزی بگویید. اغلب سکوت دلسوزانه تنها چیزی است که کودک به آن احتیاج دارد.
ام زینب
روش دوم برای کمک به کودکان در برخورد با احساستشان این است که یاد بگیریم آن‌ها را با کلماتی مانند: "اوه" یا "اوهوم" یا "می‌فهمم." تایید کنیم. زمانی که کودک مورد سوال قرار می‌گیرد، سرزنش می‌شود یا نصیحت می‌شود، نمی‌تواند به طور واضح فکر کند.
ام زینب
پدر: تو خیلی لاک پشتت را دوست داشتی، اینطور نیست؟ کودک: بله والدین به طور معمول چنین پاسخ‌هایی نمی‌دهند چون می‌ترسند مبادا با نام نهادن روی یک احساس آن را بدتر کنند. در حالی که عکس این موضوع درست است. کودکی که برای آنچه احساس می‌کند کلماتی می‌شنود به شدت آرام می‌شود چون کسی احساس درونی‌اش را تایید کرده است.
ام زینب
ما گاهی از عبارت‌هایی استفاده می‌کنیم که مظلوم‌نمایی کنیم: مادر: "می‌شود شما دوتا این قدر جیغ نکشید چه بلایی می‌خواهید سرم بیاورید می‌خواهید از دستتان سکته کنم؟ "این موهای خاکستری را می‌بینی؟ این بخاطر توست. شما دارید من را جوان مرگ می‌کنید." و کودک فکر می‌کند: "من گناهکار و مقصر هستم. تقصیر من است."
ام زینب
اطلاعات نسبت به اتهامات راحت‌تر پذیرفته می‌شوند
ام زینب
خب طبیعتا نوشتن پیام همیشه موفقیت‌آمیز نخواهد بود اما ما معتقدیم که متوجه خواهید شد که از فریاد کشیدن و داد زدن موثرتر است و قطعا برای شما نیز خیلی راحت‌تر خواهد بود. فکر می‌کنیم متوجه خواهید شد که این موضوع برای تمام این پنج روش صدق می‌کند. مانند هر مهارت دیگری تمرین احتیاج دارد و شما باید آن‌ها را با نیازها و موقعیت‌های خاص خودتان آنها را وفق دهید و هر کدام از این مهارت‌ها می‌تواند در ایجاد حس همکاری در کودکان بسیار موثر باشد.
ام زینب
وقتی ادل فبر و الین مازلیش از والدین خواستند که زمانی که تنبیه می‌شدند احساسات خودشان را به یاد آورند، چنین جواب‌هایی دریافت کردند: "من از مادرم متنفر بودم و بعد احساس گناه می‌کردم." یا "آن‌ها خیلی بدجنس هستند. من آن‌ها را درست می‌کنم. دوباره آن کار را انجام می‌دهم اما دفعه بعد گیر نخواهم افتاد." هر چقدر که این والدین بیشتر صحبت کردند،‌ آگاه‌تر شدند که تنبیه می‌تواند منجر به حس نفرت، انتقام، لجبازی، گناه، بی‌ارزشی و تاسف برای خود شود.
ام زینب
آن‌ها پرسیدند: "اما فرض کنید که کودک به نافرمانی ادامه داد در این صورت درست نیست که آن‌ها را تنبیه کنیم؟" دکتر گنات گفت مشکل تنبیه این است که کارایی ندارد، و تنبیه باعث منحرف شدن از اصل مطلب می‌شود، و به جای اینکه کودک برای کاری که کرده احساس تاُسف کند و فکر کند که چطور می‌تواند آن جبران کند، با افکار انتقام‌جویانه مشغولیت فکری می‌یابد. به عبارت دیگر، با تنبیه کودک، او را از فرایند رویارویی درونی با بدرفتاری‌اش محروم می‌کنیم. این روش فکری _ که تنبیه کآرایی ندارد چون کودک را از اصل مطلب دور می‌کند _ برایم خیلی جدید بود. اما سئوال دیگری را برایم به وجود آورد. والد به جای تنبیه چه کار می‌تواند بکند؟
ام زینب
بنابراین مرور مختصر گزینه‌های جایگزین برای تنبیه، اینها هستند: ۱. راهی به کودک نشان دهید تا مفید باشد. ۲. عدم تایید قطعی خود را بدون حمله به شخصیت کودک بیان کنید. ۳. انتظارات خود را بیان کنید. ۴. به کودک نشان دهید چطور می‌تواند جبران کند. ۵. به او حق انتخاب دهید. ۶. دست به عمل بزنید. ۷. به کودک اجازه دهید نتایج رفتار خود را ببیند. حالا اجازه دهید به راه دیگری نگاه بیاندازیم که والدین می‌توانند مشکل مزمن انظباط را کنترل کنند.
ام زینب
وقتی مشکلی همچنان ادامه دارد، می‌توانیم فرض کنیم که این مشکل پیچیده‌تر از آن است که در ابتدا به نظر می‌رسید. بنابراین برای مشکلی پیچیده، مهارتی پیچیده نیز مورد نیاز است.
ام زینب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۷
تعداد صفحات۳۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۷