با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چند واقعیت باورنکردنی

دانلود و خرید کتاب چند واقعیت باورنکردنی

۴٫۱ از ۸ نظر
۴٫۱ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چند واقعیت باورنکردنی  نوشته  امیرحسن چهل‌تن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چند واقعیت باورنکردنی

«چند واقعیت باورنکردنی» مجموعه داستان‌های کوتاهی از امیرحسن چهل‌تن (-۱۳۳۵)، نویسنده معاصر ایرانی است. در یکی از داستان‌های این کتاب به نام «ارواح دلواپس» می‌خوانیم: در فیلمی از وودی آلن یک نویسنده جوان آمریکایی که بهمراه نامزدش از پاریس دیدن می‌کند، در نیمه‌شبی خیس از باران سوار بر یک پژوی مدل ۱۷۶ همسفر با فیتزجرالد و نامزدش زلدا در سفری به دهه بیست، سر از کافه‌ای در می‌آورد که در گوشه‌ای از آن همینگوی جوان پس از یک آشنایی مقدماتی با او درباره ادبیات به صحبت می‌نشیند. گفتگوی آن دو در این فیلم و حتی دیدارهای بعدی در کافه‌ها و خانه‌هایی که نویسنده جوان امریکایی ما با چهره‌هایی مثل دالی، گرترود استاین، بونوئل یا پیکاسو همکلام می‌شود، موضوع نوشته من نیست. من در این نوشته با شما از سایه‌ای حرف می‌زنم که به مثابه موجودی اثیری در گوشه نیمه تاریکی از یکی از همین کافه‌ها در لحظه‌ای به کوتاهی بر کشیدن یک آه بر پرده سینما پدیدار شد و سپس با چرخش سریع دوربین جا به چهره آلیس معشوقه گرترود استاین داد که سرخوشانه یک سینی نقره را بر ساعد دو دست حمل می‌کرد و همزمان چیزی می‌گفت که برای من مفهوم نبود. مطمئنم هیچیک از تماشاگرانی که آن شب در لس‌آنجلس در سالن وسیع سینما به تماشای فیلم نشسته بودند، به آن جوان شرقی منزوی و تنها که با چهره‌ای پژمرده و غمگین در دورترین کنج آن کافه ارزان نشسته بود، حساس نبودند و اصلاً او را نمی‌شناختند. چنین حساسیتی تنها می‌تواند ویژه آدمی مثل من باشد که یک نویسنده ایرانی‌ام.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Abolfazl
۱۳۹۷/۰۲/۱۱

دست نویسنده در نکنه شبیه داستان های بزرگ علوی یا ساعدی یا... که به صورت موضوعی به داستان پرداخته شده با این تفاوت که داستان ها توسط نویسنده تحقیق و پژوهش شده و در مورد اشخاصی که در تاریخ ایران

- بیشتر
Zara
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

از این نویسنده مجموعه داستان های "تهران شهر بی آسمان" و "ساعت پنج برای مردن دیر است" و " دیگر کسی صدایم نزد" خوندم. توصیف ها شفاف، ملموس، دوست داشتنی و قابل باور بود. برای کسایی که میخوان نویسندگی و

- بیشتر
sama65
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

نام کتاب واضح است. اولین بار بود قلم چهل‌تن را خواندم. روایت‌هایی کوتاه و جذاب از موضوعات و اشخاصی که احتمالا می شناسیم. جالب بود.

گابو
۱۳۹۶/۱۱/۰۱

کتابی نبود که ارزش خوندن داشته باشه...این دو ستاره فقط بابت داستان هدایت و داوره وگرنه کتاب واقعا خسته کننده ای بود در کل.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۶۹-۸‬
تعداد صفحات۶۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۶۹-۸‬