با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چشم‌اندازهای نظری فساد  نوشته  خیالت دو گراف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چشم‌اندازهای نظری فساد

«چشم‌اندازهای نظری فساد» نوشته خیالت دو گراف، پیتر واخِنار، پتریک فون مارافیک است. هدف اصلی این کتاب طرح رویکردهای نظری‌ای است که محققان برجسته‌ی حوزه‌ی مطالعات فساد برای فهم و تبیین علل مسئله‌ی فساد بیان کرده‌اند. اگر فساد تنها به لغزش‌های گاه‌به‌گاه در تعهدات شخصی مربوط می‌شد، ممکن بود بتوان با آن کنار آمد؛ اما افسوس، فساد اشکال بی‌شمار، علل متنوع و پی‌آمدهای غیرمنتظره‌ای دارد که برخی از آن‌ها تا حدی مهلک و جبران‌ناپذیرند. نظریه‌پردازی در مورد فساد، بیش‌تر شبیه گشتن در هزارتویی پیچیده، با بن‌بست‌های فراوان و دوربرگردان‌های غافل‌گیرکننده است که حتا جسورترین و بی‌باک‌ترین افراد را نگران خواهد کرد. هدف پژوهش پیشِ‌رو، همانند بسیاری از معماهای دیگر علوم اجتماعی، درک بهتر خودمان و در این مورد، درک این موضوع است که چرا مردم و سازمان‌ها برخلاف آن چه در ملأ عام در مورد آرمان‌های فرهنگی خود اظهار می‌کنند، عمل می‌کنند. فساد متناسب با محلی که در آن اتفاق می‌افتد، کسانی که در آن درگیر می‌شوند، تأثیراتی که بر جای می‌گذارد و مرتبه‌ای که در آن اتفاق می‌افتد، متغیر است. فساد شکلی از جرم و جنایت است. نظریه‌های جرم‌شناسی فساد را با جرم و جنایت سازمان‌دهی‌شده، شغلی یا دولتی مرتبط می‌دانند. جرم‌شناسان انگیزه، احتمال فساد و استفاده از کنترل اجتماعی بر سطوح خرد، میانی و کلان را بررسی می‌کنند. رفتار ناسالم اکتسابی است، بنابراین انسان‌ها یاد می‌گیرند که فاسد باشند یا نه. مجموعه‌ای از عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، سازمانی و فردی شرایط لازم برای ظهور فساد را فراهم می‌کنند. فساد یک عمل پیچیده‌ی اجتماعی است. این پدیده را نمی‌توان به‌راحتی توضیح داد اما درک آن بر اساس زمینه‌ی ظهورش میسر است. برای بررسی این پدیده هیچ‌یک از روش‌های تحقیق بر دیگری برتری ندارد و همه‌چیز به سطح تجزیه، تحلیل و قابلیت دسترسی به اطلاعات بستگی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کیوان
۱۳۹۵/۰۶/۱۵

عالیه ای کتاب...! علاوه بر این که شکاف هایی رو به دقت تشریح می کنه که می تونن بستر فساد رو در مقیاس ها، زمینه ها و سطوح خرد و کلان ایجاد کنند، در حین خوندنش متأسفانه یا خوشبختانه آدم

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۹
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۳۴۸-۷
تعداد صفحات۳۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۹
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۳۴۸-۷