با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فراموشان

دانلود و خرید کتاب فراموشان

۳٫۹ از ۱۰۷ نظر
۳٫۹ از ۱۰۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فراموشان  نوشته  داوود غفارزادگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فراموشان

«فراموشان» داستانی از واقعه کربلا، به قلم داوود غفارزادگان(-۱۳۳۸) است. این کتاب از زبان و روایت ۶ شخصیت متفاوت و عمدتا گمنام از واقعه عاشورا بیان می‌شود. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «آنچه بر آن نگریسته‌ام و دست‌هایم آن را لمس کرده و آنچه شنیده و به چشم خود دیده‌ام، بر شما ماتم‌زدگان می‌نویسم. و شهادت می‌دهم که آنچه قبل از گفتار من آمده، همه درست است و آنچه بعد از این، از زبان ذلیل‌ترین مردمان یعنی قیس‌القطیفه خواهد آمد، عین واقع! اینک، آنچه در مدت هشت روز بر فرزندان رسول خدا گذشت: دوم محرم بود که حسین‌بن علی وارد سرزمین کربلا شد. فرمود: «نام این زمین چیست؟» عرضه داشتند که نام این زمین کربلاست. فرمود: «خداوندا به تو پناه می‌برم از کرب و بلا.» و پس از آن گفت: «فرود آیید و منزل کنید که اینجا، خوابگاه شتران ما، بارانداز ما و خون‌ریزگاه ماست.» سپس همه‌ی فرزندان و برادران و خاندان خود را گِرد آورد. لحظه‌ای چشم در صورت آنها دوخت و فرمود: «مردم بنده‌ی دنیایند. و دین بازیچه‌ای است بر زبانشان. تا آن هنگام که روزیشان آماده شود با دین سر و کار دارند؛ اما چون سختی فرا رسد، دینداران بسیار اندک می‌شوند.» حُرّبن یزید ریاحی که با سربازانش در مقابل خیمه‌های ابا عبدالله اطراق کرده بود، طی نامه‌ای گزارش ماجرا را به عبیدالله‌بن زیاد نوشت. چندی نگذشته بود که نامه‌ای از طرف ابن زیاد به امام حسین رسید. مضمون نامه چنین بود: «از ورودت به سرزمین کربلا آگاه شدم. امیرالمؤمنین یزیدبن معاویه به من دستور داده که سر بر بالین نگذارم و سیراب نگردم مگر آنکه تو را به قتل برسانم، یا آنکه به فرمان من و یزید درآیی.» امام که نامه را خواندند. به غضب آمدند. آن را بر زمین پرت کرده و فرمودند: «ملّتی که خرسندی مخلوق را بر خشم خالق ترجیح دهد، هرگز روی رستگاری نمی‌بیند!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۹)
seyed mostafa
۱۳۹۹/۰۲/۰۵

کتابی روان و زیبا که واقعه عاشورا را از چند منظر و به صورت خلاصه و کم حجم بیان داشت.

روح الله
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

نویسنده محترم در این رمان به گزارش مختصری از وقایع قبل و بعد و روز عاشورا پرداخته است. اگرچه مختصر ولی به نظرم برای نوجوانانی که می خواهند بیشتر در مورد قیام امام حسین علیه السلام بدانند مفید است. داستان متنی

- بیشتر
دایه مکفی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

یه کم سطحی و شتابزده نگارش شده از دید من... برای افراد کم سالی که تازه قصد دارن به ماجراهای کربلا پی ببرن مناسبه.

نسیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

کتابی مناسب برای نوجوانان 🌻🌻

*Heidary.3.#
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

خیلی عالی بود.توهرقسمتش ادم میخوادواسه مظلومیت امام واهل بیتشون گریه کنه.الاهم العن یزیدخامساوالعن عبیدالـاـه بن زیادوبن مرجانه وعمربن سعدوشمراوال ابی سفیان وال زیادوال مروان الی یوم القیامه😢

z.p16
۱۳۹۵/۰۹/۰۹

خیلی خوب بود. جالب بود برام. البته هر سه کتابی که برای این مسابقه معرفی شده بودند قشنگ بود از خوندنشون لذت بردم.

ŦÁŤĔMĔ
۱۳۹۵/۰۹/۰۹

عالی بود کتابش مرسی از کتاب خوبتون😊

♡M♡
۱۳۹۵/۰۹/۱۱

سلام دوستان این کتاب از نظر بنده جزو بهترین کتابی هست که درباره ی امام حسین نوشته شده.... خوندنش رو به همه توصیه میکنم. قلم استاد داوود غفارزادگان عالی هست..از ایشون چنین کتابی انتظار میرفت.... عالی....احسنت....

deniz$
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

very good 👌👌👌👀

乙_みG
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

اوایل کتاب خیلی جذاب‌نیس اما هرچی جلوتر‌میره بهتر میشه، برای آشنایی با اتفاقاتی که نقش داشتن در واقعه ی عاشورا خوبه...و اینکا متنش خیلی روونه که واقعا نقطه قوتشه و کاش کل داستان ها و وقایع عاشورا رو با ی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲)
یزید مردی‌ست فاسق و شراب‌خوار. چون منی هیچ‌وقت با کسی چون او بیعت نمی‌کند!»
کاربر ۷۸۹۳۳۶
تا آن‌وقت، آن‌همه پول را یکجا ندیده بودم! کم نبود. سه هزار درهم! و پشت‌بندش، وعده وعیدهای امیر عبیدالله. ترس هم بود. آخر من که یک غلام بیشتر نبودم. کِی دیگر چنین فرصتی پیش می‌آمد؟ چه می‌دانستم! جنگ بود و ما همیشه از این کارها می‌کردیم.
سارینا
«مردم بنده‌ی دنیایند. و دین بازیچه‌ای است بر زبانشان. تا آن هنگام که روزیشان آماده شود با دین سر و کار دارند؛ اما چون سختی فرا رسد، دینداران بسیار اندک می‌شوند.»
seyed mostafa
به خدا همه بودند! فقط هفتاد و دو تن با حسین بودند...
seyed mostafa
«مردم بنده‌ی دنیایند. و دین بازیچه‌ای است بر زبانشان. تا آن هنگام که روزیشان آماده شود با دین سر و کار دارند؛ اما چون سختی فرا رسد، دینداران بسیار اندک می‌شوند.»
rezaie
ما فرزندان همان مردانی هستیم که از پیامبر خدا فقط انتظار شنیدن قصه داشتند.
مهدی
مشک را از دستم گرفت، سر آن را پیچاند و گفت: «سیراب شو!» و من خوردم. آب از دستی خوردم که اکنون دست‌هایم به خونش آلوده است. او حسین‌بن علی بود!
|قافیه باران|
خیمه‌ی مرا برچینید و ببرید به‌طرف خیمه‌های حسین‌بن علی
نـارمیلـا
فرمود: «نام این زمین چیست؟» عرضه داشتند که نام این زمین کربلاست. فرمود: «خداوندا به تو پناه می‌برم از کرب و بلا.» و پس از آن گفت: «فرود آیید و منزل کنید که اینجا، خوابگاه شتران ما، بارانداز ما و خون‌ریزگاه ماست.» سپس همه‌ی فرزندان و برادران و خاندان خود را گِرد آورد. لحظه‌ای چشم در صورت آنها دوخت و فرمود: «مردم بنده‌ی دنیایند. و دین بازیچه‌ای است بر زبانشان. تا آن هنگام که روزیشان آماده شود با دین سر و کار دارند؛ اما چون سختی فرا رسد، دینداران بسیار اندک می‌شوند.»
هامان
«ملّتی که خرسندی مخلوق را بر خشم خالق ترجیح دهد، هرگز روی رستگاری نمی‌بیند!»
rezaie

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۷-۱۰۸-۶
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۷-۱۰۸-۶