با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عاشقی یعنی جدایی

دانلود و خرید کتاب عاشقی یعنی جدایی

۳٫۸ از ۱۴ نظر
۳٫۸ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عاشقی یعنی جدایی  نوشته  ناهید سپهرپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عاشقی یعنی جدایی

«عاشقی یعنی جدایی» نوشته گای کورنو(۲۰۱۷-۱۹۵۱)، روانکاو یونگی اهل کشور کانادا است و به مساله تکامل فردی از طریق روابط عاطفی می‌پردازد. او در این کتاب نشان می‌دهد که ریشه اختلاافات زناشویی در دوران کودکی افراد ریشه دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: چگونه می‌توانیم موجودیتی مستقل و درعین حال یگانه داشته باشیم؟ پرسشی اساسی که نه تنها زوج‌ها، بلکه زندگی روانی هر فرد با آن مواجه است. برای پاسخ به این پرسش ــ که محور اصلی این کتاب را تشکیل می‌دهد ــ نیاز به برخی معیارهای نظری داریم. بنابراین در این فصل به معرفی این مفاهیم اولیه خواهیم پرداخت: شکل‌گیری «من» و عقده‌هایش و ریشه‌های عزت‌نفس، هویت جنسی و کهن‌الگوهای آنیموس /آنیما. نخست به بحث پیرامون معنای انسان بودن خواهیم پرداخت که در خدمت حفظ هویت است. در وهله نخست، هویت نیاز به عملکردی دوگانه دارد: نزدیک شدن به دیگران برای دریافت عشق و حفظ فاصله برای اثبات تفاوت خود. وقتی به دیگران نزدیک می‌شویم، به دنبال حسی از تعلق و وابستگی هستیم. وقتی فاصله ایجاد می‌کنیم، در صدد کشف فردیت خود هستیم. این‌که چگونه این عملکرد دوگانه را انسجام می‌بخشیم، تأثیر تعیین‌کننده‌ای در زندگی عشقی ما دارد، زیرا تمام رخدادهای زندگی بین دو قطب ادغام و جدایی روی می‌دهد. بنابراین خودآگاهی محصول کناره‌گیری از دیگران و تمرکز روی خود است، نوعی انقباض در واکنش به تأثیری که محیط بیرونی روی ما دارد. اما این کناره‌گیری به فرد اجازه می‌دهد همچون یک وجود در عالم هستی آشکار شود. در واقع وظیفه فرد این است که واکنش‌های ابتدایی خود را به خلاقیت‌های جدید تبدیل کند که آن‌ها نیز به‌نوبه خود آن را به جهان هستی بازمی‌تاباند. به همین دلیل است که می‌توانیم به ظرفیت خلاق و اعجاب‌انگیز موجودات بشری دست پیدا کنیم. بنابراین جریان زندگی به این ترتیب شکل می‌گیرد: عمل، واکنش، تبدیل، عمل.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
El Santo
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

ممنون از طاقچه برای قرار دادن این کتاب خوب، یکی از دوستان از ترجمه شکایت داشتند، به هر حال قسمت هایی رو نمیتونند واضح ترجمه کنند یا حتی اصلا ترجمه کنند که خب این بزرگترین لطمه رو به فهم ما

- بیشتر
S
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

اصلا جالب نبود، بعضی جاها ترجمه ضعیفی داشت ، انقدر که تبلیغات شده بود روی این کتاب به نظرم ارزش خرید با این قیمت نداشت

کاربر ۲۲۳۸۹۸۹
۱۳۹۹/۱۱/۱۵

بعضی جاهای کتاب مطالب خوبی دارد ولی در کل انتظارات منو براورده نکرد از نظر من بعضی مطالبش هم اصلا ملموس و قابل درک نبود

کاربر ۱۴۲۲۰۶۴
۱۳۹۹/۰۴/۳۱

لطفا این کتاب رو طاقچه بینهایت قراربدین

کاربر ۹۲۳۲۳۱
۱۳۹۹/۱۲/۲۶

طاقچه این همه گردونه یه تخفیف ۷۰ درصد و ۸۰ درصد بزار لطفا عید نیس عیدی بدین دیگه لطفااا

هادی
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

خیلی گرون نیست؟

fatima
۱۳۹۸/۰۷/۱۰

چه جالب، من درخواست تخفیف این کتاب رو داده بودم. گرون تر کردید!!!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۴۲-۲‬
تعداد صفحات۳۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۴۲-۲‬