با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نگاهی به فرایند مقوله‌بندی در معناشناسی شناختی

دانلود و خرید کتاب نگاهی به فرایند مقوله‌بندی در معناشناسی شناختی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نگاهی به فرایند مقوله‌بندی در معناشناسی شناختی  نوشته  علی‌اکبر لبش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نگاهی به فرایند مقوله‌بندی در معناشناسی شناختی

«نگاهی به فرایند مقوله‌بندی در معناشناسی شناختی» کتابی به قلم علی‌اکبر لبش (-۱۳۵۷) است. یکی از مسائلی که همیشه ذهن زبان‌شناسان و فلاسفه را به خود مشغول کرده‌است، طبقه‌بندی اجسام، اشکال، موجودات، مقیاس‌ها و... بوده است. تا حدی که لباو معتقد است اگر زبان‌شناسی را بتوان چیزی نامید، هر آینه آن چیز، مطالعه‌ی مقوله‌هاست: یعنی مطالعه‌ی این موضوع که چگونه زبان از راه مقوله‌بندی واقعیت به واحدها و مجموعه واحدهای منفصل و متمایز معنی را به صورت، ترجمه می‌کند. با مقوله‌بندی هر پدیده، خواهیم دانست که چگونه با آن رفتار کنیم و این‌که هر پدیده چه ویژگی‌هایی ممکن است داشته باشد. بدون مقوله‌بندی، حافظه به واقع فاقد ارزش و کارایی است زیرا مقوله‌بندی روند ذهنی طبقه‌بندی مفاهیم است که حاصل آن مقوله‌های شناختی یا همان مفاهیم می‌باشند. این کتاب ابتدا مرور کوتاهی خواهدداشت بر زبان‌شناسی شناختی و به تبع آن معنی‌شناسی شناختی، سپس به بررسی رویکردهای سنتی و جدید مقوله‌بندی خواهد پرداخت و ویژگی‌ها و نظرات هر یک را مطالعه خواهدکرد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در زبان‌شناسی شناختی، زبان یکی از جلوه‌های کارکردشناختی ذهن است و اندیشمندان این رشته برای پی بردن به سازوکار ذهن و مغز از زبان و به خصوص نگاشت‌های ذهنی که در زبان وجود دارند برای تبیین کارکردهای شناختی ذهن استفاده می‌کنند.
Atieh Nasri

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۳-۶۴-۸
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۳-۶۴-۸