با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کوچک اما بزرگ اثر فرشید قلی‌‌پور

دانلود و خرید کتاب کوچک اما بزرگ

دو نمایشنامه کودک (فه‌فه قد بلنده، طلسم کوه سیاه)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کوچک اما بزرگ  نوشته  فرشید قلی‌‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کوچک اما بزرگ

کوچک اما بزرگ دو نمایشنامه برای کودکان نوشته فرشید قلی‌پور است که در نشر بوی کاغذ به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب کوچک اما بزرگ

کتاب حاضر شامل دو نمايشنامه ويژه کودکان است. رويکرد هر کدام از اين نمايشنامه‌ها بر مفاهیمی ژرف تاکید دارد که همانا مهارت‌آموزی از طريق قصه و درام است؛ تا با تاثیرگذاری بر ذهنیت و باورهای کودکان، قوه خیالشان را به تکاپو وادارد که در نتیجه بتوانند با خیالپردازی - که مهمترين شیوه تقويت قوای ذهنی در راستای ادراک و استفهام مسائل گوناگون است ـ به اين مهم دست يابند. 

هوش کودکان با ادراک پیرامون و بهره بردن از تخیل است که قویتر می‌شود و آنگاه است که کودک می‌تواند تصمیم‌های درست بگیرد و خودباوری را معنا کند.

در نمايشنامه اول که طلسمِ کوهِ سیاه نام دارد با کودکی روبه‌رو هستیم که در عین کودکی دست به کاری می‌زند که بزرگمردان و بزرگ‌زنان هم‌ولایتی‌اش توان گرفتن چنین تصمیم و اقدامی را ندارند. او به جنگ ديوی می‌رود که همه‌جا سخنِ وحشت از اوست. اما کودک که به دنبال نجات جان مادربزرگش است، به راه میافتد. 

پس کودکِ مخاطب در اين نمايشنامه درمی‌يابد که در انسان نیرويی وجود دارد به نام قدرت اراده که می‌شود با هدايت درستِ آن به موفقیت و پیروزی رسید. 

در نمايشنامه دوم که فِه‌فِه قدبلنده نام دارد، وقتی لاک‌پشت و خارپشت توان ارتفاع گرفتن ندارند تا جوجه گنجشک را به لانه‌اش ببرند، سراغ زرافه می‌روند تا او با استفاده از توان بدنی خود و قابلیتی که دارد اين کار را انجام دهد. 

در اينجا هم کودکِ مخاطب با مفهومی به نام تدبیر آشنا می‌شود و اين که اگر خودش توان انجام کاری را ندارد، می‌تواند انديشه را به کار بندد و با استفاده از ابزار و امکانات پیرامون و کمک گرفتن درست و اصولی به مقصود خود برسد و موفق شود.

خواندن کتاب کوچک اما بزرگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کودکان دبستانی گروه سنی ج مخاطبان این کتاب‌اند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۷۰-۳۷-۹
تعداد صفحات۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۷۰-۳۷-۹