دانلود و خرید کتاب حسابداری برای مدیران پاول ام. کولیر ترجمه بیتا مشایخی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حسابداری برای مدیران اثر پاول ام. کولیر

کتاب حسابداری برای مدیران

معرفی کتاب حسابداری برای مدیران

کتاب حسابداری برای مدیران اثر پاول ام. کولیر و ترجمهٔ بیتا مشایخی است که در انتشارات بورس به چاپ رسیده است. انتشارات بورس با هدف گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی نخستین گام‌هایش را در شهریور ۱۳۹۰ برداشت و شروع به چاپ کتاب‌های آموزشی عمومی و تخصصی در حوزهٔ مالی با تاکید بر مباحث بازار سرمایه کرده و تاکنون بیش از ۲۵۰ عنوان کتاب در این زمینه منتشر کرده است.

 دربارهٔ کتاب حسابداری برای مدیران

بیتا مشایخی دربارهٔ انگیزه‌اش از ترجمهٔ این کتاب در مقدمه چنین می‌گوید: «ایدهٔ اصلی ترجمهٔ این کتاب، زمانی در ذهن من پیش آمد که در جایگاه‌های مختلف با مدیرانی برخورد می‌کردم که دارای تخصص مالی نبوده و لذا علاقه‌مند به آشنایی با مفاهیم مالی و حسابداری بودند و تمایل داشتند بدانند چگونه می‌توان از این مفاهیم در تصمیم‌های خود استفاده نمایند.» او با اشاره به این که بیشتر کتاب‌های حسابداری برای کسانی نوشته شده‌اند که پیش‌زمینهٔ مالی و حسابداری دارند، ابراز امیدواری کرده است که کتاب پاول ام. کولیر نیاز مدیران غیرمالی علاقه‌مند به مباحث مالی و حسابداری را رفع کند. 

 پاول ام. کولیر کتاب حسابداری برای مدیران را در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد. این کتاب در ۳ بخش و در قالب ۱۸ فصل مطالب مفیدی را به خوانندگان ارائه می‌دهد. بخش اول کتاب دربارهٔ مفهوم حسابداری و وظایف حسابدار در واحدهای تجاری است. بخش دوم کاربرد صورت‌های مالی در تصمیم‌گیری را تشریح می‌کند و بخش سوم، کاربرد اطلاعات مالی در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و کنترل مدیریت را در بر دارد.

کتاب حسابداری برای مدیران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر هم برای مدیران غیرمالی و هم مدیران مالی که می‌خواهند دانش خود را به‌روز کنند، مفید است. دانشجویان رشتهٔ حسابداری و مدیریت مقطع کارشناسی‌ارشد نیز از مخاطبان اصلی این کتابند.

 بخشی از کتاب حسابداری برای مدیران

«هدف از ایجاد انواع کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری، ارائه کالا یا خدمات به مشتری در ازای دریافت منابع مالی است، بخش عمومی و سازمان‌های غیرانتفاعی نیز در ازای دریافت بخشی از کمک‌های دولتی و یا منابع اهدایی (خیریه) خدماتی ارائه می‌دهند. با وجود اینکه عمده مطالب این کتاب بر سازمان‌های انتفاعی تأکید دارد، اغلب اصول و مبانی بیان شده، در سازمان‌های غیرانتفاعی و بخش عمومی نیز کاربرد دارند، تجارت راجع به حسابداری نیست، بلکه در رابطه با بازارها، افراد و انواع عملیات (تحویل کالا و خدمات) است، با وجود این، حسابداری در تمامی این زمینه‌ها کاربرد دارد؛ چرا که حسابداری به ارائه مالی از فعالیت‌های متعدد تجاری می‌پردازد، انجمن حسابداران آمریکا در سال ۱۹۹۶ تعریف زیر را در خصوص حسابداری مطرح کرد که علی‌رغم قدیمی بودن، هنوز هم تعریفی قابل قبول محسوب می‌شود: «فرایند شناسایی، اندازه‌گیری و ارائه اطلاعات اقتصادی جهت تسهیل انجام قضاوت‌ها و اتخاذ تصمیماتی آگاهانه توسط کاربران اطلاعات مالی».

این تعریف از اهمیتی فوق‌العاده برخوردار است؛ چرا که: - حسابداری را به عنوان یک فرایند می‌شناسد: این فرایند در خصوص رویدادهای تجاری، ثبت اثرات مالی آن‌ها، تلخیص و گزارش نتایج این اثرات و تفسیر آن‌ها است؛ در رابطه با اطلاعات اقتصادی است: در حالی که بخش عمده آن مالی است، اطلاعات غیرمالی را نیز در بر می‌گیرد.»

حل المسائل حسابداری برای مدیران
پاول ام. کولیر
اصول بهره وری
هوشنگ نظامی‌‌وند چگینی
اقتصاد خرد
اصغر ابوالحسنی هستیانی
ارزشیابی اوراق بهادار
حیدر فروغ نژاد
آمادگی آزمون تحلیل گری بازار سرمایه (جلد دوم)
محمد احمدی
مدل های کمی در مدیریت ریسک
آنتونی ساندرز
مجموعه جامع ابزار مشتقه
رانگارا جان کی. ساندرام
اقتصاد کلان ۲
تیمور رحمانی
آمار و کاربرد آن در مدیریت ۱ (نسل سوم)
طیبه مژگانی
راهبری شرکتی
بیتا مشایخی
اقتصاد خرد ۲
یگانه موسوی جهرمی
بازمهندسی فرایندهای کسب و کار
عادل آذر
سیستم های فناوری دفتر کل توزیع شده
اندرو گلیدن
تجزیه و تحلیل مالی و تصمیم گیری
دیوید ای. وانس
حسابداری صنعتی ۳
محمودرضا صحراگردزاده
مقدمه‌ای بر Microsoft Power BI
آلبرتو فراری
توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی
نوشین چرخان
ارزیابی طرح‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه‌ها (کاربردی)
سیدمهدی سید مطهری
مدیریت پروژه
کتی شوالب
مدیریت ریسک بنگاه
کمیته سازمان‌های حامی کمیسیون تردوی

نظرات کاربران

second🙂
۱۴۰۲/۰۷/۳۰

جدا قبل از قیمت گزاری یکم فکر کنید کی ۱۵۰ تومن میده به این دو روز پیش ۹۰ تومن بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۶۰۰ صفحه

حجم

۴٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۶۰۰ صفحه

قیمت:
۱۵۰,۰۰۰
تومان