با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دلقک و هیولا

دانلود و خرید کتاب دلقک و هیولا

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دلقک و هیولا  نوشته  پیتر اکروید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دلقک و هیولا

«دلقک و هیولا» نوشته پیتر اکروید(-۱۹۴۹)، نویسنده انگلیسی پسامدرن است. این کتاب یک رمان با فضای جنایی- پلیسی است که با اعدام زنی به نام الیزابت آغاز می‌شود و این معما را پیش می‌کشد که آیا او به راستی قاتل همسرش بوده است؟

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«حالا چه کسی داستان لایم هاوس را به یاد می‌آورد یا برای چه کسی اهمیت دارد سرگذشت آن موجود افسانه‌ای را به یادش آورند؟ در میان بدویان و عبریان، "گُلِم" به معنی موجودی خیالی و افسانه‌ای است که ساحر یا خاخامی آن را خلق کرده است؛ در معنای لغوی‌اش "چیزی است که ‌شکل ندارد"، ولی شاید مفهومش ناشی از رعب و وحشتی باشد که در قرن پانزدهم از "آدم‌های کوتوله" داشتند و تصور می‌کردند که در آزمایشگاه‌های هامبورگ و مسکو این چیز بی شکل را به هیأت آنها در می‌آورند. این موجود ترس و وحشت را به دل مردم انداخته بود، گاهی هم می‌گفتند از خاک سرخ یا رس خلق شده و در نیمه‌ی قرن هجدهم، آن را با ارواح و دیوهای خونخوار مرتبط می‌دانستند. باید در حوادث سال‌های گذشته‌ی لندن تحقیق کنیم تا بفهمیم این موجود چگونه در دهه‌های آخر قرن نوزده بازهم مانند قرون وسطا تشویش و ترس را به جان مردم انداخته بود.

نخستین قتل در دهم سپتامبر ۱۸۸۰ و در امتداد لایم‌هاوس رخ داد: این مکان چنان که از نامش بر می‌آید، کوچه‌ای قدیمی با خانه‌های محقر بود که از خیابان اصلیِ کوچکی به ردیفی از پله‌های سنگی منتهی می‌شد. این پله‌ها درست بالای ساحل تیمز بودند. باربران طی قرون متمادی از این راهِ آسان برای دسترسی‌ به لنگرگاه محموله‌ی قایق‌های کوچک‌تر استفاده می‌کردند. اما به علت بازسازی این بارانداز در دهه‌ی ۱۸۳۰، به محلی پرت و دورافتاده در کرانه‌ی سواحل گِلی تبدیل شد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Farzad
۱۳۹۵/۰۹/۰۷

کتاب خوبی بود ارزش پولشو به نسبت داشت بد نبود

Mohsen
۱۳۹۶/۰۷/۱۸

یه کم ترجمه اش ضعف داره ولی رمان خیلی خوبیه.

کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

اصلاااا خوب نبود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭ ۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۸۶-۱‬
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭ ۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۸۶-۱‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن