با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آفت در گندمزار

دانلود و خرید کتاب آفت در گندمزار

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آفت در گندمزار  نوشته  داوود  براتی دهقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آفت در گندمزار

«آفت در گندم‌زار» مجموعه داستان‌هایی بر اساس تجربیات شخصی نویسنده است که به زبانی ساده و امروزی نگاشته شده‌اند. داوود براتی دهقی متولد ۱۳۵۶ اصفهان است که پس از موفقیت کتاب اولش با نام کلاغ‌های سفید، کتاب‌های دیگری نیز با همین سبک نوشته‌است. او می‌گوید همیشه دلش می‌خواست که دردهای پنهان و آشکار اجتماع را بیان‌کند و برای همین داستان‌هایش واقع‌گرایانه‌اند. او با انتخاب این سبک می‌کوشد درد و رنج های انکارناپذیر جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند را به زبان آورد.

بخشی از داستان «چرا تو!» را می‌خوانید:

روزی که همایون عازم خدمت بود از شیراز به تهران بازگشتم تا برادری را که از هشت سالگی لحظه‌ای از او جدا نشده بودم بدرقه کنم. آن روز مادر یکریز اشک می‌ریخت و پدر که نمی‌خواست غرورش را جلوی ما بشکند، با گلویی بغض کرده می‌گفت: «خدمت برای مرد شدن لازم است... حالا وقتی رفتی سربازی و مرد شدی و آمدی و زودتر از ارسلان زن گرفتی، آن‌وقت این بیچاره می‌فهمد که چه کلاهی سرش رفته!»

آری آن روز با گفتن این جمله از زبان بابا نه تنها ما، بلکه تمام پدر و مادرهایی که برای بدرقه‌ی فرزندانشان به ترمینال آمده بودند، همان‌طور که اشک می‌ریختند به یکباره زدند زیر خنده تا همگی با خنده‌هایی اشک‌آلود، فرزندانشان را راهی کنند.

وقتی بعد از دو ماه آموزشی که در اصفهان سپری شد همایون را برای ادامه‌ی خدمت سربازی‌اش به شیراز منتقل کردند، خوشحال بودم از این‌که می‌توانستم در روزهای ملاقاتی به دیدنش بروم و همچنین او نیز هرازگاهی جمعه‌ها به خوابگاه می‌آمد تا در کنار هم باشیم.

روزها از پی هم می‌آمد و می‌رفت تا به قول همایون پایه خدمتی‌اش دو رقمی شود و...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Roya
۱۳۹۸/۰۱/۰۴

فقط داستان اول رو خوندم و به نظرم خیلی ساده و عامیانه بود . هر چند صفحه یکبار ، یک نفرکشته میشد و خاکش می کردند و هیچ هم کسی سراغ مرده ها رو نمی گرفت . 😐

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
جهنم جایی است پر از آینه هر وقت به هر طرف که نگاه کنی فقط وفقط خودت را می بینی، چهره واقعی وبی نقاب خودت را...
کاربر ۸۳۹۷۹۰

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۶-۳‬‬‬
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۶-۳‬‬‬