دانلود و خرید کتاب کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان سوزان ای. گاتلیب ترجمه اکرم کرمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان اثر سوزان ای.  گاتلیب

کتاب کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان

معرفی کتاب کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان

«کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان» نوشته سوزان ای. گاتلیب، روانشناس کودک است. زمان خواب، هم می‌تواند زمانی گرم و دلچسب برای نزدیکی افراد خانواده، و هم ممکن است وحشتناک‌ترین بخش طی شبانه‌روز باشد. این کتاب به والدین کمک می‌کند تا با نحوه خواب کودکان آشنا شوند و بتوانند مشکلات شایع خواب آنها را برطرف سازند. اولین مرحله، آشنایی با الگوهای خواب طبیعی است. بخش یک شامل فصلهایی است که رفتار خواب کودک را از طفولیت تا سن مدرسه دنبال می‌کند. هر فصل به نکات مهمی از مهارتهای حرکتی، تکلم و تفکر کودک می‌پردازد که ممکن است بر خواب کودک تأثیر گذارد. مشکلات شایع هر سن نیز توصیف شده است تا والدین بتوانند آنها را پیش‌بینی کنند و برای برطرف ساختن آنها برنامه‌ریزی نمایند. بهترین روشِ برخورد با مشکل خواب کودک، پیشگیری است، که محور اصلی بخش دو را تشکیل می‌دهد. این بخش بر نحوه برنامه‌ریزی روزانه، تشخیص خستگی و مهیا ساختن محیطی که کیفیت خواب کودک را بهبود ببخشد، تکیه می‌کند. والدین باید با مزایای برنامه‌ریزی آشنا شوند و فرصتی برای بررسی برنامه‌های خلاقانه در این مورد داشته باشند. والدین نباید دست روی دست بگذارند و منتظر بمانند تا مشکلات خودبه‌خود رفع شوند. در بخش سه - برخورد با مشکلات خواب کودک - والدین با مطالعه موارد حقیقی از ابتدای بروز مشکل تا راه‌حل نهایی، با علل و نحوه کنترل آن آشنا می‌شوند. با شناختی که والدین با مطالعه این بخش به دست می‌آورند می‌توانند با درک بهتر و اعتماد و آگاهی بیشتر با مشکل فرزند خود روبرو شوند. بخش چهارم به اختلالات خواب می‌پردازد. این اختلالات از جمله مشکلات خواب تلقی می‌شوند، زیرا ریشه در ساختار واقعی یا کیفیت خود خواب دارند. بی‌خوابی، ترسهای شبانه، خوابگردی یا خواب‌گفتاری، شب‌ادراری و ایست تنفسی موضوعهایی هستند که در بخش چهار مورد بررسی قرار می‌گیرند و مفصلا به تشریح و درمان این شرایط پرداخته می‌شود.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات صابرین

مشاهده همه

نظرات کاربران

بجان پور
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

نکات خوبی در رابطه با اختلالات خواب کودکان داره. ولی در مورد نظم بخشی به خواب کودک و از بغل کردن و تکون دادن گرفتنش خیلی کمکی نکرد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱)
مشاهده رفتار کودک به شما کمک می‌کند تا زمان خواب او را تعیین کنید. رفتار چند روز او را در جدولی بگنجانید و با توجه به مقدار کل خواب و دوره‌های فعالیت و سکون او، جدول را تحلیل کنید. به این ترتیب قِلِق برنامه روزانه کودک را پیدا خواهید کرد. اگر زمان خواب کودک با آهنگ (ریتم) طبیعی و کارکرد بیولوژیک او تنظیم شود، کودک بهتر آن را می‌پذیرد.
شادی

حجم

۱۸۶٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۴

تعداد صفحه‌ها

۱۸۹ صفحه

حجم

۱۸۶٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۴

تعداد صفحه‌ها

۱۸۹ صفحه

قیمت:
۵۸,۰۰۰
تومان