با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دموکرات‌ها! سخنگوی جمهوری‌خواهان نباشید (زبان، گفتمان و رفتارشناسی آرای عمومی)

دانلود و خرید کتاب دموکرات‌ها! سخنگوی جمهوری‌خواهان نباشید (زبان، گفتمان و رفتارشناسی آرای عمومی)

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دموکرات‌ها! سخنگوی جمهوری‌خواهان نباشید (زبان، گفتمان و رفتارشناسی آرای عمومی)  نوشته  جرج لاکوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دموکرات‌ها! سخنگوی جمهوری‌خواهان نباشید (زبان، گفتمان و رفتارشناسی آرای عمومی)

«دموکرات‌ها! سخنگوی جمهوری‌خواهان نباشید (زبان، گفتمان ورفتار شناسی آرای عمومی)» کتابی است به قلم جرج لاکوف که به ارتقای درک سیاسی شما کمک خواهدکرد. قالب‌ها ساختارهای ذهنی هستند که نحوه دید ما به جهان را صورت‌بندی می‌کنند، در نتیجه این قالب‌ها هستند که اهداف، برنامه‌ها، روش‌ها و نتایج خوب و بد فعالیت‌های ما را تعین می‌بخشند. در علم سیاست قالب‌ها، سیاست‌های اجتماعی و نهادهایی را مشخص می‌کنند که برای اجرا کردن آن سیاست‌ها لازمند و چنانچه این قالب‌های ذهنی را تغییر دهیم لاجرم تغییرات اساسی در تمام این سیاست‌ها و نوع نگرش انسان به جهان به‌وجود می‌آید. قالب‌های ذهنی از مقولاتی هستند که دانشمندان معرفت‌شناسی از آن به ناخودآگاه شناختی یاد می‌کنند که شامل ساختارهایی است که در مغز وجود دارند و انسان آگاهانه قادر نیست به آن‌ها دسترسی یابد. روان‌شناسان و دانشمندان علوم اجتماعی می‌توانند قالب‌ها را از نتایجی که تولید می‌کنند، شناسایی کنند. در حال حاضر تنها یکی از نهادهای متفکر دموکرات یعنی مؤسسه راک ریچ توانسته است در باره مقوله صورت‌بندی‌های ذهنی به صورت حرفه‌ای مطالعه نماید. این مؤسسه متعلق به حزب یا جریان خاصی نیست و تمام نتایج خود را آزادانه بر روی وب‌سایت قرار می‌دهد. این کتاب برای اولین‌بار در ایام انتخابات ۲۰۰۴ به چاپ رسید اما از آن زمان تاکنون اهمیت آن دوچندان شده است. نتایج آرا به روشنی ثابت کرد که ارزش‌های اخلاقی همان‌طور که این کتاب پیش‌بینی کرده بود، از هر خُرده‌مفهوم دیگری نظیر تروریسم، جنگ، اقتصاد، وضعیت بهداشت یا تحصیلات اهمیت بیش‌تری دارد. دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۰۴ تمام توان خود را به کار گرفتند به طوری که نمونه آن در تاریخ دیده نشده بود. آنچه دموکرات‌ها را گرد هم آورد و آنچه آن‌ها در باره بوش مطرح می‌کردند و غیراخلاقی می‌خواندند در چارچوب فکری خود دموکرات‌ها پیکربندی می‌شد. مطالب این سایت دست‌مایه تقریر این کتاب قرار گرفته است. البته به منظور این‌که این کتاب برای بخش بیش‌تری از خوانندگان قابل فهم باشد مطالب به صورت غیررسمی و مختصر ارائه می‌شود. امید که این کتاب، راهنمای عملی برای شهروندان و تمام علاقه‌مندان به علم سیاست باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Mahdi
۱۳۹۸/۰۴/۰۸

تلفظ درست نویسنده کتاب لیکاف هست،که البته در انتهای یادداشت نویسنده برای مترجم درست ذکر شده. لازمه که در جلد هم اصلاح بشه.

مهدی بهرامی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

سلام، خیلی جالبه ، پیشنهاد میکنم برای کسانی که به فعالیت های سیاسی آمریکا علاقه مند هستند.👌

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۸۶۵-۵‬‬
تعداد صفحات۱۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۸۶۵-۵‬‬