با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قلعه سفید

دانلود و خرید کتاب قلعه سفید

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قلعه سفید  نوشته  اورهان پاموک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قلعه سفید

«قلعه سفید» نوشته اورهان پاموک(-۱۹۵۲)، نویسنده ترکیه‌ای برنده جایزه نوبل ادبیات است. از ونیز به سمت ناپل حرکت می‌کردیم که سرو کله‌ی کشتی‌های جنگی ترک پیدا شد. روی هم رفته سه کشتی بودیم اما کشتی‌های جنگی آن‌ها که از سمت مِه نمایان می‌شدند، ظاهراً تمامی نداشتند. خودمان را باختیم. ناگهان ترس و آشفتگی سرتاسر کشتی ما را در بر‌گرفت و پاروزن‌ها که بیش‌ترشان ترک و مراکشی بودند، از خوشحالی فریاد کشیدند. مانند دو کشتی دیگر، کشتی ما سینه‌اش را به سمت خشکی و رو به غرب چرخاند اما برخلاف آن‌ها نتوانستیم سرعت بگیریم. ناخدایمان از ترس این‌که مبادا اسیر شود، این جرأت را در خودش نمی‌دید که دستور دهد اسیران به زور شلاق پارو بزنند. سال‌ها بعد، بیش‌تر اوقات به این لحظه‌ی ترس ناخدا فکر کردم و همین موضوع تمام زندگیم را دگرگون کرد. اما حالا به نظرم می‌رسد اگر ناخدای ما یک‌مرتبه بر ترسش غلبه نکرده بود، در آن صورت زندگیم دستخوش تغییر می‌شد. بسیاری از افراد، بر این باورند که زندگی‌ هیچ کسی از پیش تعیین شده‌ نیست و این‌که در اصل، همه‌ی سرگذشت‌ها زنجیره‌ای از حوادث هستند و حتی آن‌هایی که تصور می‌کنند در برهه‌ای از زندگی‌شان به گذشته برمی‌گردند و آن اتفاقاتی را به‌خاطر که به‌طور تصادفی یک‌بار برایشان افتاده می‌آورند و ناگزیر در‌می‌یابند که بسیاری از آن حوادث، امر اجتناب ناپذیری بوده است. حالا من به آن لحظه رسیده‌ام. حالا که بر سر میز قدیمی نشسته‌ام و با تصویری از رنگ کشتی‌های ترک و مانند اشباحی در میان مِه مشغول نوشتن کتابم هستم و به نظرم می‌رسد این لحظه بهترین زمان برای نقل این داستان باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Abolfazl
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

راستش اولش خوب بیش میرفت ولی بعدش کسل اور بود اخه طرف برده میشه مهال جندین بار فرار نکنه با اینکه فرصتشو داره ولی اقدام نمیکنه یا اینکه ادم مشتاق. دیدن خانواده اش بعد سال ها نباشه مکه میشه آدم عاشق

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
چه اهمیتی دارد انسان چه کسی باشد؛ مهم این است تا امروز چه کرده و در آینده چه انجام خواهد داد.
Abolfazl
ترس بدون آمادگی، به مراتب از مرگ هم برایم بدتر خواهد بود
Abolfazl

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۲-۰
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۲-۰