با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ازدواج : الگوها، معیارها و ارزش‌ها

دانلود و خرید کتاب ازدواج : الگوها، معیارها و ارزش‌ها

۳٫۶ از ۱۵ نظر
۳٫۶ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ازدواج : الگوها، معیارها و ارزش‌ها  نوشته  ناصر مکارم شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ازدواج : الگوها، معیارها و ارزش‌ها

«ازدواج: الگوها، معیارها و ارزش‌ها» نوشته آیت‌لله العظمی مکارم شیرازی(-۱۳۰۵) است. این کتاب به ارزش‌های اسلامی در امر ازدواج، ویژگی‌های خانواده نمونه و برخی امور در خصوص ازدواج مانند مهریه و جهیزیه و جشن عروسی از منظر اسلامی می‌پردازند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: به راستی مسأله تشکیل خانواده و ارزش‌های حاکم بر آن می‌تواند محک خوبی برای شناخت مسلمانان راستین، از مسلمانان سطحی باشد. همان‌ها که دم از حجّ و نماز و روزه می‌زنند، هنگام شوهر دادن دختران خود چنان برای مهریه‌های میلیونی پافشاری می‌کنند، و حتّی برای محکم کاری و پیش‌بینی نرخ تورّم در آینده، مبلغ مهریه را از پول رایج به طلای خالص ناب! تبدیل کرده، و به هنگام تعیین شیربهاء و مقدار طلا و جواهرات، چنان خونشان به جوش می‌آید و رگ‌های گردنشان ستبر می‌شود که گویی تمام موجودیت آنها به خطر افتاده! آنها مرتب از شغل داماد، و مقدار ثروت او و پدرش و فامیلش، و خانه و اتومبیلش سخن می‌گویند، خدا را پاک فراموش کرده، و توکل بر ذات مقدّس او را در زندگی از دست می‌دهند. به‌ سرعت از خانه ملکی داماد سؤال می‌کنند؛ در حالی که بسیاری از جوانان حقوق‌بگیر اگر تمام حقوق سی سال کارمندی خود را جمع کنند به زحمت پول یک خانه می‌شود! از سوی دیگر، آنها که به سراغ دختری می‌روند تمام چشمشان را به فرش‌های خانه، و تجمّلات و زینت‌آلات و میزان ارث احتمالی او در آینده، و میزان قدرت آنها در تهیه یک مشت وسایل تجمّلی به نام جهیزیه که گاه بعضی از آنها در تمام عمر نیز یک‌بار مورد نیاز قرار نمی‌گیرد، دوخته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
SMMMiri
۱۳۹۸/۰۷/۱۴

کتاب مفیدی هست برای کسانی که قصد ازدواج دارند مقایسه ای با ازدواج ساده اسلامی و ازدواج های امروزی کرده و ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) را برای خوانندگان مثال میزند

yaheydar
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

عالی عالی

Mohammadii
۱۳۹۷/۱۱/۱۴

خوب و خواندنی و راه گشا بسط بین ازدواج ناب اسلامی و تفکرات نوین در ازدواج و خرافات و موانع ازدواج ساده و توام با خوشبختی واقعی زوجین.

کاربر ۹۴۵۰۶۹
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

عالی

Ehsan shokati
۱۳۹۶/۱۰/۲۴

درسته مختصر بود ولی عالی بود

hanieh
۱۳۹۷/۰۳/۲۷

کتاب خوبی بود ولی همه ی مطالب خیلی کلی گفته شده بود و به جزئیات نپرداخته بود . با این حال مقایسه ی ازدواج حضرت علی (ع)و فاطمه ی زهرا (س) با زندگی امروزی خیلی خوب و مفید بود .

کاربر ۲۵۰۱۳۳۳
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

واقعا ارزش خواندن را دارد مقایسه دیدگاه اسلام ناب به ازدواج و الگوی عملی آن و موانع و خرافات امروزی.. ببین تفاوت ره از کجا است تا به کجا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۵۳۳-۰۸۸-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۸۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۵۳۳-۰۸۸-۸