با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی فرهنگی

دانلود و خرید کتاب مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی فرهنگی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی فرهنگی  نوشته  فرزاد شریفیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی فرهنگی

کتاب «مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی فرهنگی» اثر فرزاد شریفیان است که به معرفی رشته‌ی نوپای «زبان‌شناسی فرهنگی» می‌پردازد. در دوره‌ای که نمی‌توان اهمیت علوم میان‌رشته‌ای و دستاورد آنها را نادیده گرفت، «زبان‌شناسی فرهنگی» علمی چندرشته‌ای محسوب می‌شود که در چند دهۀ اخیر مورد توجه بسیاری از اندیشمندان قرار گرفته‌است. در این علم که شاخه‌ای از زبان‌شناسی به‌شمار می‌رود، محققان با به‌کارگیری ابزار تحلیلی علوم مختلف، مانند زبان‌شناسی شناختی و انسان‌شناسی شناختی در جستجوی یافتن رابطۀ میان زبان، فرهنگ و مفهوم‌سازی هستند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
برخی معتقدند که ریشه طرحواره فرهنگی «تعارف» به ایران پیش از اسلام و به‌خصوص به آموزه‌های زرتشت بر می‌گردد (عسجدی، ۲۰۰۱؛ بیمن، ۱۹۸۶). البته خود این واژه ریشه‌ای عربی دارد. همان‌طور که می‌دانیم، اصول اساسی دین زرتشت، عبارتند از گفتار نیک، پندار نیک و کردار نیک. به این ترتیب، استفاده از عبارت‌های محبت‌آمیز در دین زرتشت نه تنها یک فضیلت است، بلکه نوعی عبادت به‌حساب می‌آید. حتی قسمت محوری هویت هر فرد به‌عنوان یک زرتشتی استفاده از کلمات محبت‌آمیز است. همچنین باید تاکید کرد که در دین زرتشت کاربرد کلمات محبت‌آمیز نباید تنها در کلام تجلی یابد، بلکه اندیشه نیک نیز باید آن را تقویت کند. به همین دلیل است که در اینجا کل این نظام را نه صرفاً به‌عنوان یک رهیافت زبانی، بلکه یک طرحواره فرهنگی در نظر می‌گیریم. به عبارت دیگر، «تعارف» نظامی مفهومی است که نه تنها در کلام تبلور می‌یابد، بلکه در رفتار نیز دیده می‌شود.
سجاد احمدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۳۳۵-۲-۳
تعداد صفحات۱۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۳۳۵-۲-۳