با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب طلوع آزادی اثر ویلیام ادوارد برهارت دوبوا

دانلود و خرید کتاب طلوع آزادی

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طلوع آزادی  نوشته  ویلیام ادوارد برهارت دوبوا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب طلوع آزادی

ویلیام ادوارد برهارت (دابلیو، ای، بی) دوبوآ، اولین سیاه‌پوستی بود که موفق شد مدرک دکترای خود را در رشته تاریخ از دانشگاه هاروارد دریافت کند. او بعد از گرفتن مدرکش به تحقیق و مطالعه دربارهٔ سیاه‌پوستان پرداخت. نتیجه مطالعات او در کتابی با عنوان «سیاه‌پوستان فیلادلفیا (۱۸۹۶)» به چاپ رسید. این اولین بار بود که برای مطالعه یک پدیده اجتماعی چنین روش علمی و دقیقی اتخاذ شده بود و به همین دلیل اغلب از دوبوآ به عنوان پدر علوم اجتماعی یاد می‌شود. در سال ۱۹۰۳ مجموعهٔ چهارده مقاله دکتر دابلیو. ای. بی‌دوبوآ در کتابی با عنوان «روح مردم سیاه» که ماندگارترین اثر او و یکی از شاهکارهای ادبیات آمریکا به شمار می‌رود، به چاپ رسید. کتابی که در دست دارید گزیده‌ای از همان کتاب است: «بین من و دیگران، پیوسته پرسشی مکتوم وجود دارد: مکتوم به این دلیل که بعضی‌ها بواسطهٔ احساسات رقیق‌شان نمی‌پرسند؛ و بعضی‌ها هم سخت‌شان است آن را به درستی طرح کنند. خلاصه هرکسی به نحوی از آن طفره می‌رود. آنها به‌گونه‌ای تردیدآمیز با من برخورد می‌کنند، دلسوزانه یا از روی کنجکاوی زیر نظرم می‌گیرند و بعد، به جای اینکه رک و راست بپرسند، وصلهٔ ناجور بودن چه حسی دارد؟ می‌گویند: من در شهر خودم، مرد سیاه‌پوست فوق‌العاده‌ای سراغ دارم؛ یا می‌گویند من در نبرد مکانیک‌سوایل۶جنگیده‌ام؛ یا آیا این بی‌حرمتی جنوبی‌ها خونت را به جوش نمی‌آورد؟ من هم در جواب، به اقتضای شرایط، یا لبخند می‌زنم یا همراهی می‌کنم و گاه این خون به جوش آمده را آرام می‌کنم. اما در جواب سوال اصلی، اینکه وصلهٔ ناجور بودن چه حسی دارد؟ کمتر چیزی می‌گویم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Havisht
۱۳۹۸/۰۲/۱۲

اول یک ستاره کم میکنم برای اینکه هیچ کلمه نو و جدیدی در کتاب نبود، و با اینکه خوندنش روان و خوب بود ولی بعضی جاها کدر بود. دوم کتاب خوبی بود درمورد تعبیض در جامعه که به خوبی نشان

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۷/۰۴/۱۵

یک کتاب تاریخی و مقالاتی تاثیر گذار درباره مبارزات سیاهان در آمریکا.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
کنار آمدن با تحصیل سیاه‌پوستان برای جنوب در ابتدا خیلی سخت و با توهین، تحقیر و خونریزی همراه بود؛ چرا که جنوبی‌ها سیاه‌پوست باسواد را خطر بزرگی برای خود می‌دیدند. که البته پر بیراه هم نمی‌گفتند، چرا که تحصیل همواره در میان تمام جوامع بشری خطرِ نارضایتی، خطر قیام و خطر انقلاب را به همراه داشته و خواهد داشت.
نسا
البته بخت با سیاه‌هایی که قبل از من قصد چنین کاری را داشتند، اصلا یار نبوده: سال‌های جوانی آنها یا در کاسه‌لیسی حرام شده یا با دلخوش کردن به نفرتی که از این دنیای سفید در سینه داشتند گذشته و یا در نهایت به فریاد ختم شده، فریادی تلخ که خدایا چرا مرا در وطن خویش غریب و دربه‌در آفریده‌ای؟ دیوارهای این زندان خانگی دور تا دور همه ما کشیده شده است: حفاظی سفت و محکم برای سفیدها و بی‌رحمانه تنگ، بلند و نفوذناپذیر برای فرزندان شب که یا باید به این مرگ تدریجی تن بدهند، یا بیهوده پنجه بر دیوارها بکشند و یا خیره و نومید چشم به آبی آسمان بدوزند.
Havisht
بیست سال است که این پیرمرد سیاهِ لپ فرو رفته با این سیستم کار کرده، حالا هم کارگر روزمزدی بیش نیست که مجبور است برای سیر کردن شکم زن و بچه‌اش روزی یک و نیم دلار که آن هم تنها مواقع معینی از سال به او پرداخت می‌شود، سخت کار کند.
نسا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۹۲-۲
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۹۲-۲