با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
براندازی: روایت یک قرن عملیات تغییر رژیم توسط آمریکا از هاوایی تا عراق

دانلود و خرید کتاب براندازی: روایت یک قرن عملیات تغییر رژیم توسط آمریکا از هاوایی تا عراق

۲٫۹ از ۷ نظر
۲٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب براندازی: روایت یک قرن عملیات تغییر رژیم توسط آمریکا از هاوایی تا عراق  نوشته  استفن کینزر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب براندازی: روایت یک قرن عملیات تغییر رژیم توسط آمریکا از هاوایی تا عراق

«براندازی: روایت یک قرن عملیات تغییر رژیم توسط آمریکا از هاوایی تا عراق» نوشته اِستِفِن کینزر(-۱۹۵۱)، روزنامه‌نگار و نویسنده آمریکایی است. چرا یک کشور قدرتمند به کشوری ضعیف حمله می‌کند؟ پاسخی که می‌توان داد این است که کشور قدرتمند معمولاً برای تحمیل ایدئولوژی خود، برای افزایش و گسترش قدرت خویش یا به منظور سلطه و کنترل بر منابع و ذخایر ارزشمند کشور ضعیف‌تر چنین تهاجمی را توجیه می‌کند. مجموعه‌ای از تمامی این سه عامل ایالات متحده را بر آن داشته است که طی سده پیشین به طور مداوم دامنه قدرت خود را در سراسر پهنه گیتی گسترش دهد و به این‌گونه تهاجمات دست یازد. این کتاب آشکارترین و مستقیم‌ترین اَشکال مداخله آمریکا برای ساقط کردن دولت‌های خارجی را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد. این کتاب پیرامون هیچ یک از راه‌هایی که آمریکاییان از طریق آن‌ها دنیای مدرن را شکل داده‌اند سخن نمی‌گوید بلکه تنها افراطی‌ترین موارد، یعنی مواردی را که در آن‌ها ایالات متحده به طور مستقیم عملیات براندازی رهبران خارجی را سازمان داده و به انجام رسانده است، بررسی می‌کند. هیچ کشوری در عصر جدید این‌گونه به دفعات و این‌گونه در سرزمین‌های دور از مرزهای خود چنین اقداماتی مرتکب نشده است. ماجراهای عملیات «تغییر رژیم» به شکلی خیره‌کننده شورانگیز و مهیجند. در این ماجراها از مردمانی میهن‌پرست و خدمتگزار و افرادی پست و بی‌وجدان، از انگیزه‌های والا و سودجویی‌های حقیرانه، از دلاوری‌ها و شهامت‌های فوق‌العاده و خیانت‌های بی‌رحمانه سخن می‌رود. این کتاب برای اولین بار تمامی این‌ها را با هم می‌آورد اما منظور از آنچه رخ داده فراتر است. با وارسی و پرداختن به این عملیات به عنوان زنجیره‌ای به هم پیوسته، نه یک سلسله از حوادث بی‌ارتباط با یک‌دیگر، این نوشتار درصدد یافتن آن چیزی است که در همه آن‌ها مشترک است. این کتاب دو پرسش اساسی مطرح می‌کند و سعی دارد به آن‌ها پاسخ دهد: اول این‌که چرا ایالات متحده به چنین اقداماتی دست می‌زند؟ و دوم آن‌که پیامدهای بلندمدت این عملیات چیست؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
جواد
۱۳۹۸/۰۶/۱۷

باسلام . متن و محتوای کتاب به دلیل پراکنده گویی و جزء نویسی از اصل عنوان و موضوع کتاب فاصله گرفته و همین مسأله تاحدودی اصالت کتاب را مخدوش کرده است .

amir
۱۴۰۰/۰۵/۰۳

ارزش خوندن داشت البته بعضی جاها یکم حوصله ادم سر میره

ام البنین
۱۳۹۵/۰۷/۱۵

اینم جالب نیست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
خصومت و دشمنی افغان‌ها با متجاوزان به سرزمینشان مشهور و مثال‌زدنی است که نمونه اعلای آن را در سرنوشت یک ستون نظامی بریتانیایی می‌توان دید. به سال ۱۸۴۲ هنگامی که نظامیان بریتانیایی مجبور به فرار از کابل شدند یک جمع ۱۶ هزار نفره بودند اما تنها یک نفر از آن‌ها موفق شد زنده به پادگان بریتانیا در جلال آباد واقع در نود مایلی کابل برسد.
Arman hajjar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۷
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۴۷۲-۵‬
دسته بندی
تعداد صفحات۵۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۷
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۴۷۲-۵‬