با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گل‌هایی که در جهنم می‌رویند

دانلود و خرید کتاب گل‌هایی که در جهنم می‌رویند

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گل‌هایی که در جهنم می‌رویند  نوشته  سمیرا امیرخانی دهکردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گل‌هایی که در جهنم می‌رویند

«گل‌هایی که در جهنم می‌رویند» رمانی نوشته سمیرا امیرخانی دهکردی( -۱۳۵۳)، نویسنده ایرانی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«روز دادگاه رسید، سالن دادگاه پر از خبرنگار بود که در انتظار نتیجه این نبرد بودند و در روزهای گذشته با مقالات خود اهمیت و حساسیت دادگاه را بالاتر برده بودند. هنوز تا زمان دادگاه ساعتی باقی مانده بود که خبرنگاران به امید صحبتی هر چند کوتاه با یکی از طرفین در دادگاه حاضر شده بودند.

هرکدام از اهالی شهر که اهل خواندن روزنامه‌ها، مخصوصاً قسمت حوادث بودند از تمام ماجرا باخبر بودند و جریان را با شرح و تفصیلات برای نزدیکان خود تعریف می‌کردند، هر کس ماجرای زندگی اردشیر و مهران را می‌شنید نسبت به موضوع عقیده‌ای پیدا می‌کرد، اکثر خانم‌ها اردشیر را مقصر می‌دانستند و اعتقاد داشتند مردی که در زمان حیات همسرش، زن دیگری را عقد کرده باشد باید انتظار مخفی ماندن چنین رازی را از طرف همسر خیانت دیده‌اش داشته باشد.

اما مهران هم به نوعی در این جریان نقش داشته است. او خواهرش را در بدترین شرایط تنها گذاشته بود و زمانی به ایران بازگشت که دیگر وجودش برای خواهر بیچاره‌اش فایده‌ای نداشت، خانم‌ها از هر طرف به ماجرا نگاه می‌کردند، تنها برای مهراوه دلسوزی می‌کردند. اما آقایان اعتقاد داشتند، اردشیر در زمانی ازدواج دوم را انجام داد که فکر می‌کرد همسرش دیگر قادر نیست بچه‌دار شود و طبعاً بچه دار شدن آرزو و خواست طبیعی هر انسانی است، بنابراین مهراوه باید به جای آن‌که یک طرفه به قاضی می‌رفت و اردشیر را محکوم می‌کرد به او فرصت جبران می‌داد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
zeinab
۱۳۹۵/۰۵/۱۲

فوق العاده

ketabkhan
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

داستان و موضوعی متفاوت با پرداخت مناسب. بسیار منطقی و پخته و بدون اغراق و شعار. شخصیت ها خوب پرداخت شدن و در طول داستان باهاشون آشنا می شی. داستان پرمحتوا و غنی بود. حرف های زیادی برای گفتن داشت. فقط

- بیشتر
math
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

داستان جالبی داشت. اما قلم نویسنده روان و دلنشین، آنطور که من دوست دارم، نبود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
خشم و نفرت شمشیر دولبه‌ای است که اول کسی را که آن را در دست گرفته است زخمی‌ می‌کند.
-Dny.͜.
زندگی به او یاد داده بود باید عزیزانش را دوست داشته باشد اما نباید به آن‌ها وابسته شود چون تقدیر انتهایی هر انسانی مرگ است
-Dny.͜.
شاهزاده خانم میراث دار همان زنانی بود که در حرمسراهای شاهان قاجاری گاه از سر بیکاری یا حسادت به هووهای خود، چنان به جان هم می‌افتادند که اگر خواجه گان حرم و ترس از خشم شاه نبود حاضر بودند با ناخن‌های خود چشم رقیبانشان را از حدقه بیرون بیاورند.
-Dny.͜.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۹۳-۳
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۹۳-۳