با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم

دانلود و خرید کتاب چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم

۴٫۶ از ۹ نظر
۴٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم  نوشته  برایان تریسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم

«چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم؟» کتابی با موضوع جذابیت فردی، به قلم برایان تریسی (-۱۹۴۴) و ران آردن است. برای به اوج رسیدن باید جذابیت داشته باشید. این ویژگی از همه‌چیز و هیچ‌چیز به‌وجود می‌آید. اراده‌ی راسخ، حالت چهره، شیوه‌ی راه رفتن، تناسب اندام، آهنگ صدا، حرکت اندام‌های مختلف و بسیاری از عوامل دیگر در جذابیت انسان تأثیرگذار است. جذابیت‌داشتن تنها به معنی خوش‌تیپ‌بودن یا زیبا بودن نیست. برای جذابیت‌داشتن فقط باید دلنشین باشیم. توانایی شما برای ارتباط مؤثر برقرارکردن با دیگران هشتاد و پنج درصد موفقیت‌تان را در زندگی شغلی و شخصی تعیین خواهد کرد. «هوش اجتماعی» یا توانایی ارتباط برقرارکردن، گفت‌وگوکردن، مذاکره‌کردن و متقاعدکردن دیگران، ارزشمندترین و پربازده‌ترین نوع هوشمندی محسوب می‌شود. چنین هوشی را می‌توان پرورش داد. با آموختن حقایقی ساده درباره‌ی جذاب‌بودن و به‌کاربردن شیوه‌هایی که در این کتاب می‌آید، می‌توانید وضعیت ارتباطی خود را با دیگران بهبود ببخشید و از آن لذت ببرید. در ابتدا، این شیوه‌ها را با اعضای خانواده‌ی خود تمرین کنید و سپس آن‌ها را گسترش دهید. بریده کوتاهی از این اثر: توجه کنید که همیشه صداهایی مانند «آها»، «اوه،» «اوهوم»، یا صداهایی شبیه این‌ها را از شنونده‌های خوب و فعال می‌شنویم. ما این صداها را «دلگرم‌کننده‌های صوتی» می‌نامیم. این صداها نشانه‌های بارزی هستند که بیان می‌کنند شنونده با دقت به حرف‌های گوینده توجه دارد. گوینده به آسانی چنین صداهایی را تشخیص می‌دهد و از شنیدن آن‌ها لذت می‌برد. این صداها بهره‌ی گیرایی شما را افزایش می‌دهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
دکتر محمد
۱۳۹۶/۱۲/۰۷

عالیه ، واقعا تاثیر گذار و فوق العادس

mona
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

با سلام . این کتاب رو به دوستانی که در روابط اجتماعی دچار مشکل هستند توصیه میکنم. هرچند روابط در خارج از کشور با ایران متفاوته ولی خوب برای منکه مرز بین کمرویی و حیا رو نمیدونستم موثر بود .

- بیشتر
Raha
۱۳۹۷/۰۱/۱۰

Awli Bud

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
توجه کامل نشان‌دادن بهترین نوع چرب‌زبانی است. دیل کارنگی
کتاب 1984
ژرف‌ترین نیاز بشر این است که احساس کند دوست‌داشتنی و ارزشمند است. بنابراین، درباره‌ی جذابیت و گیرایی به این راز ساده می‌رسیم: به دیگران این احساس را ببخشید که مهم و ارزشمند هستند.
Fatemeh
به‌خاطر کارهای کوچک یا بزرگ دیگران از آن‌ها تشکر کنید. به این ترتیب، عادت می‌کنید قدرشناس همه‌ی انسان‌هایی باشید که کارهایی را برای شما انجام می‌دهند. از منشی خود تشکر کنید که برای شما کار می‌کند. از همسرتان تشکر کنید که به شما کمک می‌کند. از فرزندان‌تان تشکر کنید که کارهایی ارزشمند را انجام می‌دهند. قدرشناسی پیامدی دوجانبه دارد. هرگاه به دیگران لبخند می‌زنید یا از آن‌ها تشکر می‌کنید، علاوه بر افزایش عزت‌نفس آن‌ها، بر عزت‌نفس خودتان نیز می‌افزایید. هر زمان که کاری انجام می‌دهید یا چیزی می‌گویید که سبب می‌شود دیگران خودشان را بیشتر دوست داشته باشند؛ در حقیقت، خودتان نیز بیشتر لذت می‌برید.
Fatemeh
۱. با دقت گوش کنید. با تمام وجود به حرف‌های دیگران گوش کنید و حرف‌شان را قطع نکنید. در سکوت مطلق به گوش‌کردن حرف‌های آن‌ها ادامه دهید؛ گویی در این لحظه برای شما چیزی مهم‌تر از این حرف‌ها در جهان وجود ندارد.
Fatemeh
از این به بعد، هر زمان که با شخص یا اشخاص مهم زندگی خود روبه‌رو می‌شوید، به‌ویژه وقتی دوستان عزیز یا انسان‌های محبوب‌تان را می‌بینید، چنین احساسی را بیافرینید و به‌گونه‌ای عمل کنید گویی آن‌ها را دوباره پس از مدتی طولانی پیدا کرده‌اید. مانند زمانی عمل کنید که با خودتان فکر کردید: "خودتی!" به این افراد نشان دهید که از دیدن‌شان بسیار شاد و مسرور شده‌اید. به آن‌ها لبخند بزنید. همه‌ی توجه خود را به آن‌ها معطوف کنید. با آن‌ها به‌گونه‌ای رفتار کنید گویی در آن لحظه مهم‌ترین انسان روی کره‌ی زمین محسوب می‌شوند. فرقی نمی‌کند که آن‌ها چه افرادی هستند؛ در هر صورت، شما در نظر آن‌ها از گیرایی خاصی برخوردار خواهید شد.
Fatemeh
انسان‌ها بسیار عاطفی و احساسی هستند. آن‌ها از روی احساس تصمیم می‌گیرند و سپس تصمیم‌های خود را با عقل و منطق توجیه می‌کنند.
کاربر ۱۱۱۳۹۸۳
دوستی شادی‌ها را دوچندان می‌کند و از اندوه انسان می‌کاهد. زیرا هیچ انسانی نیست که شادی‌هایش را با دوستانش تقسیم کند و به شادی بیشتری دست نیابد؛ و هیچ انسانی نیست که اندوهش را با دوستانش در میان بگذارد و از اندوهش کاسته نشود.
mahsa
۱. پذیرش‌داشتن: بهترین هدیه‌ای که می‌توانید به دیگران ببخشید این است که به شیوه‌ای مثبت و بی‌چون و چرا به آن‌ها توجه نشان دهید. به عبارت دیگر، آن‌ها را به‌طور کامل و بی‌حد و مرز بپذیرید. در این وضعیت، هرگز از آن‌ها انتقاد نمی‌کنید یا در جستجوی اشتباهات‌شان نیستید. شما آن‌ها را به‌طور کامل و همان‌گونه که هستند می‌پذیرید؛ گویی این افراد معجزه‌ی طبیعت محسوب می‌شوند. این مرحله سرآغاز جذاب‌بودن است.
Fatemeh
اکنون، این سؤال مطرح می‌شود: چگونه پذیرش کامل خود را ابراز کنید؟ این کار بسیار ساده است. لبخند بزنید. وقتی در رویارویی با دیگران با شادمانی لبخند می‌زنید، ناخودآگاه عزت‌نفس آن‌ها را افزایش می‌دهید. این افراد نسبت به خودشان احساسی خوشایند پیدا می‌کنند. آن‌ها احساس می‌کنند که ارزشمند و مهم هستند. همچنین، این افراد به شما علاقه‌مند می‌شوند زیرا احساسی خوشایند را به آن‌ها بخشیده‌اید. در این صورت، حتی قبل از این‌که کلمه‌ای بر زبان آورید، این افراد شما را انسانی جذاب و دوست‌داشتنی می‌دانند.
Fatemeh
۵. توجه نشان‌دادن: شاید توجه نشان‌دادن در بین همه‌ی ویژگی‌ها مهم‌ترین ویژگی به‌شمار آید. موضوع چند فصل بعد نیز به این مبحث اختصاص خواهد یافت. توجه نشان‌دادن مؤثرترین شیوه برای افزایش عزت‌نفس دیگران و عاملی مهم برای جذب‌کردن فوری آن‌ها محسوب می‌شود. وقتی با تمام وجود به دیگران توجه نشان می‌دهید، آن‌ها احساس می‌کنند که دوست‌داشتنی و مهم هستند و به مراتب به شما نیز علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند.
Fatemeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۸/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۲-۵۹۹-۷
تعداد صفحات۲۱۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۸/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۲-۵۹۹-۷