با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و سلوک آیت الله بهجت

دانلود و خرید کتاب زندگی و سلوک آیت الله بهجت

۴٫۷ از ۱۶ نظر
۴٫۷ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی و سلوک آیت الله بهجت  نوشته  نرگس  علی مردانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی و سلوک آیت الله بهجت

«زندگی و سلوک آیت الله بهجت» زندگینامه و شرح زندگی اخلاقی و اجتماعی این روحانی برجسته شیعی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«یکی از شاگردان ایشان می‌گوید: من خیلی به نماز آقا مقید بودم وحتماً باید نماز مغرب وعشا را خدمت ایشان می‌خواندم. در آن زمان خانه‌ای در اطراف قم ساخته بودیم. هنوز خانه‌های آن محله آماده نبودند، به همین خاطر شب که می‌شد نگرانی خاصی برای بچه‌ها به وجود می‌آمد، بعد از نماز مغرب و عشا آقا را تا در خانه بدرقه می‌کردیم. یک شب که نماز تمام شد و در حال بدرقه کردن ایشان بودیم آقا فرمودند: منزل شما کجا است؟

عرض کردم: فلان منطقه. ایشان تأملی کردند و فرمودند: شما زود به خا نه بروید، لازم نیست شب‌ها به نماز بیایید. در این فکر بودم که آقا بدون حساب و کتاب حرف نمی‌زدند، با عجله به خانه برگشتم، وقتی در را باز کردم دیدم بچه‌ها و همسرم در حیاط نشسته‌اند و خیلی نگران هستند، پرسیدم: چه شده است؟ گفتند: یک عقرب داخل خانه است که از ترس بیرون آمده ایم. از آن به بعد خیلی مراعات می‌کردم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
الهه
۱۳۹۵/۱۰/۲۵

تقریبا هر سوالی که میشد ازشون داشت،جوابش توی کتاب بود...عالی

saeed mansouri
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

کتاب خوبی هست حتما مطالعه کنید

شهرام
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

کتاب موجز و خوبی هست. میشه بخش توصیه‌ها رو به دلیل کوتاه بودن در فواصل زمانی کوتاه خوند. مثلا در انتظار مترو، اتوبوس و ...

کاربر ۳۱۰۰۱۱۲
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

کتاب خوبی بود خیلی تونست بهم کمک کنه

عاشق شهدا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

کتاب خوبیست. باعث شد من آیت الله بهجت رو خیلی بهتر بشناسم. گرچه کلمات و عباراتی که در سخنانش استفاده شده بود مناسب برای طلبه ها بود.ولی دراینصورت باز هم استفاده بردیم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
احساس حضور خدا در همه حال، همۀ مسائل را حل می‌کند.
Hadith
آیت الله بهجت در سال ۱۳۷۵شمسی در پاسخ به درخواست مکرر مواعظ ایشان از سوی برخی افراد می‌فرمایند: «.... آقایانی که طالب مواعظ هستند، از ایشان سوال می‌شود: آیا به مواعظی که تا به حال شنیده اید عمل کرده اید یا نه؟ آیا می‌دانید که هر کس به معلومات خود عمل کرد، خداوند مجهولات او را معلوم می‌فرماید؟
الهه
خداوند توفیق مرحمت فرماید که آنچه را می‌دانیم زیر پا نگذاریم، و درآنچه نمی‌دانیم توقف و احتیاط نماییم تا[ درآینده برایمان ]معلوم شود.
Fereshte
یک دست شما قرآن و دست دیگرتان عترت باشد! عترت، معارفش در مثل «نهج البلاغه» است، اعمالش در صحیفۀ سجادیه است، اعمال تکلیفیه‌اش در مثل همین «رساله‌های عملیه» است.
Iman Sobhani
آیا به مواعظی که تا به حال شنیده اید عمل کرده اید یا نه؟ آیا می‌دانید که هر کس به معلومات خود عمل کرد، خداوند مجهولات او را معلوم می‌فرماید؟ آیا اگر به معلومات[ وآنچه می‌داند ]عمل ننماید، توقع زیاد شدن معلومات شایسته هست؟ آیا باید دعوت به حق از طریق لسان باشد؟ آیا[ معصومین ]نفرموده‌اند «با اعمال خودتان دعوت به حق بنمایید» ؟
Fereshte
اگر در این غیبت با این امتداد، هیچ راهی به خدا وجود نداشته باشد، از لطف بعید است.
سادات
خدا می‌داند در دفتر امام زمان علیه السلام جزو چه کسانی هستیم! کسی که اعمال بندگان در هر هفته دو روز (دوشنبه و پنج شنبه) به او عرضه می‌شود. همین قدر می‌دانیم آن طوری که باید باشیم، نیستیم!
مهدی ایمنی
مایه نجات مرگ ترسی ندارد. از نظر ظاهر، همان خواب است، و در خصوص مشکلات پس از مرگ هم، به‌اندازه یک مو محبت اهل بیت (ع) برای نجات کافی است و آن مقدار محبت را (هم که ما) داریم.
Ehsan A
انسان می‌تواند به اختیار خویش همنشین سلمان یا ابوجهل گردد.
Hadith
حضرت آقا بعد از گریه‌های طولانی خطاب به حضرت حق عرض می‌کنند: نکند این چیزهایی که الان به من رسیده مرا از تو دور کند، اگر این چیزها می‌خواهد سبب دوری من از تو شود، اینها را از من بگیر
الهه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۳-۹
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۳-۹