با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اگر جهان فروبپاشد و کسی ...

دانلود و خرید کتاب اگر جهان فروبپاشد و کسی ...

۲٫۹ از ۵۰ نظر
۲٫۹ از ۵۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اگر جهان فروبپاشد و کسی ...  نوشته  مهزاد مفرحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اگر جهان فروبپاشد و کسی ...

نمایشنامۀ تک‌پرده‌ای اگر جهان فروبپاشد و کسی ...  نوشتۀ مهزاد مفرحی یکی از ده اثری است که به بخش داوری مردمی مسابقۀ پردۀ اول راه پیدا کرده است. این مسابقه را طاقچه و نشر بیدگل برگزار کرده‌اند. هدف از این مسابقه کشف استعدادهای تازه در نمایشنامه‌نویسی فارسی است. اولین دورۀ «پردۀ اول» در تابستان ۱۴۰۰ برگزار شده است.


* روند مسابقه

مهلت ارسال آثار، از ۱ تا ۲۰ مرداد بود. این مسابقه با استقبال بسیاری روبه‌رو شد و علاقه‌مندان نمایشنامه‌های زیادی به مسابقه فرستادند. در ۲۰ روز مهلت ارسال آثار، ۳۶۴ اثر در مسابقه شرکت داده شد. این استقبال باعث شد داوران به زمان بیشتری برای داوری نیاز پیدا کنند. بنابراین زمان داوری طولانی‌تر شد.

از میان آثار فرستاده‌شده، داوران مسابقه، آقایان علی‌اکبر علیزاد و رضا سرور، سه اثر را به‌عنوان آثار برگزیدۀ بخش تخصصی انتخاب کرده‌اند و ده اثر را هم به رأی مردم گذاشته‌اند. در میان این ده اثر، آن سه اثر برگزیدۀ تخصصی هم قرار دارند؛ اما تا پایان رأی‌گیری مردمی عنوانشان اعلام نخواهد شد. همچنین با رأی مردم، یک اثر به‌عنوان برگزیدۀ مردمی معرفی خواهد شد.


* راهنمای داوری مردمی

ده نمایشنامه‌ای که به داوری مردمی آمده‌اند، به‌صورت رایگان در طاقچه منتشر شده‌اند تا بتوانید آنها را بخوانید و یک یا چندتای آنها را برای رأی‌دادن انتخاب کنید. شما فقط یک بار می‌توانید در رأی‌گیری پردۀ اول شرکت کنید، ولی در همان یک بار می‌توانید به یک یا چند نمایشنامه رأی بدهید.

برای شرکت در رأی‌گیری مردمی، باید ابتدا طاقچه را روی گوشی خود نصب کنید. سپس، در صفحۀ نخست اپلیکیشن اندروید یا آی‌آواس طاقچه، قسمت بالای صفحه، روی تصویر مربوط به مسابقۀ «پردۀ اول» بزنید تا به صفحۀ رأی‌گیری بروید. در صفحۀ رأی‌گیری می‌توانید به نمایشنامه(های) محبوب خود رأی بدهید.


* پیشنهادهایی برای داوری بهتر

شما در این مرحله یکی از داورهای مسابقه هستید. برای اینکه انتخاب بهتری بکنید، پیشنهاد می‌کنیم معیارهای مشخصی برای خودتان در نظر بگیرید تا بر اساس آن بتوانید آسان‌تر رأی بدهید. در نظر داشته باشید که هدف مسابقه کشف استعدادهای نمایشنامه‌نویسی است، پس این ده اثر را با شاهکارهای نمایش دنیا مقایسه نکنید. همچنین بهتر است ابتدا همۀ آثار را بخوانید تا بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به‌جز رأی دادن، وقتی هر نمایشنامه را می‌خوانید، نظر یا پیشنهادتان را زیر همان اثر در قسمت نظرها بنویسید. پیشنهادها و نظرهای شما می‌تواند به نویسنده‌های تازه‌کار کمک کند نقاط قوت و ضعفشان را بهتر بشناسند و داستان‌های بهتری در آینده بنویسند.


* اعلام نتایج

داوری مردمی از ۹ تا ۱۲ شهریور برگزار می‌شود. در پایان با رأی مردم، یک اثر به‌عنوان برگزیدۀ مردمی انتخاب می‌شود. نام این اثر و سه اثر برگزیدۀ داوران را در روز ۱۴ شهریور ازطریق شبکه‌های اجتماعی طاقچه و نشر بیدگل اعلام می‌کنیم و به هریک از برندگان، هدیه‌ای تقدیم خواهیم کرد.

جایزۀ برگزیدۀ مردمی: یک‌میلیون تومان نقدی + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت

اگر دربارۀ مسابقه سؤال یا پیشنهادی دارید، می‌توانید در واتس‌اپ به شمارۀ ۰۹۰۳۳۴۵۵۱۱۵ پیام بدهید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
Ghazal
۱۴۰۰/۰۶/۱۰

موضوع جدیدی داشت اولش که شروع کردم به خوندن اصلا نمی فهمیدم چی به چیه کلا بیخیال خوندنش شدم وقتی خارج شدم چشمم افتاد به اسم نمایشنامه تازه فهمیدم که دارن درباره چی حرف می زنن ، کشش داستان خوب

- بیشتر
بنده خدا
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

با سلام؛ دست نویسنده درد نکنه، موضوع بدی نبود ولی به نظرم کار خوب از آب در نیومده بود. برای نوشتن یک اثر خوب باید بسیار زحمت کشید. علاوه بر استفاده زیاد از کلمات خودمونی در دیالوگ ها که ادبیات کلام

- بیشتر
surur_bahar
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

سلام، ایده‌جالبی داشت و من تا آخر خوندم آفرین!

esi
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

بسیار زیبا و روان نوشته شده بود، نا خود آگاه به خوندنش جذب می‌شدم. به شخصه لذت بردم. عده ای هم که میگن یه سری چیزها روشن نشد باید بگم که این نوعی از ترفند های داستان نویسیه و اگه با

- بیشتر
sama
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

جالب بود،فکر میکنم داستانش تمثیلی بود،مطمئنا نویسنده‌ی موفقی خواهد شد❤

Maryam Aln
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

جالب بیان شده بود.برای من جذاب بود.موضوعش جالب و از دید جالبی هم بیان شده بود.فقط نمیدونم چرا همه جا متن جا نمیخوام مینوشت نمیجوام😁

Mehran Izadtalab
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

کمدی خوبی داشت و خوب تونسته بود یه اوضاع پریشونو روایت کنه، هر چند پایان بهتری براش تصور می کردم دوست داشتم

erfan
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

بسیار پلات جذابی داشت. شخصیت ها هم نزدیک بودند.

Hafez Roomi
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

ایده‌ی نمایشنامه بسیار جالب بود. اما نگارش، نوع بسط محتوا و اشاره به ایدئولوژی‌زدگی آموزش مدارس تا حدی شتاب‌زده و باسمه‌ای.

m.kh
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

بدنبود.میتونست هیجانی ترباشه نقش نرگسو دوست نداشتم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
تلویزیون: اما به نظرتون آیا این می تونه پایان بشریت باشه؟
glass•°نگارا :)
محمد داد میزند: مامان! مادر: چیه؟ محمد: علی فحش میده. مادر: علی! علی: من فحش ندادم. محمد: چرا گفتی خر. پدر: میخواین شلوغ کنین برین تو اتاق. علی: خر که فحش نیست. محمد: چرا هست! مادر: چرا بهش میگی خر؟ محمد: چون گفتم امام زمان هنوز نیمده پس زمین نابود نمیشه. مادر: من قربون دل پاکت برم آره فدات شم. پدر: بشه هم تو میری بهشت منتها علی میره جهنم متأسفانه.
ن. عادل

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۸صفحه
نوع فایلEPUB