کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها اثر اویگیل لو

دانلود و خرید کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها

راهنمای درمانگران برای استفاده از توجه آگاهی، ارزش‌ها و آگاهی از طرحواره‌ها در بازسازی روابط

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها  نوشته  اویگیل لو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها

درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها نوشته دکتر آویگیل لیو و دکتر متیو مک کی راهنمای درمانگران برای استفاده از توجه‌آگاهی، ارزش‌ها و آگاهی از طرحواره‌ها در بازسازی روابط است. در کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها، شما با سیر یکپارچه‌سازی کار با طرحواره و مفهوم‌پردازی طرحواره‌ها با شش فرآیند مرکزی ACT (شامل پذیرش، ناهم‌جوشی، ارتباط با لحظه اکنون، خود به عنوان زمینه، روشن‌سازی ارزش‌ها و اقدام متعهدانه) آشنا خواهید شد. همچنین به سوی به‌کارگیری این یک‌پارچگی در حل مشکلات زوج‌ها و نجات رابطه‌شان رهنمون می‌شوید. فرمول‌بندی طرحواره بدین منظور آموزش داده می‌شود تا در پیش‌بینی رفتارهای اجتنابی مشکل‌ساز به شما کمک کند.

درباره کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها

لِو و مک‌کی در این کتاب توضیح می‌دهند که یادگیری در کودکی فرآیندهای شناختی و هیجانی‌ای را دربرمی‌گیرد که بر رفتار تأثیر می‌گذارند؛ در صورتی که این رفتارها مشکل‌آفرین باشند، نیازی به بازسازی یا حذف تجارب شناختی و هیجانی برای ارتقای عملکرد سالم نیست. بلکه در عوض، می‌توان به نحوی با این تجارب روبرو شد، آن‌ها را پذیرفت و طوری به آن‌ها پاسخ داد که در نهایت به بهبود رابطه کمک کنند. این تکلیف، پذیرش افکار و هیجانات را در دو سطح درون‌فردی و بین‌فردی دربرمی‌گیرد. در این مداخلهٔ یکپارچه، کمک به زوج‌ها در فراگیری الگوهای یادگیری‌ای که در تعاملات تنش‌زا راه‌اندازی می‌شوند و آوردن آگاهی و حضور ذهن به بافت وسیع‌تری از کارکرد ارتباطی، شرایط را برای اقدامی مهیا می‌کند که ارتباط نزدیکی که زوج‌ها به دنبال آن هستند یعنی تعلق و عشق منجر شود.

اَویگیل لِو روان‌درمانگری است که در تلفیق ACT و طرحواره‌درمانی برای تقویت روابط، صاحب‌نظر و تجربه است. او با افرادی که به مشکلات بین‌فردی، اضطراب، تروما و اختلالات خلقی دچار هستند نیز کار می‌کند.

متیو مک‌کی استاد دانشگاه برکلی متخصص رفتاردرمانی شناختی برای اضطراب و افسردگی است و کتب بسیاری در زمینه‌های مختلف روان‌شناسی از جمله ACT و زوج‌درمانی تألیف کرده است.

این کتاب راهنمایی جامع و بسیار کاربردی در کمک به زوج‌ها برای غلبه بر مشکلات و بنا نهادن روابطی غنی و صمیمانه است. گردآوری مجموعه‌ای از ابزارها، تکنیک‌ها، تمرین‌ها و شرح جلسات درمانی باعث شده این کتاب منبعی عالی برای تمام زوج‌درمانگران ACT باشد. در این کتاب جذاب که ترکیبی است از درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی (ACT) و زوج‌درمانی طرحواره‌محور، نویسنده‌ها توضیح می‌دهند چطور عوامل زمینه‌ساز مشکلات بین‌فردی را کشف و دردی را که ایجاد می‌کنند درک کنیم. آنها شمار زیادی از گفت‌وگوهای شایع در جلسات درمانی را آورده‌اند تا نشان دهند هر گام از این رویکرد درمانی جدید چطور طی می‌شود. انجام مؤثر زوج‌درمانی کار بسیار دشواری است؛ این کتاب به‌طور قابل توجهی مهارت‌های بالینی شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند زندگی زوج‌هایی را که دچار بحران شده‌اند بهبود بخشید.

کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

روان‌درمانگران، روان‌شناسان بالینی و مشاوران خانواده می‌توانند از راهنمایی‌های این کتاب استفاده کنند.

بخشی از کتاب درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی برای زوج ها

معرفی طرحواره‌ها

فرض کنید برخی از باورهای بنیادی (طرحواره‌های) زوج‌ها را شناسایی کرده‌اید. همچنین با استفاده از کاربرگ یادداشت افکار و پرسشنامهٔ طرحوارهٔ زوج‌ها که در صفحات بعد آمده، به این کار ادامه می‌دهید. در اینجا خوب است درنگ کرده و توضیح کوتاهی از طرحواره‌ها بدهیم که چه هستند و چه کار می‌کنند.

می‌توانید ویژگی‌های طرحواره‌ها را طبق توضیح زیر برای مراجعین خود بازگو کنید یا کاربرگ آشنایی با طرحواره‌های همسران را در اختیار آنها قرار دهید. (فرم یک صفحه‌ای آن در پیوست ت آمده است.)

آشنایی با طرحواره‌های همسران

طرحواره باوری بنیادی دربارهٔ خود یا رابطه‌تان است. طرحواره این احساس را ایجاد می‌کند که مشکلی در شما یا ارتباط صمیمانه‌تان وجود دارد. طرحواره‌ها در کودکی شکل می‌گیرند و در اثر تجربه‌های ناکارآمد مداوم با مراقبان، خواهر و برادران و همسالان تقویت می‌شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Ati
۱۴۰۰/۱۰/۰۸

حتما مطالعه شود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۶۹۹-۸
تعداد صفحات۳۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۶۹۹-۸