با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی مشترک و حد و مرزهایش

دانلود و خرید کتاب زندگی مشترک و حد و مرزهایش

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی مشترک و حد و مرزهایش  نوشته  هنری کلاود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی مشترک و حد و مرزهایش

«زندگی مشترک و حد و مرزهایش: چه انتخاب‌هایی عشق را زنده می‌کند و کدام‌ها می‌کشند؟» نوشته دکتر هنری کلاود و دکتر جان تاون سند سعی بر ارائه سبک‌ها و روش‌های مؤثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت‌وگو، توجه متقابل به نیازها و نهایتا بازسازی روابط آسیب‌دیده یا گرفتار بحران دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: یکی شدن؛ جوهر احساس عاشقانه، و نکته‌ای است که زوجها در نخستین دیدار به آن فکر می‌کنند. به حرفهای دوستی گوش کنید که فکر می‌کند سرانجام «گمشده‌اش» را یافته است؛ یا فیلمی قدیمی را تماشا کنید و ببینید هنرپیشه‌های اصلی فیلم چگونه با رؤیای یکی شدنِ کامل به هم خیره می‌شوند. اما در واقعیت یکی شدن اصلاً یک رؤیا نیست. هدف خدا از ازدواج همین است. از همان ابتدا و در باغ عدن خدا زن و مرد را کنار هم گذاشت تا آن یکی شدنی را که همه در جست و جویش هستیم، پدید آورد. مرد از پدر و مادر خود جدا می‌شود و به همسرش می‌پیوندد تا از آن پس دو تن نباشند، بلکه یک تن باشند. پس شاید فیلمها درست بگویند و یکی شدن واقعا ممکن باشد. اما فیلمها هیچ وقت نشان نمی‌دهند که چگونه می‌توانیم به این یگانگی برسیم. بیشتر افراد در ابتدا این یگانگی رؤیایی را تجربه می‌کنند. در نخستین مرحله عاشق شدن، یک زوج همه حد و مرزهای درونی را کنار می‌گذارند و احساس خوش به هم پیوستن را تجربه می‌کنند. یکی می‌گوید: «او مرد آرزوهایم است» و دیگری می‌گوید: «او فرشته است!» و هر دو می‌گویند: «خیلی با هم جور هستیم.» این مرحله مقدماتی رابطه عالی است و زن و شوهر آن یکی شدنی را که در آرزویش بودند، تجربه می‌کنند. اما در این مرحله، یگانگی واقعی تجربه نمی‌شود. این فقط یک «پیش‌پرده» است. یگانگی به مرور زمان و در جریان رشد رابطه به‌وجود می‌آید و تنها در این حالت است که «دو، یک می‌شود».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حسین(ع) همه جا با ماست
۱۳۹۸/۱۰/۰۶

دست مریزاد به این کتاب و مخصوصا انتشارات صابرین... کتاب خوووبی بود مفید پر از مثال ...یک جمله اش منو آزاد و راضی کرد این که هر همسری باید مسئولیت کامل احساس و عمل خودش رو بپذیره فارغ از اعمال همسرش.

Maedeh Gh
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

به نظر من اصلا کتاب جالبی نبود خیلی خشک بود و کتاب باید انقد جذاب باشه که ادم هی دلش بخواد بخونتش نه اینکه رفته رفته انرژی بگیره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۰)
خوشحالی یک نتیجه است. گاهی نتیجه رخدادهای خوبی است که پیش آمده؛ اما بیشتر اوقات نتیجه این است که از نظر درونی در جای خوبی قرار داریم و کارهای لازم را برای پرورش شخصیت خود انجام داده‌ایم و در نتیجه می‌توانیم در هر شرایطی راضی و خوشحال باشیم. خوشحالی میوه کار و کوشش فراوان در روابط، شغل، رشد معنوی و بسیاری زمینه‌های دیگر زندگی است. اما در هیچ کجا مانند زندگی مشترک، این تلاش بارز نیست.
حسین(ع) همه جا با ماست
اگر همسرتان دوستدار مرز باشد، خواهان تغییر است و اگر مخالف حد و مرز باشد، انکار، توجیه و سرزنش می‌کند.
حسین(ع) همه جا با ماست
اگرچه عوامل گوناگونی در ایجاد و حفظ عشق مؤثر هستند، مهم‌ترین عامل، وجود حد و مرز است. اگر در ابتدای ازدواج حد و مرزها مشخص نشوند یا به هر دلیلی بشکنند، زندگی مشترک هم شکننده می‌شود - یعنی زن و شوهر از مرحله کشش نخستین عبور نمی‌کنند و به صمیمیت واقعی نمی‌رسند. آنها هرگز از یکدیگر شناختی واقعی پیدا نمی‌کنند و نمی‌توانند ضمن دوست داشتن یکدیگر، به طور مستقل و هماهنگ با هم رشد کنند و عشقشان را به شکوفایی برسانند.
FerFerism
به همسرتان نشان دهید که پشتیبان او هستید وقتی در مورد ما قضاوت می‌کنند، به ما غر می‌زنند، محکوممان می‌کنند، ما را طرد می‌کنند یا به هر شیوه‌ای به ما بی‌مهری می‌شود، رشد نمی‌کنیم. همه ما نیاز داریم احساس کنیم کسی همراه و پشتیبان ماست. به همسرتان نشان دهید که بزرگ‌ترین پشتیبان او هستید و عشق و پذیرش کاملاً بی‌قید و شرط خود را به او، همان‌گونه که هست، نشان دهید.
حسین(ع) همه جا با ماست
به یاد داشته باشید جایی که آزادی نباشد، اسارت وجود دارد و جایی که اسارت باشد، شورش وجود خواهد داشت. همچنین در جایی که مسئولیت‌پذیری نباشد، اسارت و بندگی خواهد بود. در صورتی که مسئولیت رفتارمان را نپذیریم و کارهایی را که باید، انجام ندهیم در سطحی از ارتباط باقی می‌مانیم و نمی‌توانیم عمیق‌تر بشویم.
FerFerism
برای نمونه اگر زنی مسئولیت احساسش را نپذیرد، وقتی ناراضی می‌شود، همسرش را مقصر می‌داند. بی‌مسئولیتی او این گونه ترجمه می‌شود: «اگر من ناراحت هستم، حتما تو کار اشتباهی کرده‌ای و باید کار دیگری کنی.» وابستگی فرد به همسرش برای خوشحال و کامل بودن علت بسیاری از طلاقها و نارضایتی‌هاست.
حسین(ع) همه جا با ماست
تا وقتی از شنیدن کلمه نه ناراحت می‌شوید، کودک باقی خواهید ماند.
FerFerism
قانون مسئولیت چنین است: ما نسبت به یکدیگر مسئول هستیم؛ اما به جای یکدیگر مسئول نیستیم. «در بحرانها مراقب یکدیگر باشید» اما «هر کس باید بار خود را حمل کند.» در بحرانهای مالی، جسمی یا عاطفی همسران حامی یکدیگرند؛ اما در مواقع عادی زن و شوهر هر کدام باید مسئولیتهای خود را در زندگی بپذیرد. مسئولیت احساسها، دیدگاهها، ارزشها و رو به‌رو شدن با مشکلات روزانه زندگی به عهده خود فرد است. شاید زن و شوهر تا حدی در بحرانها بار را از دوش دیگری بردارند، اما در نهایت هر کس باید خود به مسئولیتهای روزانه‌اش رسیدگی کند. لازم است از پذیرفتن مسئولیت زندگی همسرتان خودداری کنید.
FerFerism
بنابراین نخستین شرط بلوغ و انسان کامل بودن این است که افراد مسئولیت همه موهبتهای وجودشان را بپذیرند؛ وگرنه زندگی مشترک آنها به اندازه‌ای رکود پیدا می‌کند که جنبه‌هایی از زندگی‌شان را تحمل نخواهند کرد و سپس یا دیگری را مقصر می‌شمارند یا انتظار دارند فردی دیگر وضعیت را اصلاح یا جبران کند.
حسین(ع) همه جا با ماست
بیشتر اوقات همسر فرد مرزشکن هم باید درباره خیلی چیزها احساس پشیمانی کند، از جمله: تظاهر به اینکه همه چیز مرتب است راست نگفتن کناره‌گیری و قهر به جای مطرح کردن مشکلات جدی نبودن درباره قول و قرارها و پیامدهای پیمان‌شکنی غر زدن و مسئولانه رفتار نکردن کینه‌توزی خاموش محق بودن و سرزنش کردن بدگویی از همسر، اما خودداری از در میان گذاشتن احساسات خویش با او
حسین(ع) همه جا با ماست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۳۴-۶
تعداد صفحات۳۲۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۳۴-۶