دانلود و خرید کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران میلاد ملائی خاص
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران اثر میلاد ملائی خاص

کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران

معرفی کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران

کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران نوشتهٔ میلاد ملائی خاص و محمدامین پورچنگیز است. انتشارات بورس این کتاب را روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران

بورس اوراق بهادار به‌معنای یک بازار متشکل و رسمی سرمایه است که در آن سهام، اوراق بدهی و اوراق مشتقه تحت‌ضوابط و مقررات خاص معامله می‌شود. نظام حقوقی در بازار بورس به‌دلایل مختلفی از نظام حقوق مدنی و حتی حقوق تجارت (در بازارهای سنتی و نیمه مدرن حاکم است) فاصله گرفته است؛ البته این فاصله به‌معنای جدایی کامل و عدم‌حاکمیت مقررات حقوق مدنی بر بازار بورس اوراق بهادار و کالا نیست؛ ازاین‌رو در راستای حمایت از کارکردهای بازار و تأمین اهداف آن، قواعد دیگری در این نظام حقوقی شناسایی شده است. در بیشتر موارد ، قواعد و الزاماتی علاوه بر الزامات حقوق مدنی و تجارت بر فعالان بازار اوراق بهادار و کالا تحمیل می‌کند و در پاره‌ای از موارد نیز اصول سنتی حقوق را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ از جمله قواعد حاکم در بازار بورس می‌توان به نظارت و حاکمیت دولت، لزوم انعقاد در محل بورس، انجام معاملات در شرایط رقابتی به‌صورت حراج، انعقاد معاملات توسط کارگزار و قطعیت‌یافتن معاملات با تا‌ٔیید بورس تا پایان روز برگزاری جلسهٔ معاملاتی و... اشاره کرد. باتوجه‌به مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط با بورس و شرایط شکلی انعقاد این معاملات این سؤال به ذهن متبادر می‌شود که آیا این شرایط از ارکان و شرط صحت این معاملات است و بایستی آن‌ها را به‌دلیل اجرای این تشریفات از عقود معینهٔ قانون مدنی جدا دانست و مبنایی متفاوت را برای آن‌ها در نظر داشت؟ کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران به چنین موضوعی پرداخته است.

انتشارات بورس رسماً از سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرده است. چشم‌انداز این انتشارات، مرجعیت در انتشار کتاب‌های مالی در سطح ایران و منطقه است. این انتشارات افزون بر چاپ کتاب، اقدام به نشر بولتن‌ها، فصل‌نامه‌های سازمان بورس و نیز محصولات نرم‌افزاری همچون دی‌وی‌دیِ حاوی متن کتاب، کتاب صوتی و فلش‌کارت کرده است. مجموعهٔ «کندو» هم یکی از زیرمجموعه‌های انتشارات بورس است که با رویکرد آموزش، فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح سواد و هوش مالی گروه کودک و نوجوان پدید آمده است.

انتشارات بورس که بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب چاپ و منتشر کرده، با نظر به گسترش بازارهای مالی و باتوجه‌به نیاز روزافزون طیف گسترده‌ای از دانشجوها و پژوهشگرهای رشته‌های گوناگون (اقتصاد، مدیریت‌ها، مشاورهای سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذارها و دوستداران موضوعات مربوط به بازار سرمایه و...) تصمیم گرفته با هدف گسترش فرهنگ سرمایه‌داری در دارایی‌های مالی اقدام به انتشار کتاب‌هایی مرتبط کند.

خواندن کتاب درآمدی بر قواعد حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار در حقوق ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران حوزهٔ بورس پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۹۴۶٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۱۷۰ صفحه

حجم

۹۴۶٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۱۷۰ صفحه

قیمت:
۳۵,۰۰۰
تومان