با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است اثر اسماعیل همتیoff

کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است

نویسنده:اسماعیل همتیانتشارات:انتشارات کتاب سمنگانسال انتشار:۱۳۶۷تعداد صفحه‌ها:۵۵ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۶۷

تعداد صفحه‌ها۵۵ صفحه

دسته‌بندی
شعر نو۱ مورد دیگر

معرفی کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است

«حتّی باد در خدمت عاشقان است» گزیده اشعار اسماعیل همتی (-۱۳۳۴) شاعر معاصر است: پنداشتم که اینهمه قارقار از کلاغان است. جارچیان، غروب و تخطئۀ آواز را جار می‌زنند و دریغا قناریانی نیز در زیردست‌ِ کلاغان با چشمهای بیم‌زده قارقار می‌کنند. چه ساده‌دل است چنار اگر قُلِنج بشکند.

نظرات کاربران

سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۷

کتاب صد و پنجاه و پنجم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، در هنگام مطالعه کتاب احساس کردم بعضی از شعرها تکراری است و در کتب دیگر این شاعر قبلا خوانده بودم !!! مثل سیم خاردار و گاو و گوسفندان

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴)
پهلوانان زنجیرهای گسسته را بر بازوان خویش می‌بندند و عاشقان زنجیرهای بسته به پاهای زندگی را می‌گسلند. پس، خوشا باز هم عاشقی.
ترمه🍁
از سادگی خودم کوچه هنوز پر از دلتنگی‌ست. ما دو همکلاسی بودیم، هردو رفوزه در کلاس هشتم؛ اما پدرِ همکلاسی‌ام یک «هدیه» از مغازه‌اش برای معلم تعارف برد، و او قبول شد. یادش به‌خیر چه روزگار ارزانی! هنوز کوچه پر از دلتنگی‌ست و من پر از پرسش از معلم کلاس هشتم.
مادربزرگ علی💝
عزم‌ِ آن دارم که از دستهایم دو درخت‌ِ تناور بسازم پُرشاخ و برگ؛ پرنده‌های آوازخوان به آشیانه نیازمندند. شاید زمانی فرا برسد که شهر کویری‌ام هر صبح با صدای خوشتری از خواب برخیزد. آه که اگر تگرگی نمی‌بارید در هر زمستان‌ِ کشورم بی‌شک اینک بر شانۀ هر شاخه‌ای گُلی و بر کاکل‌ِ هر برگ بلبلی می‌خواند. فروردین ۶۵
مادربزرگ علی💝
از چهل دالان می‌گذرند کلمات در دهان‌مان تا بگوییم به رفیقی دوستت داریم ای رفیق! در گرانی‌ِ مِهریم و ای دریغ!
Ali