با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چگونه نقاط ضعفم را به نقاط قوت تبدیل کنم؟ اثر شمس‌الدین  حسینی

چگونه نقاط ضعفم را به نقاط قوت تبدیل کنم؟

نویسنده:‌‫ه‍رول‍د. اچ. ب‍ل‍وم‌ ف‍ی‍ل‍دلئونارد فلدرمترجم:شمس‌الدین حسینیالهام آرام‌نیاانتشارات:انتشارات نسل نواندیشسال انتشار:۱۳۹۳تعداد صفحه‌ها:۲۴۸ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۲.۰از ۲ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۲۴۸ صفحه

معرفی کتاب چگونه نقاط ضعفم را به نقاط قوت تبدیل کنم؟

«چگونه نقاط ضعفم را به نقاط قوت تبدیل کنم؟» به قلم نویسندگان، هارولد. اچ. بلوم فیلد و لئونارد فلدر کتابی است که به خواننده کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را شناسایی کند، به اصطلاح پاشنه آشیل خود را بشناسد و در صدد اصلاح آنها و در نهایت تبدیل آنها به نقطه قوت برآید: همه‌ی ما حداقل یک پاشنه‌ی آشیل، یک نقطه‌ی ضعف یا موردی برای احساس ناامنی یا آسیب‌پذیری داریم که پیوسته ما را به اشتباه می‌اندازد و اغلب حالت یا مشکل روان شناختی عمیقی هم نیست. در واقع، آدم‌هایی که اصرار دارند نقطه ضعف ندارند، به احتمال قوی کسانی هستند که پاشنه‌ی آشیلشان این است که خیال می‌کنند باید کامل و بدون نقص باشند! این کتاب درباره‌ کامل بودن نیست. تنها باید با آن خصوصیاتی که به شکلی مداوم در مسیرمان قرار می‌گیرند، مقابله کنیم....

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

mahdi
۱۳۹۷/۰۶/۱۹

اولش بنظر خوب میومد اما بعدش خراب کرد این سه ستاره رو بخاطره یکی دو فصل اولش میدم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۶)
چقدر ما انسان‌ها از یکدیگر می‌ترسیم. ما از قضاوت‌هایی که دیگران درباره‌مان می‌کنند، می‌ترسیم. نگرانیم که آن‌ها قضاوت‌هایی را که درباره‌شان می‌کنیم، کشف کنند. ما احساس انزوا می‌کنیم، انگار که هیچ‌کس نمی‌تواند احساس ناامنی یا آسیب‌پذیری ما را درک کند. ما می‌ترسیم که نقطه ضعفی نشان دهیم، نه تنها به غریبه‌ها که گاهی مناسب است، بلکه به اشخاصی که عاشقشان هستیم.
?
پاشنه‌ی آشیلتان ترس از بداخلاق شدنتان است. از این رو، از ابراز خشمتان بابت آزردگی‌های جزیی در قبال همسر، رییس یا فرزندانتان اجتناب می‌کنید تا اینکه روی هم جمع می‌شوند و شما نمی‌توانید خشمتان را مهار کنید.
?
همه‌ی ما حداقل یک پاشنه‌ی آشیل، یک نقطه ضعف، موردی برای احساس ناامنی یا آسیب‌پذیری داریم که پیوسته ما را به اشتباه می‌اندازد.
?
اصطلاح پاشنه‌ی آشیل برگرفته از افسانه‌ای یونانی درباره‌ی جنگجویی بزرگ به نام آشیل است. بر طبق این افسانه، وقتی مادر آشیل او را در رودخانه‌ی استیکس فرو برد تا رویین‌تن شود، آب همه‌ی بدنش به‌جز پاشنه‌ی پای او را فرا گرفت، جایی که مادرش آن را گرفته بود و آب به آنجا سرایت نکرد. این نقطه ضعف، پاشنه‌اش، هم گواهی بر انسان بودنش بود و هم نقطه‌ی بالقوه‌ای برای شکستن.
?
همه‌ی ما از برخی آسیب‌پذیری‌ها رنج می‌بریم که با ارتباطات صمیمانه‌مان، شغلمان و رضایت شخصی‌مان همراه می‌شوند.
?
برای اینکه عشق زنده بماند، ما پیوسته نیاز داریم که همسرمان را دوباره کشف کنیم و خیال نکنیم اکنون او را می‌شناسیم. آن وقت «دوستت‌دارم‌ها» غیر خالصانه و خودکار نمی‌شود، بلکه معنایی احیا شده به خود می‌گیرد.
Mona Kazemi