با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حتّی باد در خدمت عاشقان است

دانلود و خرید کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است  نوشته  اسماعیل همتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حتّی باد در خدمت عاشقان است

«حتّی باد در خدمت عاشقان است» گزیده اشعار اسماعیل همتی (-۱۳۳۴) شاعر معاصر است: پنداشتم که اینهمه قارقار از کلاغان است. جارچیان، غروب و تخطئۀ آواز را جار می‌زنند و دریغا قناریانی نیز در زیردست‌ِ کلاغان با چشمهای بیم‌زده قارقار می‌کنند. چه ساده‌دل است چنار اگر قُلِنج بشکند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۷

کتاب صد و پنجاه و پنجم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، در هنگام مطالعه کتاب احساس کردم بعضی از شعرها تکراری است و در کتب دیگر این شاعر قبلا خوانده بودم !!! مثل سیم خاردار و گاو و گوسفندان

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
از سادگی خودم کوچه هنوز پر از دلتنگی‌ست. ما دو همکلاسی بودیم، هردو رفوزه در کلاس هشتم؛ اما پدرِ همکلاسی‌ام یک «هدیه» از مغازه‌اش برای معلم تعارف برد، و او قبول شد. یادش به‌خیر چه روزگار ارزانی! هنوز کوچه پر از دلتنگی‌ست و من پر از پرسش از معلم کلاس هشتم.
مادربزرگ علی💝
پهلوانان زنجیرهای گسسته را بر بازوان خویش می‌بندند و عاشقان زنجیرهای بسته به پاهای زندگی را می‌گسلند. پس، خوشا باز هم عاشقی.
ترمه🍁
عزم‌ِ آن دارم که از دستهایم دو درخت‌ِ تناور بسازم پُرشاخ و برگ؛ پرنده‌های آوازخوان به آشیانه نیازمندند. شاید زمانی فرا برسد که شهر کویری‌ام هر صبح با صدای خوشتری از خواب برخیزد. آه که اگر تگرگی نمی‌بارید در هر زمستان‌ِ کشورم بی‌شک اینک بر شانۀ هر شاخه‌ای گُلی و بر کاکل‌ِ هر برگ بلبلی می‌خواند. فروردین ۶۵
مادربزرگ علی💝
از چهل دالان می‌گذرند کلمات در دهان‌مان تا بگوییم به رفیقی دوستت داریم ای رفیق! در گرانی‌ِ مِهریم و ای دریغ!
Ali

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۷/۰۲/۲۶
شابکundefined
تعداد صفحات۵۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۷/۰۲/۲۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن