با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت اثر سیدمجید گل‌محمد

دانلود و خرید کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت

مجموعه روزهای انقلاب

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت  نوشته  سیدمجید گل‌محمد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت

کتاب الکترونیکی نوفل لوشاتو؛ پایان غربت نوشتهٔ سیدمجید گل‌محمد در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این اثر با زبانی ساده در ۱۲ فصل به شرح ۴ ماه از زندگی امام در نوفل لوشاتو می‌پردازد. مخاطب این کتاب نوجوانان هستند.

درباره کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت

معلم مدرسه از دانش آموزان می خواهد که در مسابقه مقاله نویسی با موضوع وقایع انقلاب اسلامی که آموزش و پرورش ترتیب داده، شرکت کنند و درباره یکی از موضوعات مقاله بنویسند. شخصیت های نوجوان این کتاب تصمیم می گیرند مقاله شان را درباره حضور امام خمینی در کشور فرانسه بنویسند.

کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای نوجوانانی که تمایل دارند با زندگی امام خمینی بیشتر آشنا شوند، مناسب است.

بخشی از کتاب نوفل لوشاتو؛ پایان غربت

وقتی ترکش‌های بیکار و ولگرد تصمیم گرفتند به جای اصابت به آهن‌پاره‌ها و کیسه‌های شنی سنگر، به تن و بدن من بنشینند، مجبور شدم چند روزی را در بیمارستان و مدتی هم در منزل بستری شوم. اصلاً فکر نمی‌کردم چند تکه آهن بی‌مقدار باعث خانه‌نشینی من شوند. با این‌که دلم حال و هوای جبهه را داشت، با رفت و آمد اقوام و دوستان که به عیادتم می‌آمدند، سرگرم بودم. تا این‌که روزهای دلتنگی از راه رسید. خانه برایم قفس شده بود و من هر روز بی‌قرار و کلافه‌تر می‌شدم. در یکی از همین روزها، دوستی برای خداحافظی به دیدنم آمد. او راهی جبهه بود. وقتی از وضعیت پیش‌آمده گلایه کردم، خنده‌ای کرد و گفت:

ـ تا حالا به زندگی امام خمینی دقت کرده‌ای؟ می‌دانی در چه وضعیت‌هایی قرار گرفت، چه سختی‌هایی را تحمل کرد، مانع سخن‌رانی‌هایش شدند، به کشورهای دیگر تبعید شد، فرزندش را به شهادت رساندند، و خیلی مشکلات دیگر؛ اما هیچ‌گاه از وضع پیش‌آمده گلایه و شکایت نکرد. صبر کرد. مبارزه کرد. به وظیفه عمل کرد. تا این‌که برای ملتی مفید واقع شد.

آن شب خیلی به حرف‌های دوستم فکر کردم و تصمیم گرفتم در زندگی امام خمینی جست‌وجو کنم. نوشته‌های این دفترچه، نتیجه‌ی تحقیقات من با کمک چند نفر از دوستانم در بخشی از زندگی ایشان در کشوری اروپایی است(کبوترحرم).

سایر کتاب‌های سیدمجید گل‌محمد
مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
aabd
۱۴۰۰/۰۹/۰۳

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
مادر وقتی از بیدار شدنم باخبر شد، مثل همیشه با ناله و نفرین برای انجام تکالیف مدرسه تشویقم کرد.
وقتی به حیاط رفتم، گوشه‌ای ایستاده بود و در حالی که کتابی در دست داشت، لقمه‌اش را گاز می‌زد. از دور سلام کردم و گفتم: ـ چه‌قدر کتاب می‌خوانی، محمد؟ یک کم هم نفس بکش. لقمه‌اش را تعارف کرد و با خنده گفت: ـ با کتاب هم می‌شود نفس کشید. ـ حتماً نفس کشیدن ادبی؛ نه؟!
وقتی ترکش‌های بیکار و ولگرد تصمیم گرفتند به جای اصابت به آهن‌پاره‌ها و کیسه‌های شنی سنگر، به تن و بدن من بنشینند، مجبور شدم چند روزی را در بیمارستان و مدتی هم در منزل بستری شوم. اصلاً فکر نمی‌کردم چند تکه آهن بی‌مقدار باعث خانه‌نشینی من شوند.
شهر نجف منتقل گردید؛ شهری که به سبب کینه‌ای که حزب بعث عراق و صدام حسین از شیعیان داشتند، از کمترین امکانات شهری هم بهره‌مند نبود.
من نمی‌توانم با سکوت از تکلیف الهی شانه خالی کنم. نمی‌توانم برای داشتن زندگی راحت سکوت کنم. در این صورت چگونه می‌توانم جواب خدا را بدهم؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۸۵۱-۵
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۸۵۱-۵