با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به رنگ صبر

دانلود و خرید کتاب به رنگ صبر

خاطرات خانم فاطمه صدر

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به رنگ صبر  نوشته  فاطمه صدر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به رنگ صبر

به رنگ صبر، ششمین جلد از مجموعه تاریخ شفاهی امام موسی صدر است که به خاطرات فاطمه صدر، خواهر امام موسی صدر و همسر آیت‌الله شهید سید محمدباقر صدر می‌پردازد.

مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، طرح تاریخ شفاهی را با هدف ثبت و ضبط خاطرات نزدیکان، دوستان، همکاران و مرتبطان با امام صدر از اردیبهشت ۱۳۸۹ در دستور کار قرار داد.

جایگاه ممتاز امام موسی صدر از جهات مختلف بر اهمیت این طرح می‌افزاید. وابستگی به یکی از خاندان مهم شیعه، حضور موثر در حوزه علمیه قم و نجف، تحصیل در دانشگاه و ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی گسترده در ایران و عراق و لبنان، رهبری سیاسی و دینی شیعیان لبنان، ارتباطات وسیع سیاسی و فرهنگی با مجامع بین‌المللی و دولت‌ها و ملت‌ها و نخبگان سایر کشورها، ایفای نقش به مثابه اندیشمند و متفکر دینی، تعامل گسترده با عالمان ادیان و مذاهب اسلامی و غیراسلامی، تأثیرات عمیق در لبنان و خاورمیانه و … همگی شاهدی بر اهمیت جایگاه امام موسی صدر و ضرورت اجرای این طرح است.

با تشکیل «گروه تاریخ شفاهی»، مطالعه دقیق آثار و منابع مکتوب مرتبط آغاز شد تا ضمن آشنایی بیشتر با زوایای مختلف زندگی و دیدگاه‌های امام صدر، سرفصل‌های اصلی طرح تعیین و با مشخص کردن پرسش‌ها و ابهامات برای مصاحبه با صاحبان خاطرات و شناسایی اماکن مرتبط با ایشان اقدام شود.

تاکنون چند مجلد از مجموعه مصاحبه‌های انجام شده در گروه تاریخ شفاهی موسسه تدوین و منتشر شده است.

 درباره کتاب به رنگ صبر

فاطمه صدر، فرزند آیت الله سید صدرالدین صدر در این کتاب از خوشی‌های خانه پدری و دلخوشی‌های نجف در کنار همسر و فرزندان و محنت‌های این شهرِ می‌گوید. روایت‌هایی از مادر، خواهرها و برادرها به خصوص امام موسی صدر و ویژگی‌های رفتاری و زندگی بنت‌الهدی صدر از دیگر بخش‌هایی است که در این خاطرات بیان شده است.

تا به حال روایت‌های زیادی از زندگی شهید سید محمدباقر صدر در مجله‌ها و کتاب‌های گوناگون، از زبان دوستان و نزدیکانشان، نقل شده است. گرچه بسیاری از این افراد ادعا می‌کنند که روایتشان از شهید صدر مبتنی بر حقایقی است که از زبان خود خانواده شهید شنیده‌اند، اما فاطمه صدر اصرار دارد که بخشی از این روایات مردود هستند.

از همین رو فاطمه صدر در گفت‌وگوهای کتاب به رنگ صبر بخش‌هایی از زندگی و ویژگی‌های اخلاقی شهید صدر و به دنبال آن احوالات نزدیکان خانواده صدر را مرور کرده است.

 خواندن کتاب به رنگ صبر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به تاریخ مطالعه تاریخ شفاهی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۸۲۰۳۱۳
۱۴۰۰/۰۶/۱۶

بسیار عالی بود افسوس می خورم که اینقدر دیر بااین کتاب و شهدای صدر آ شنا شدم. خداوند به خانم صدر سلامتی عطا کند.بهترین کتابی بود که درتمام عمر خوانده ام

msms
۱۴۰۰/۰۷/۰۲

ممنون، جای همچین کتابی خالی بود، چه زندگی حسین وار و زینب واری داشتند این خواهر و برادر.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۶۷۶۷۸-۵
تعداد صفحات۵۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۶۷۶۷۸-۵