با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قورباغه ات را قورت بده! اثر برایان تریسی

دانلود و خرید کتاب قورباغه ات را قورت بده!

۲۱ راه عملی برای مقابله با تنبلی

۴٫۱ از ۳۳ نظر
۴٫۱ از ۳۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قورباغه ات را قورت بده!  نوشته  برایان تریسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس برایان تریسی
برایان تریسی
کانادایی | تولد ۱۹۴۴

برایان تریسی نویسنده‌ی آمریکایی‌ـ‌کانادایی و سخنرانی محبوب در زمینه‌ی توسعه‌ی فردی و مدیریت کسب‌وکار است. او علاوه بر انتشار کتاب‌های پرفروش که به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌، برای برگزاری جلسات و سخنرانی به بیش از صد کشور سفر کرده است. در کنار کتاب‌های او، آثار دیداری و شنیداری‌اش نیز در سراسر جهان با استقبالی کم‌نظیر مواجه شده است.

برایان تریسی در روز پنجم ژانویه‌ی سال ۱۹۴۴ در شهر ونکوور کانادا متولد شد. خانواده‌ای او در مضیقه‌ی شدید مالی و در آن حد کم‌برخوردار بودند که به‌سختی از عهده‌ی پرداخت قبوض خود برمی‌آمدند. پدر برایان شغل مناسبی نداشت و زندگی برای برایان و سه برادرش به سختی و تلخی می‌گذشت. برایان خیلی زود مدرسه و تحصیل را ترک کرد تا مشغول به کار شود. برخلاف مدرسه او حس کنجکاوی و جستجوگری را هیچ‌گاه کنار نگذاشت و در پی رسیدن به آرزوهایش از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. کارهایی همچون کارگری و ظرف‌شویی در رستوران و خدمت‌کاری در هتل، خاطرات سال‌های نوجوانی تریسی را تشکیل داده است. خاطراتی نه‌چندان شیرین اما ارزشمند که باعث شد زندگی از همان آغاز دست خود را پیش تریسی رو کند.

برایان تریسی در سال ۱۹۸۵ تصمیم به نوشتن اولین کتابش گرفت. او کتاب «روانشناسی فروش» را در ۲۱ فصل به نگارش درآورد. تریسی در این کتاب ایده‌ها و استراتژی خود را برای بهبود فروش و درآمد، جهت استفاده‌ی صاحبان مشاغل مختلف بیان کرد. تریسی کتاب «حداکثر موفقیت» را در سال ۱۹۹۳ منتشر کرد. کتابی که در زمینه‌ی مدیریت ذهن و احساسات برای استفاده از ظرفیت عظیم فردی نوشته شد. کتاب «استراتژی پیشرفته‌ی فروش» راهنمایی ساختارمند برای تدوین استراتژی فروشندگان است که در سال ۱۹۹۴ توسط تریسی نوشته و به بازار کتاب آمد. «روش‌های یادگیری سریع» کتاب دیگر تریسی منتشرشده در سال ۱۹۹۵ است. موضوعی که بخش قابل‌توجهی از سمینارها و سخنرانی‌های تریسی را نیز به خود اختصاص داده است. ‌«عادت‌های میلیون دلاری» اثر دیگر تریسی چاپ‌شده در سال ۱۹۹۸ است؛ کتابی که نویسنده در آن از عادت‌هایی سخن گفته که اگر در اندیشه و عمل انسان ریشه بدواند، راهی جدید در مسیر پیشرفت مادی او می‌گشاید. راهی که به گفته‌ی تریسی می‌تواند به چندبرابر شدن درآمد افراد بینجامد.

آغاز قرن ۲۱ برای برایان تریسی، خوش‌یمن بود. او سال ۲۰۰۱ کتاب «۲۱ رمز موفقیت میلیونرهای خودساخته» را راهی بازار کتاب کرد و در کشورهای مختلف با استقبالی بی‌نظیر مواجه شد؛ کتابی نه‌چندان طولانی، با زبانی ساده و لحنی جذاب که ذیل مجموعه کتاب‌های خودیاری و توسعه‌ی تجارت او قرار گرفت. او در این کتاب خوانندگان را دعوت به داشتن دورنمایی واضح از آینده‌ای روشن می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد از هم‌اکنون مسئولیت سرانجام کار خویش را بر عهده بگیرند. بخش دیگری از این کتاب، تمرین‌هایی عملی برای بازشناسی عوامل احتمالی عدم کامیابی در اهداف مالی است. پس از موفقیت این کتاب در بازار نشر، اثر بعدی برایان تریسی نیز با اقبال مخاطبان مواجه شد. «قورباغه را قورت بده و ۲۱ روش عالی برای رفع تنبلی و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر» که با عنوان «قورباغه‌ات را قورت بده» بر زبان‌ها افتاده است، توسط طیف وسیعی از خوانندگان در سراسر جهان خوانده و تحسین شد. تریسی این کتاب را نیز در سال ۲۰۰۱ منتشر کرد. دو شاخصه‌ی اساسی این کتاب، همچون اکثر آثار تریسی، تلاش او در آسان‌یاب بودن مطالب و دستیابی سریع مخاطب به هدف کتاب در کنار عملی بودن راهکارهای مطرح‌شده‌ در آن است؛ تلاشی که با توجه به فروش کم‌نظیر و استقبال جهانی از کتاب، نشان از به ثمر نشستن آن دارد.

معرفی کتاب قورباغه ات را قورت بده!

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده نوشتۀ برایان تریسی و ترجمۀ گروه مترجمان نشر مسیر سبز رشد است. نشر مسیر سبز رشد این کتاب را منتشر کرده است. کتاب با ارائۀ  ۲۱ راه عملی برای مقابله با تنبلی، به شما می‌آموزد که چگونه برنامه‌ریزی روزانه خود را از نقطۀ صفر شروع کرده و به پایان برسانید.

درباره کتاب قورباغه ات را قورت بده!

کتاب قورباغه ات را قورت بده! به ما می‌گوید که در زندگی هر انسانی، حداقل یک قورباغه وجود دارد که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری است که آن انسان باید انجام دهد؛ کاری که اگر همین الان فکری به حال‌اش نکنیم، به احتمال زیاد، دیگر انجام نخواهد شد. نویسندۀ کتاب می‌گوید «اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوری، اول آن‌یکی که زشت‌تر است را انتخاب کن!»

کتاب با ۲۱ اصل ساده به ما می‌آموزد که چطور زمان‌مان را مدیریت کنیم و به همۀ فعالیت‌ها و وظایف‌مان برسیم. برایان تریسی اعتقاد دارد، کلید موفقیت در دست‌به‌کار شدن و عمل کردن است. درنتیجه او در کتاب‌اش، راه‌های عملکرد سریع و انجامِ به‌موقع فعالیت‌هایمان را به ما خواهد آموخت.

انتخاب نام این کتاب، باعث شده است تا با یک بار شنیدن نام‌اش آن را برای همیشه در ذهن‌مان نگاه دارد؛ اما «قورباغه ات را قورت بده» یک نماد برای انجام دادن کارهای سخت است و ممکن است منزجرکننده باشد.

خواندن کتاب قورباغه ات را قورت بده! را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران خودیاری، تغییر و موفقیت پیشنهاد می‌کنیم.

درباره برایان تریسی

برایان تریسی در ۵ ژانویه ۱۹۴۴ در شارلوت‌تاون کانادا و در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. وی نویسنده و سخنران انگیزشی در زمینۀ بهبود مهارت‌های حرفه‌ای و خودیاری است.

پدر برایان کار دائمی نداشت و نمی‌توانست هزینه‌های زندگی را به آسانی تأمین کند. به همین خاطر، برایان و سه برادرش، با کمک نهادهای خیریه، تحصیل کردند. او همیشه تلخی فقر را در زندگی خود حس می‌کرد. پس خیلی زود مجبور به ترک مدرسه شد تا به کارهای سخت و فیزیکی کم‌درآمد بپردازد.

سرانجام، برایان تریسی، در دهۀ ۲۰ زندگی‌اش، سفرهایی به سرتاسر جهان را آغاز کرد. او به آمریکا، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و پس از آن به آفریقا سفر کرد. او مدتی در آفریقای جنوبی ماند، کار کرد و در رشتۀ ورزشی کاراته، کمربند سیاه گرفت. این نویسنده، سفرهایش را به سوی خاورمیانه و شرق آسیا ادامه داد. تریسی دربارۀ مهارت‌های فروش و مشاورۀ مدیریتی و توسعه نیروی انسانی اطلاعات دارد. او شرکتی بین‌المللی به نام خودش راه‌اندازی کرده و در کشورهای گوناگون و شرکت‌های مطرح جهان، برنامه‌های مشاوره‌ای و آموزشی برگزار می‌کند. 

از جمله آثار این نویسنده می‌توان به «قدرت جذبه: قانون شکست‌ناپذیر پول»، «جادوی جهت‌دار کردن زندگی»، «ترفندهایی برای فروش بیشتر»، «بیشتر حقوق بگیرید»، «مذاکره»، «بازاریابی: شیوه‌ها و تکنیک‌های کاربردی بازاریابی و فروش»، «هنر فروش کردن»، «موفقیت شغلی»، «نقطه تعادل خود را پیدا کنید» و... اشاره کرد.

ایده‌ها و راهکارهای ارائه‌شده به‌وسیلۀ برایان تریسی، از نظر علمی و عملی، در سطح جهان اثبات ‌شده است.

بخشی از کتاب قورباغه ات را قورت بده!

 «امروزه دوران خوبی برای زندگی کردن است. در هیچ زمانی به این اندازه امکانات و فرصت‌های گوناگون برای رسیدن به اهداف وجود نداشته است. آن‌قدر کارهای مختلف برای انجام دادن وجود دارد که موفقیت شما در زندگی به چگونگی انتخاب و تصمیم‌گیری از میان آن‌ها بستگی دارد.

اگر شما هم مانند بیشتر مردم این زمانه باشید حتماً با مشکل کمی وقت و زیاد بودن کارها مواجه هستید. درحالی‌که مشغول انجام کاری هستید کارها و وظایف جدیدی به شما محول می‌شود، به همین علت شما نمی‌توانید تمام کارهایتان را انجام دهید و از برنامه عقب می‌افتید. با این شرایط توانایی شما در پیدا کردن مهم‌ترین کارهایی که باید شروع کنید و سریع به پایان برسانید، به‌احتمال‌زیاد بیش از هر مهارت دیگری در موفقیت شما نقش خواهد داشت. از قدیم گفته‌اند: ((اگر اولین کاری که باید هرروز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغهٔ زنده‌ای را قورت بدهی، در بقیهٔ روز خیالت راحت خواهد بود که سخت‌ترین اتفاقی را که ممکن است در تمام‌روز برایت پیش بیاید را پشت سر گذاشته‌ای.))

قورباغهٔ شما یعنی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید. کاری که اگر الآن آن را انجام ندهید به‌احتمال‌زیاد همین‌طور برای انجام آن تنبلی خواهید کرد، کاری که در حال حاضر بیشترین تأثیر را روی زندگی شما دارد.

مردم قدیم گفته‌اند: ((اگر می‌خواهید دوتا قورباغه را بخورید، اول آن قورباغه‌ای که زشت‌تر است را بخور!))

معنی این جمله این است که اگر می‌خواهید دو کار مهم را انجام دهید اول کاری که بزرگ‌تر، سخت‌تر و مهم‌تر است را انجام دهید. باید بلافاصله دست‌به‌کار شوید، پایداری داشته باشید و قبل از اینکه به کار دیگری مشغول شوید، این کار را به پایان برسانید.

((اگر باید قورباغهٔ زنده‌ای را بخورید دلیلی ندارد که مدت زیادی بنشینید و آن را تماشا کنید.))

راه رسیدن به سطوح بالای کارایی و بهره‌وری این است که این عادت را در خود ایجاد کنید، هرروز صبح، اول به سراغ مهم‌ترین کار خود بروید و بدون اینکه وقت زیادی را صرف فکر کردن دربارهٔ آن بکنید، قورباغه خود را قورت دهید.

حداقل ۹۵% موفقیت شما در زندگی بستگی به عادت‌هایی دارد که در طی زمان کسب می‌کنید. عادت مشخص کردن اولویت‌ها، ثبات در انجام کارها، غلبه بر تنبلی مهم‌ترین وظایف یک مهارت ذهنی و جسمی است.

شما می‌توانید این عادت را با تمرین و تکرار مداوم یاد بگیرید و آن‌قدر ادامه دهید تا در ناخودآگاه شما بنشیند و بتوانید آن را به‌صورت غیرارادی انجام دهید.

شما ازنظر ذهنی و عاطفی جوری برنامه‌ریزی‌شده‌اید که موفقیت در انجام کارها به شما احساس خوب و مثبتی می‌دهد و در شما احساس پیروزی ایجاد می‌کند. هر زمان که می‌توانید کاری را انجام دهید، احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید و خوشحال می‌شوید و هرچقدر این کار مهم‌تر باشد در دنیای پیرامونتان و در وجود خود، شادی و اعتمادبه‌نفس بیشتری را احساس می‌کنید.

یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت و یک زندگی عالی این است که عادت شروع کردن کارهای مهم و تمام کردن آن‌ها را در خود ایجاد کنید. وقتی به این مرحله رسیدید، این عادت چنان قدرتمند می‌شود که به پایان رساندن کارهای مهم را آسان‌تر از رها کردن آن‌ها خواهید یافت. شما با تمرین مداوم می‌توانید به هر مهارتی دست پیدا کنید. ذهن انسان مانند یک ماهیچه است و هرچقدر بیشتر از آن کار بکشید قوی‌تر می‌شود و قابلیت بیشتری پیدا می‌کند. شما با تمرین می‌توانید هر رفتار یا مهارتی که می‌خواهید را در خود ایجاد کنید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
💍
۱۴۰۱/۰۲/۱۵

فوق العاده بود.

فرشته
۱۴۰۱/۰۲/۳۱

خیلی زیبا بود من زمانی که این کتاب را خواندم تصمیم گرفتم تنبلی را کنار بزارم و قاطعانه فعال و خوب باشم پیشنهاد میدم حتما این کتاب را بخوانید

hanie
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

بسیااار عالی. کتابی کم حجم و فوق العاده انرژی بخش،انگیزشی و مفید.به شدت توصیه میکنم

زهرا شیرازی
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

واقعا عالیه و برای همه جز واجباته خواندن این کتاب

Asaa.m1321
۱۴۰۱/۰۲/۳۱

هرکتابی ارزش یک بار خوندن رو داره و این کتاب ارزش حداقل دوبار خوندن رو داره بهتون کمک میکنه ک به سمت جلو برید و از بلاتکلیفی رها بشید ممنون از طاقچه

Mooozhaaan
۱۴۰۱/۰۴/۰۹

محتوای خوبی داره نسبتا کوتاهه و کاربردی یعنی تو یه ماه یاد میگیری چطوری ۲۰ ، ۳۰ یا ۵۰ سال یا هر چقدر باقی مونده از زندگیتو درست زندگی کنی ولی از تو گوگل میشه رایگان دانلود کرد کاش رایگانش

- بیشتر
Banafsheh Partovi
۱۴۰۱/۰۳/۰۵

این کتاب رو نوجوان که بودم خوندم ، برای اون سن خوندنش خوبه.

NiLOOFAR
۱۴۰۱/۰۳/۰۴

به نظرم برای کسایی که کلی برنامه دارن اما تنبلی میکنن و حوصله شروع ندارن خیلی مناسبه در کل کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم⁦❤️⁩

حامدفرهادی۱۳۷۲
۱۴۰۱/۰۵/۲۲

این کتاب فوق العاده بود اگر می خواهید در کارهایتان برنامه ریزی کنید و نمیدانید از کجا شروع کنید این کتاب را مطالعه کنید واقعا عالی بود

Nazli
۱۴۰۱/۰۳/۳۱

خوب بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
از قدیم گفته‌اند: ((اگر اولین کاری که باید هرروز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغهٔ زنده‌ای را قورت بدهی، در بقیهٔ روز خیالت راحت خواهد بود که سخت‌ترین اتفاقی را که ممکن است در تمام‌روز برایت پیش بیاید را پشت سر گذاشته‌ای.)) قورباغهٔ شما یعنی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید. کاری که اگر الآن آن را انجام ندهید به‌احتمال‌زیاد همین‌طور برای انجام آن تنبلی خواهید کرد، کاری که در حال حاضر بیشترین تأثیر را روی زندگی شما دارد.
شهرزاد
خود را به‌صورت فردی که می‌خواهید در آینده باشید تصور کنید. این تصویر تأثیر زیادی بر روی رفتار شما خواهد داشت و نحوهٔ عملکرد شما در دنیای بیرون را تعیین می‌کند. جیم کتکارت که یک سخنران حرفه‌ای است می‌گوید: ((شما تبدیل به همان شخصی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.))
شهرزاد
((برای رسیدن به موفقیت باید هدف مشخص باشد یعنی فرد بداند که دقیقاً چه می‌خواهد و به‌شدت خواستار به دست آوردن آن باشد.)) ناپلئون هیل
شهرزاد
شما نباید اجازه دهید که مشکلات و موانع زندگی روزمره روحیهٔ شما را تحت تأثیر قرار دهد و تضعیف کند.
میلاد
شما ازنظر ذهنی و عاطفی جوری برنامه‌ریزی‌شده‌اید که موفقیت در انجام کارها به شما احساس خوب و مثبتی می‌دهد و در شما احساس پیروزی ایجاد می‌کند.
شهرزاد
مرحلهٔ هفتم: تصمیم بگیرید که هرروز برای اینکه قدمی به سوی هدف اصلی خود بردارید، کاری انجام دهید. این کار یا فعالیت را در برنامهٔ روزانهٔ خود قرار دهید. هرروز تعدادی صفحه، در مورد موضوع موردنظر مطالعه کنید. مدت‌زمان مشخصی ورزش کنید. از یک زبان خارجی چند واژه جدید یاد بگیرید. هرگز یک روز را بیهوده تلف نکنید. به جلو حرکت کنید.
شهرزاد
شروع کردن روز با انجام سخت‌ترین کار، یک آغاز بسیار پرانرژی و خوب برای شما خواهد بود و باعث می‌شود از این به بعد توانایی و کارایی بیشتری داشته باشید. در این روزها احساس بهتری نسبت به خود دارید و احساس توانایی بیشتری می‌کنید.
Al_Asr
افراد موفق کسانی هستند که با صرف زمان فهمیده‌اند که چه‌کاری را خوب انجام می‌دهند و از آن لذت می‌برند. به همین دلیل فقط در همان کار متمرکز می‌شوند.
Al_Asr
((شما کار خودتان را انجام دهید اما نه در حد وظیفه بلکه کمی بیشتر و از روی سخاوت. همین مقدار کم به‌اندازهٔ تمام کار ارزش دارد.))
Al_Asr
((کسانی که توانایی متوسطی دارند هم می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند، اگر هر بار تمام انرژی خود را به‌طور خستگی‌ناپذیر روی یک‌چیز متمرکز کنند.))
Al_Asr

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۶ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۸۶صفحه
نوع فایلEPUB