با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رقص تغییر

دانلود و خرید کتاب رقص تغییر

چالش‌های تغییر پایدار در سازمان‌های یادگیرنده

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رقص تغییر  نوشته  پیتر سنگه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رقص تغییر

رقص تغییر؛ چالش‌های تغییر پایدار در سازمان‌های یادگیرنده ترجمه‌ای است از کتاب The dance of change : the challenges of sustaining momentum in ,learning organizations نوشته پیتر سنگه و دیگران که حسین اکبری و مسعود سلطانی آن را به فارسی برگردانده‌اند.

درباره کتاب رقص تغییر

این کتاب که درباره تغییر پایدار در سازمان‌های یادگیرنده سخن می‌گوید با ترجمه اختصاصی پیتر سنگه برچاپ فارسی منتشر شده است.

 این کتاب به موضوع نتوسعه مدیریت و تعمیق دانسته‌های مدیریان و اصلاح ذهنیت انها برای رسیدن به توسعه می پردازد.  کتاب رقص تغییر به دلیل محتوای خوب و جذابش برای پنجمین بار است که به چاپ رسیده است و در بسیاری از دانشگده‌ها به عنوان مرجع درسی تحول و مدیریت تغییر انتخاب شده است..

سازمان‌های متعددی با ضرورت تغيير مواجه‌اند. رقابت جهانی و تجارت رو به رشد جهانی در شرق و غرب، در كشورهای توسعه يافته و در حال توسعه، فضايی به شدت ناپايدار برای تمام كسب وكارها ايجاد نموده است. گاهی برای توسعه شايستگی‌های سازمانی به دنبال تغيير هستيم. گاهی نيز می‌خواهيم محيط كاری خلاق و بانشاط ايجاد كنيم تا بهترين افراد را جذب يا حفظ نماييم. برخی مواقع نيز تغيير برای بقای سازمان است. در اغلب شركت‌ها، هر سه موضوع مطرح است. 

در تمامی سازمان‌ها با چالش تغيير روبه‌رو مي‌شويم و اين چالش فقط در كسب‌وكارها ديده نمي‌شود. مدارس، سازمان‌های دولتی و سازمان‌های غيردولتی، همگی با تغييرهای شگرفی مواجه مي‌شوند كه ذينفعان متنوع آنها انتظار می‌كشند. 

كتاب رقص تغيير درباره ده چالش عمده تغيير تنظيم شده است. اين ده چالش مجموعه‌ای از نيروهای محدودكننده‌اند كه در اغلب اقدام‌های تغيير بروز می‌كنند. هر يک از آنها استراتژي‌های رهبری اثربخش يا غيراثربخشی دارند. معمولاً نمي‌توان با كار سخت‌تر بر نيروهای محدودكننده غلبه كرد. برخورد مناسب، پرداختن به منبع اين نيروهای محدودكننده است؛ مثلاً به افراد كمک كنيم كه درآمد جديدی ايجاد كنند. رقص تغيير از حركت مداوم ميان انرژی دادن به تغيير و پرداختن به نيروهای دوگانه‌ای برمی‌خيزد كه تغيير را محدود می‌كنند.

مهمترين ويژگی كتاب رقص تغيير، نگرش سيستم‌های زنده به تغيير است. چالش‌های خاص تغيير پايدار از يک سازمان به سازمان ديگر، يا از يک فرهنگ به فرهنگ ديگر فرق مي‌كنند. وقتی مديران در زمينه‌های فرهنگی جديد و متفاوت با اين ايده‌ها كار مي‌كنند، با چالش‌های جديدی برای تغيير پايدار روبه‌رو مي‌شوند و لازم است كه استراتژي‌های تازه‌ای برای مقابله با آنها ايجاد نمايند. مطالبی كه در اين كتاب مطرح شده‌اند، ايده‌های راهگشايی هستند كه مي‌توانند مسير تغيير را برای سازمان مشخص كنند. 

خواندن کتاب رقص تغییر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

مدیران و برنامه ریزان سازمان ها مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۲۷-۱۰-۸
تعداد صفحات۶۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۲۷-۱۰-۸