با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پابرهنه‌ها

دانلود و خرید کتاب پابرهنه‌ها

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پابرهنه‌ها  نوشته  احمد شاملو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پابرهنه‌ها

«پابرهنه‌ها» رمانی نوشته زاهاریا استانکو(۱۹۷۴-۱۹۰۲)، شاعر، روزنامه‌نگار و نویسنده رومانیایی با ترجمه‌ای از احمد شاملو است. استانکو این کتاب را در سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۴۸ نوشت و در کمتر از دو سال به سی زبان ترجمه شد و موفقیت بزرگی برای نویسنده به ارمغان آورد. «پابرهنه‌ها» به نوعی زندگی‌نامه شخصی استانکو و روایتگر زندگی دشوار طبقات فرودست جامعه اروپای شرقی و کشور رومانی در روزگار نویسنده است. احمد شاملو، در مقدمه‌ای که بر ترجمه این کتاب نوشته است آورده: سرگذشت، به شکل روایت متکلم نوشته شده است و با ساختمان هندسی خود قدم به قدم به یاری تصویرهائی از واقعیت که از صافی حساسیت کودکانه‌ی داریه‌ی پنج ساله گذشته است شکل می‌گیرد. این تصویرها واقعیاتی است از زنده‌گی در آبادی‌های فقرزده‌ی جلگه‌ی دانوب در طول نخستین دهه‌های قرن ما، که با فشرده‌گی و قدرت ابلاغی حیرت‌انگیزِ رُشد فکریِ قهرمان کوچولوی کتاب را در طول دوره‌ئی پُرآشوب و ناهموار تعقیب می‌کند. زمینه‌ی سرگذشت، زنده‌گانی آبادی‌های منطقه‌ئی است در ساحل دانوب، پیش از جنگِ اول جهانی: پریشانی دهقانان و جهش‌هائی که در زمینه‌ی تاریخی ملتی از این پریشانی‌ها ناشی می‌شود و جهش‌هائی در زمینه‌ی اخلاق و روانشناسی که منشأء آن همین جهش‌های تاریخی است. ــ اعتراض‌ها و سرکوب شدنِ اعتراض‌ها، و روزهای پس از سرکوبی، که خود دوره‌ی تغییراتِ عمیق دیگر است در همه‌ی فضا و چارچوبی که اعتراض در آن صورت پذیرفته؛ علل و شدت درجه‌ی اعتراض‌ها که در بسیاری از فصول کتاب به طرزی ریشه در خویش قوام می‌گیرد: در دلِ زمستان، شیارِ باریک و عمیق، و جز این‌ها... پس از آن، درگیری‌ها و جنگ‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۳ است و اشغال سرزمین به وسیله‌ی آلمانی‌ها (۱۷ـ ۱۹۱۶) و مسائل ناشی از آن. پس فقط مسائل سال ۱۹۰۷ نیست که ردِپای خود را در خاطره‌ی مافوقِ حساس و شکل‌پذیرِ داریه باقی گذاشته است. شاملو در پایان مقدمه‌اش می‌نویسد: اولین بار که این کتاب را خواندم با خود گفتم:کاش این زندگی‌نامه‌ی من بود!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
رایان
۱۳۹۵/۱۱/۰۵

خیلی گرونه خیلی😔

AbolFazL
۱۳۹۷/۰۶/۳۱

عالیه این کتاب، ترجمه‌ی شاملو هم بی‌نظیره، نسخه ‌ی چاپیش رو دارم وگرنه حتما می‌خریدمش

Ali BZRG
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

این کتاب خیلی خوبی است و مقام معظم رهبری توصیه به خواندن آن کرده است.

کاربر ۱۴۰۲۱۲۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

این همه غلط املایی، کلمه کمک در چندین جا نوشته شده ( کومک) ،حیف این کتاب با ارزش نیست، لطفا به این نکات توجه کنید

farnia
۱۴۰۰/۰۶/۰۶

روح احمدشاملو قرین رحمت... ترجمه کتاب بسیار عالی بود... در مورد محتوی داستان باید گفت مختصات یک نظام طبقاتی سرشار از فقر، بی عدالتی و جهل را بسیار خوب ترسیم شده بود... در بخش هایی از داستان از شدت تلخی

- بیشتر
❤️درود بر امام خامنه ای و نصرالله❤️
۱۳۹۵/۱۲/۱۳

اشخاصی ک می گن گرونه ، قیمت اصلیش رو ببینن ، اگه امکان خریدش نیست ، پس انداز کنید یا بی خیال خرید کتاب بشید یا اینکه از کتابخونه بگیرید یا کتاب اجاره کنید

امیین110tts.4kia@gmail.com
۱۳۹۵/۰۶/۳۱

اخه 16تومن ::::؟ فک کردی ملت میلیونرن؟؟:؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
اگر پول می‌داشتم، داریه، همه‌اش را می‌دادم کتاب می‌خریدم. از کتاب خواندن سیر نمی‌شوم.
فرزانه
بیشتر مردم دل‌شان نمی‌خواهد جنگ کنند. معمولا آن‌هائی به جنگ کردن علاقه دارند که خودشان به میدان جنگ نمی‌روند. یعنی ارباب‌ها. یعنی آن‌هائی که به اصطلاح: کشور را رهبری می‌کنند.
فرزانه
ــ ماها را تیرباران می‌کنید. خیلی‌های دیگر را هم تیرباران می‌کنید. اما محال است بتوانید همه‌ی مردم این کشور را که تو چنگ شما ارباب‌ها زجر می‌کشند و شیره‌ی جان‌شان را می‌مکید به گلوله ببندید. به زحمتش نمی‌ارزد که چشم‌هاتان را از هم واکنید جناب سرهنگ! بیشتر از زنده‌گیم که نمی‌توانید چیزی ازم بگیرید. پس منی که از این زنده‌گی طاقت‌فرسا نترسیده‌ام چه‌طور می‌خواهید از مرگ بترسم؟
فرزانه
حالت دخترانی که نخستین بار در رقص‌های گروهی شرکت می‌کنند، ربوده شدن دختران به وسیله‌ی پسران برحسب یک رسم قدیمی که دیگر امروزه اعتبار و ارزش کهن خود را ندارد، ادعیه و اوراد و مراسم خاص برای نزول باران، تدفین عروسک به نیت رفع خشکسالی، نخستین جوش و جلاهای دختران و پسرانِ نوبالغ، شب‌زنده‌داری‌ها، بازارهای هفته‌گی و بازارهای مکاره، مراسم زایمان، مراسم عروسی با همه‌ی دنگ و فنگ‌اش، با همه‌ی گرفتاری‌هایش، با همه‌ی چانه زدن‌ها بر سرِ شیربها و صنار و سه شاهی‌هائی که گاه مانع سر گرفتن عروسی می‌شود
مهدی تمدن رستگار
ــ تو رقص هم داخل می‌شوی حتمآ دومیت‌راکه. ــ چشم مادر. ــ سعی می‌کنی خیلی خوب برقصی دومیت‌راکه، تا همه بت نگاه کنند و بارک‌الله بگویند! ــ چشم مادر، خوب می‌رقصم. ــ بعد هم که «هورا» تمام شد با دخترها می‌روی سر تپه. ــ به شرطی که آن‌ها هم دل‌شان بخواهد. ــ چرا دل‌شان نخواهد؟ ــ آخر من چنگی به دل دخترها نمی‌زنم مادر. ــ باید دل‌شان را ببری، می‌فهمی؟ پیش زن‌ها یک خرده بیشتر جربزه به خرج بده دومیت‌راکه! ــ سعی می‌کنم مادر. ــ سعی کن، آره. چرا نکنی؟ الحمدالله نه کوری نه چلاقی نه قوز داری.
1976

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۷۴-۷۹-۵
تعداد صفحات۷۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۷۴-۷۹-۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن