با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرسپولیس:  تختگاه شاهان پارسی (تاریخ تمدن ایران: جلد دوم)

دانلود و خرید کتاب پرسپولیس: تختگاه شاهان پارسی (تاریخ تمدن ایران: جلد دوم)

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرسپولیس: تختگاه شاهان پارسی (تاریخ تمدن ایران: جلد دوم)  نوشته  ایران نعمتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرسپولیس: تختگاه شاهان پارسی (تاریخ تمدن ایران: جلد دوم)

«پرسپولیس: تختگاه شاهان پارسی»نوشته دونالد ویلبر(۱۹۹۷-۱۹۰۷) از مجموعه کتاب‌های تاریخ تمدن ایران است.

دونالد ویلبر، نویسنده این کتاب، خود شخصیت ویژه‌ای است. او یک جاسوس آمریکایی و از طراحان پروژه آژاکس بود که طی آن سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) دولت قانونی مصدق را سرنگون ساخت. وی در کنار آن، یک ایران‌شناس و شرق‌شناس برجسته است و کتاب‌هایی درباره باغ‌های ایرانی، فرش ایرانی و تاریخ ایران دارد.

در بخشی از یادداشت مترجم این کتاب می‌خوانیم:

«هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان سه سلسله تأثیرگذار در تاریخ قبل از اسلام ایران هستند. فارغ از نقدها و قضاوت‌های ارزشی، ایرانیان در دوره این سلسله‌ها بهترین‌ها و اولین‌ها در زمان خود بوده‌اند و مجد و عظمت ایران در این دوران برای همیشه اسطوره گشت بطوریکه به مدت مدیدی الگویی دست نیافتنی برای دیگر قدرت‌های آن روزگار بود.

عدم وابستگی، شجاعت، جنگاوری و اتحاد مردم ایران در برابر دشمن در آن هنگام دست مایه افتخارات آنها بود، و همه اینها در سایه رهبری متحد ایرانی محقق شد، چنانکه نام برخی از این رهبران به سان نام این سلسله‌ها تاکنون ترجمان افتخار و غرور هر ایرانی غیرتمند است.

نویسنده کتاب حاضر نیز به واسطه آوازه‌ی بلند ایران باستان دست به کار کاوش و تحقیق شده است. با تمام احترام به کار تحقیقی ایشان نکته مهم آنکه ایشان بدون هیچگونه حس وطن دوستی نسبت به ایران و ایرانیان این اثر را پدید آورده، و تنها گیرایی و جاذبه تمدن متعالی این مرز و بوم محرک وی بوده است و این وظیفه هر ایرانی فرهیخته‌ای را در شناساندن ایران به جهانیان سنگین‌تر می‌کند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ثاقب
۱۳۹۸/۰۵/۲۱

کتابی علمی و جذاب بدون جانب گیری است و خواندن آن نکات جالبی را در تاریخ باستان بازگو می کند

کاربر ۹۲۶۷۹۲
۱۳۹۸/۰۱/۲۵

بسیار خوب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شاید سکوهای سنگی اطراف دیوارها برای نگهبانان یا کسانی که در انتظار فراخوانده شدن به داخل یکی از بناهای تختگاه بودند، پیش بینی و درنظر گرفته شده بودند. پیکره‌های غول پیکر شرق متفاوت از پیکره‌های غرب می‌باشد: در آنها به جای سر گاو از سر انسان استفاده شده است. بت شکنان دوره اسلامی به عمد به چهره‌های چهار پیکره غول پیکر آسیب زده‌اند زیرا تجسم پیکره اشیاء و افراد (بت تراشی) را حرام می‌دانستند. این پیکره‌ها با ریش‌های بسیار بلند و مربعی شکلشان، تاج‌ها و بال‌های کمی منحنی دارشان دقیقاً از رسوم آشوری الگو برداری شده‌اند
ثاقب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۵-۳
تعداد صفحات۱۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۵-۳