با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ناهید

دانلود و خرید کتاب ناهید

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ناهید  نوشته  شهریار زمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ناهید

«ناهید» رمانی نوشته شهریار زمانی( -۱۳۴۶) نویسنده ایرانی است. این کتاب جزو آثار برگزیده سومین جشنواره داستان انقلاب است و داستان آن در روزهای آستانه انقلاب اسلامی می‌گذرد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «از شانس من همۀ درهای دانشگاه تهران بسته است و ارتشی‌ها جلوی درها به صف شده‌اند؛ کیهان می‌گوید این‌‌ها ارتشی‌اند و با پلیس، که لباس آبیِ تیره می‌پوشد، تفاوت دارند. جمعیت از خیابان روبه‌روییِ در اصلی دانشگاه بالا می‌آید. صف اول، دست در دست همدیگر، پا به زمین می‌کوبند و می‌آیند. دل کیهان با مردمی که دستشان تا آرنج خم شده است و کوبنده شعار می‌دهند می‌رود. می‌گوید: «اگه موافقی، چند قدمی همراهشون بریم.» می‌گویم: «حالا که دانشگاه بسته‌ست، باشه.» فشرده در میان تظاهرکنندگان می‌رویم. من عقب می‌مانم و کیهان می‌ایستد تا برسم. نگاه‌ها مهربان است و کسی تنه نمی‌زند. زن‌ها هم کم نیستند. حتی تک‌و‌توکی بچۀ شیرخواره هم در بغلشان است. باران نم‌نم می‌آید. رفتار کیهان یک‌طوری است. بیش از آنکه فکرش را می‌کردم خجالتی است. شاید هم از همراهی با من راحت نیست می‌گویم: «این مردم که هر روز تظاهرات می‌کنن پس کی زندگی می‌کنن؟!» ـ خودِ این کار هم یه جور زندگیه. ـ نشنیدم، چی گفتی؟ سروصدا آن‌قدر زیاد است که باید فریاد زد. می‌گویم: «تغییر یه رژیم سیاسی اون‌قدر اهمیت داره که آدم زندگی‌ش رو به خطر بندازه؟!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کتاب
۱۳۹۶/۰۲/۲۰

کتاب خوبیه استفاده هم زمان از دو زاویه دید کتاب رو شیرین کرده بود اما آخرش خوب تموم نشد

Amir_13_Doulabi
۱۳۹۶/۱۰/۰۴

ناهید روضه دانشجوی فوق‌لیسانس تعمیر و مرمت آثار تاریخی، پس از سال‌ها از نیویورک به تهران آمده است تا قاتل پدرش را پیدا کند، اما انقلاب او را وارد قضایایی می‌کند که موقع ورود به ایران فکرش را هم نمی‌کرده

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
همیشه شغل خودت رو مهم‌ترین کار دنیا بدون.»
n re

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۲۹۵-۷
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۲۹۵-۷