با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب چگونگی فعلیت‌یافتن باورهای دینی اثر اصغر طاهرزاده

دانلود و خرید کتاب چگونگی فعلیت‌یافتن باورهای دینی

۴٫۴ از ۲۴ نظر
۴٫۴ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونگی فعلیت‌یافتن باورهای دینی  نوشته  اصغر طاهرزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونگی فعلیت‌یافتن باورهای دینی

در این کتاب سعی‌شده راه‌های عملی ورود به عالم قلب نشان داده شود تا از طریق قلب بتوان به عوالم غیب و ملکوت نزدیک شد و از انوار آن عالم بهره‌مند گشت. استاد مباحث کتاب را طی ۲۲ جلسه شرح داده‌اند که خوب است عزیزان در کنار مطالعه‌ی کتاب از آن شرح‌ها استفاده نمایند. امید است عزیزان بتوانند دل خود را به سوی عوالم بیکرانه‌ی هستی سیر دهند و با حقایق آن عالم مأنوس گردند، از این به بعد نتیجه‌ی کار به همّت ما بستگی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
منم گدای فاطمه(س)
۱۳۹۷/۰۸/۲۴

عالی بود.با خوندن این کتاب فهمیدم تمام عمرم در فنا بود.دعا میکنم قبل از مرگم بتونم باورهام رو به فعلیت برسونم در غیر این صورت انسان بودنم رو دوست ندارم.

ddehghani_mahdie@yahoo.com
۱۳۹۵/۰۴/۰۶

خیلی خوب و کاربردی! ادبیاتش خیلی بهتر از نمونه های مشابه و به روز و ساده هست.

شیدا
۱۳۹۸/۰۴/۰۱

خیلی مفید و تامل برانگیز بود فقط کمی تکرار در مباحث داشت که بخاطر طی شدن مباحث توی چندین جلسه بود.

رضا
۱۳۹۵/۰۳/۲۱

عالی ترازاین کتاب نخوندم...

رسول
۱۳۹۷/۰۲/۲۷

در این زمینه سه مقاله آیت الله شجاعی عالیه..حتما ببینید

meshkat
۱۳۹۴/۰۴/۱۶

بسیار عالی منتظر آثار ایشان هستیم.خدا قوت....

وحید
۱۳۹۴/۰۹/۲۷

کتاب بسیار خوبی است.

میلاد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

یکبار خوندم قصد دارم دفعه دوم بادقت بیشتر بخونم چون خیلی وقت بود دنبال چنین کتابی بودم

داود
۱۳۹۴/۰۴/۱۲

بسیار عالی بود. لطفا از بیوگرافی استاد مطلبی قرار دهید . اجرکم عند الله

عبدالله
۱۳۹۸/۰۲/۰۷

دینداری بدون مطالعه ی این کتاب مسخره بازی هستش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
کسی که به خود جاهل است به غیر خود جاهل‌تر است.
احسان
قلبت را قبله‌ی زبانت قرار بده، زبان را به حرکت در نیاور مگر به اشاره‌ی قلب و موافقت عقل و رضایت ایمان. با رعایت دستورالعمل فوق مسلم انسان از ساحت عالم کثرت به عالم وحدت سیر می‌کند. این روایت بین اهل سلوک روایت مشهوری است و هرکس به اندازه‌ی همت خود از آن بهره‌ها گرفته است. این‌که شنیده‌اید بعضی از بزرگان اهل سلوک با یک روایت سال‌ها زندگی می‌کنند آن روایات از این نوع روایات است. می‌فرماید حالا که انسان می‌خواهد حرف بزند قبل از سخن‌گفتنْ قلب را در جلوی خود داشته باشد، اگر قلب اجازه داد و آن سخن را مزاحم حضورش در عوالم غیب ندید و علاوه بر آن، آن سخن عاقلانه بود و مخالف دستورات شرع نبود، آن را بگوید. وقتی انسان تلاش کرد خود را در محضر حق ببرد و در آن عالَم مستقر شد، زبان باید آزاد نباشد، همین که می‌خواهید سخن بگویید در منظر خود، به قلب بنگرید اگر آن سخن شما را از «حال» و حضور خارج می‌کند خود را کنترل کنید، چون گفتن آن سخن همان و از جا کنده‌شدنِ قلب همان. به گفته مولوی: ای زبان، هم آتش و هم خرمنی چند این آتش درین خرمن زنی؟ در نهان، جان از تو افغان می‌کند گرچه هرچه گویی‌اش آن می‌کند
سینا
به خوبی متوجه حقانیت دین و دستورات آن می‌شویم ولی چرا نمی‌توانیم نتیجه‌ی لازم را بگیریم و «دانایی» ‌هایمان به «دارایی» تبدیل نمی‌شود؟
سید
عنایت دارید که باورهای شرعی عبارت است از اعتقادداشتن به وجود حقایقی معنوی که در بیرون از ذهن ما واقعیت دارند و ساخته‌ی ذهن ما نیستند. حال سؤال این است، وقتی عقل ما متوجه شد که چنین حقایق نورانی مثل خدا و ملائکه و قیامت و نور انبیاء و اولیاء در عالمِ خارج از ذهن ما موجود است، چگونه می‌توان با آن‌ها مرتبط شد؟
arash
وقتی خواستیم به دستور رسول خدا صلی الله علیه و آله عمل کنیم و از پرحرفی خود را نجات دهیم و قلب را از تحرک خیالات آزاد کنیم باید دست به دامان امام صادق علیه السلام شویم و راه‌کار این مرحله را از آن حضرت بگیریم که می‌فرمایند: «فَاجْعَل قَلْبَكَ قِبْلَةً لِلِسانِك، لا تُحَرِّكْهُ إلّا بِاِشارَةِ الْقَلْبِ و مُوافِقَةِ الْعَقْلِ وَ رِضَی الْإیمان»؛ قلبت را قبله‌ی زبانت قرار بده، زبان را به حرکت در نیاور مگر به اشاره‌ی قلب و موافقت عقل و رضایت ایمان.
راشین
مثل ورود در نماز است که تا انسان وارد نشده است هیچ خیالی هم به سراغ او نمی‌آید، ولی همین که وارد نماز شد انواع خیال‌ها جلوی او سبز می‌شوند، چون می‌خواهد از ساحتی به ساحت دیگر سیر کند و لذا صُوَر موجود در ساحت قبلی مانع است.
حمید سالاری
انسان با پیشنهادهایی که مکتب‌های شبه عرفانی می‌کنند و یا با «اکنون‌زدگی»، در یک «حال» وَهمی گرفتار می‌شود که به هر حقیقتی پشت می‌نماید. ولی آن «حال» و «حضوری» که از طریق دستورات شرعی و با آزادشدن از آرزوهای بلند دنیایی به‌دست می‌آید انسان را به مقام جمع با معانی وارد می‌کند.
MS
دوستان همواره می‌‌گویند با مباحث مطرح‌شده به خوبی متوجه حقانیت دین و دستورات آن می‌شویم ولی چرا نمی‌توانیم نتیجه‌ی لازم را بگیریم و «دانایی» ‌هایمان به «دارایی» تبدیل نمی‌شود؟
راشین
در این کتاب سعی‌شده راه‌های عملی ورود به عالم قلب نشان داده شود تا از طریق قلب بتوان به عوالم غیب و ملکوت نزدیک شد و از انوار آن عالم بهره‌مند گشت.
راشین
سه چیز از سخت‌ترین كارهای بندگان میباشد، انصاف به خرج‌دادن نسبت به خود، مواسات با برادران ایمانی، و یاد خدا در هرحال
°•. MaryaM .•°

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۲۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۰۹-۲۶-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۲۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۰۹-۲۶-۰