با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون

دانلود و خرید کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون  نوشته  سیدمهدی شجاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون

کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون نمایشنامه‌ای در سه پرده اثر سید مهدی شجاعی است که در انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است. نمایشنامه‌ای که در زمان زندگی یزید رخ می‌دهد و ماجرای عشق او و تلاشش برای به دست آوردن دل زنی به نام زینب است. 

درباره کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون

کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون نمایشنامه‌ای از سید مهدی شجاعی است که در سه پرده نوشته شده و ماجرای دل بستن و عشق یزید را روایت می‌کند. داستانی که از اتاق یزید و معاویه آغاز می‌شود و در صحرای کربلا پایان می‌یابد. شجاعی برای نوشتن این نمایشنامه به سراغ احادیث و روایات رفته است و تلاش کرده تا اثری متفاوت خلق کند که از زندگی سیدالشهداء امام حسین (ع) و کرامات آن حضرت سخن بگوید. 

زمانی که این داستان رخ می‌دهد معاویه هنوز در قید حیات است. یزید برای شکار آهو به صحرایی دورتر از شام می‌رود. جایی که به عراق نزدیک است. پشت سنگی کمین کرده و در انتظار است که زن و مردی را می‌بیند و درجا شیفته زن می‌شود. او «زینب» دختر اسحاق موصلی است و همسرش عبدالله سلام قریشی والی عراق.

یزید که می‌خواهد هرطور شده دل زن را به دست بیاورد خودش را به بیماری می‌زند و از مشاور معاویه، رفیق می‌خواهد که زن را برای او تصاحب کند. از سوی دیگر، معاویه نیز برای اینکه دل پسرش را خشنود کند، دسیسه‌ای می‌چیند تا شوهر زن را فریب بدهد و ...

کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی را به خواندن کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون دعوت می‌کنیم. 

درباره سید مهدی شجاعی

سید مهدی شجاعی نویسنده نام آشنا و معاصر کشورمان است که در سال ۱۳۳۹ متولد شد. او در رشته‌های ادبیات نمایشی و رشته‌ حقوق تحصیل کرد اما به‌ دلیل مهارت و علاقه‌‌ای که به نوشتن داشت، تحصیلات دانشگاهی‌‌اش را رها کرد و به نوشتن در روزنامه‌ها و مطبوعات مشغول شد. او علاوه بر فعالیت در صفحه‌های هنری و فرهنگی روزنامه‌ی جمهوری اسلامی، سردبیر ماهنامه‌ صحیفه، مجله‌ رشد جوان و مدیر انتشارات برگ نیز بود. وی در ادامه مجله نیستان را تاسیس کرد اما این مجله تعطیل شد و شجاعی «انتشارات نیستان» را تاسیس کرد.

سید مهدی شجاعی تابه‌حال به کتاب‌های کشتی پهلو گرفته، پدر عشق و پسر، کمی دیرتر...، دموکراسی یا دموقراضه؟ و.... را منتشر کرده است.

بخشی از کتاب کرشمه خسروانی یا مخالف بیداد به طرز همایون

رفته بودم برای آهو کمند بیندازم که به کمند آهو در آمدم. آهوی زنده می‌خواستم، که در قماری احمقانه، صید آن به گردنم افتاده بود. در صحرایی دورتر از شام و نزدیک‌تر به عراق که اسمش را گذاشته‌ام صحرای عشق، چشمه و جویبار و برکه‌ای است که آبشخور آهوان شده. قصدم این بود که پشت صخره‌ای در آن نزدیکی به کمین بنشینم و وقت خوردن آبب برایشان کمند بیندازم.

***

هیچ‌چیز به اندازه چشم‌انتظاری توان‌فرسا و طاقت‌سوز نیست. آن هم انتظار مسافری که هیچ‌ زمانی را برای آمدنش معین نکرده باشد. اگر بدانی که یک روز صبح… در باقی اوقات شبانه‌روز کمی آرام و قرار می‌گیری. اگر گفته باشد صلاه ظهر، بقیه نمازهایت را با حضور قلب می‌خوانی. اگر شنیده باشی که گرگ و میش غروب، از انتهای یک غروب تا ابتدای غروب دیگر، به هزار مار غیر از انتظار می‌رسی… انتظار! انتظار! انتظار! چه می‌شد اگر خدا تو را نمی‌آفرید؟

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۷-۴۷۰-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۷-۴۷۰-۹