با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من تروریست نیستم (خاطرات مرد طناز خاورمیانه‌ای)

دانلود و خرید کتاب من تروریست نیستم (خاطرات مرد طناز خاورمیانه‌ای)

۳٫۵ از ۲۶ نظر
۳٫۵ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من تروریست نیستم (خاطرات مرد طناز خاورمیانه‌ای)  نوشته  مازیار جبرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب من تروریست نیستم (خاطرات مرد طناز خاورمیانه‌ای)

«من تروریست نیستم(خاطرات مرد طناز خاورمیانه‌ای)» نوشته ‌مازیار جبرانی( -۱۳۵۱) است.

مازیار جبرانی کمدین ایرانی آمریکایی که با نام «ماز جبرانی» فعالیت می‌کند، در این کتاب داستان زندگی خود را به زبان طنز نوشته است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

وقتی که برنامه تلویزیونی بازیگرها لغو می‌شه چیکار می‌کنن؟ خُب، اینجور موقع‌ها ما کتاب می‌نویسیم. شاید هم این کتاب رو برای این انتخاب کردین چون توی عنوانش نوشته شده «تروریست» و با خودتون فکر کردین: «از اون اولش می‌دونستم این یارو یه تروریسته. ولی همیشه یه جوری خودش رو توی اذهان عمومی جا انداخته بود که همه باور می‌کردن اون یه کمدین هستش. عجب مردکِ بدجنسِ مزخرفی! هر چند هیچوقت هم اونقدرها بامزه نبود!» یا شاید هم با من نسبتی دارین و فکر کردین: «این دیگه چیه! - ماز کتاب نوشته؟ بذار ببینم اسم من رو هم آورده؟! بهتره یه جلد بخرم و ببینم چطوریاس.»

در هر حال، دلیلتون هر چی که بوده ازتون ممنونم. من یه طنزپردازم، برای همین هم به نوشتن چند خطی جملات و حرف‌های بامزه در طول روز عادت دارم، ولی وقتی فهمیدم که باید ۲۰۰ صفحه بنویسیم رنگم پرید! برای همین هم سریع به یه راهی برای دور زدن این قضیه فکر کردم. مثلاً بیام هر خط رو با دو برابر فاصله بنویسم؟ یا مثلاً می‌تونم ۱۰۰ صفحه عکس‌های تزئینی بذارم؟ این کار برای پیش بردن کتاب عالی می‌شد.

ولی بهتون بگم، همین که شروع به نوشتن کردم، دیگه باقیِ حرف‌ها خودشون راحت به ذهنم سرازیر شدن. بالاخره این داستانی بود که داشتم از زندگی خودم می‌نوشتم. چه کسی بهتر از خودم برای نوشتن داستان زندگیم؟ نزدیک به چهل و دو سال بود که خودم رو می‌شناختم. واسه خودم کارشناس خودشناسی بودم. اصلاً دکترای خودشناسی داشتم و در آخر هم یک کتاب درباره خودم نوشتم. عجب زندگی بود. داستان یه مهاجر کلاسیک! بچه‌ای که از خیابون‌های تهران به خیابون‌های لس آنجلس اومده بود (که البته این روزها پر از ایرانی‌های خودمونه و انگار که دوباره داری توی همون خیابون‌های تهران راه میری).

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۹۲-۴‬‬
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۹۲-۴‬‬